Dudaklarınızda Melek Kanadı Etkisi

Yüz orantısı sadece dolgun dudaklar, kalkık bir burun ile tamamlanmaz. En minik görünen detaylar bile yüz güzelliği için önemlidir. Yüz güzelliğinin en büyük tamamlayıcılarından biri de burun ile üst dudak arasındaki mesafedir. Bu alanın normalden daha uzun olması kişilere somurtkan ve mutsuz bir yüz ifadesi katar. Burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafenin uzun olduğunu en iyi fotoğraflardan anlarsanız. Eğer fotoğraflarda hep mutsuz göründüğünüzü düşünüyorsanız belki de angel lip lifting ameliyatına ihtiyacınız vardır demektir.

Angel Lip lifting ameliyatı kişilere ne kazandırır?

Lip lifting ameliyatının amacı üst dudak ile burun arasındaki mesafenin kısaltılmasıdır. Lip lifting ameliyatında bu mesafe kısaltılarak üst dudağın vermillion çizgisi daha yukarı kaldırılır. Böylece dudaklarda daha kalkık bir görüntü elde edilir. Lip lifting ameliyatında aynı zamanda üst dudağın kırmızı çizgisi uzatılarak dudakların daha çekici görünmesi sağlanır. Böylece alt dudak ile üst dudak arasındaki orantı daha eşit bir hale gelir. Lip lifting ameliyatı dudaklarında kalıcı dolgunluk ve kalkık bir görüntü isteyenler için de uygundur.

Angel Lip lifting ameliyatı size uygun mu?

Eğer her 6 ayda bir dudaklarınıza dolgu yaptırıyorsanız lip lifting ameliyatı ile uzun vadede dolgun görünen dudaklara kavuşma zamanı geldi demektir. Bunun yanı sıra yüzünüzde her zaman şaşkın bir ifade varsa, arkadaşlarınız hep somurttuğunuzu düşünüyorsa mutlaka plastik cerrah ile görüşerek dudak ile burun arasındaki mesafeyi ölçtürmeniz önerilir. Lip lifting ameliyatı lokal anestezi altında yaklaşık bir saatte tamamlanır. Bu ameliyatı olacak kişilerin lokal anesteziye uygun sağlık koşullarını tamamlaması gerekir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci

Lip lifting ameliyatından sonra iyileşme süreci 5-7 gün arasında sürer. Bu dönemde dudağınızın şişmemesi ve ödem yapmaması için buz kompresi önerilir. Lip lifting ameliyatından sonra dudaklarınız biraz şişebilir, bu normaldir. Her ameliyatta ödem görülür, bu şişliğin 5 gün içinde inmesi beklenir. İlk haftadan itibaren günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Lip lifting ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra dikişlerin alınması için pansuman yapılır. Lip lifting ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmaz. Burun tabanına gizlenen dikişlere dikkatli bakılmadığı sürece kimse tarafından farkedilmeyecektir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir