Dudaklarınızda Melek Kanadı Etkisi

Yüz orantısı sadece dolgun dudaklar, kalkık bir burun ile tamamlanmaz. En minik görünen detaylar bile yüz güzelliği için önemlidir. Yüz güzelliğinin en büyük tamamlayıcı faktörlerinden biri de burun ile üst dudak arasındaki mesafedir. Bu alanın normalden daha uzun olması kişilere somurtkan ve mutsuz ve yaşlı bir yüz ifadesi katar. Burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafenin uzun olduğunu en iyi fotoğraflardan anlarsanız. Eğer fotoğraflarda hep mutsuz göründüğünü düşünüyorsanız angel lip lift ameliyatına ihtiyacınız vardır demektir.

Angel Lip Lift Ameliyatı Kişilere Nasıl bir Görünüm Kazandırır?

Lip lift ameliyatının amacı üst dudak ile burun arasındaki mesafenin kısaltılması yöntemidir. Lip lift ameliyatında bu mesafe kısaltılarak üst dudağın vermillion çizgisi daha yukarı kaldırılır. Böylece dudaklarda daha kalkık bir görüntü elde edilir. Lip lift ameliyatında aynı zamanda üst dudağın kırmızı çizgisi uzatılarak dudakların daha çekici görünmesi sağlanır. Böylece alt dudak ile üst dudak arasındaki orantı daha eşit bir hale gelir. Lip lift ameliyatı dudaklarında kalıcı dolgunluk ve kalkık bir görüntü isteyenler için de uygundur.

Angel Lip lift ameliyatı size uygun mu?

Eğer her 6 ayda bir dudaklarınıza dolgu yaptırmak istemiyorsanız lip lift ameliyatı ile uzun vadede dolgun görünen dudaklara kavuşma zamanı gelmiş demektir. Bunun yanı sıra yüzünüzde her zaman şaşkın bir ifade varsa, arkadaşlarınız sizi hep üzgün gördüğünü söylüyorsa mutlaka plastik cerrah ile görüşerek dudak ile burun arasındaki mesafeyi ölçtürmeniz önerilir. Lip lift ameliyatı lokal anestezi altında yaklaşık bir saatte tamamlanır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci

Lip lift ameliyatından sonra iyileşme süreci 5-7 gün arasında sürer. Bu dönemde dudak ve çevresinin şişmesi ve ödem olması çok normaldir.Şişlik ve ödemi en aza indirmek için için buz kompresi önerilir. Bu şişliğin 5 gün içinde inmesi beklenir. İlk haftadan itibaren günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Lip lift ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra dikişlerin alınması için pansuman yapılır. Lip lifting ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmaz. Burun tabanına gizlenen dikişlere dikkatli bakılmadığı sürece kimse tarafından fark edilmeyecektir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir