Blog, Karın Estetiği

Dümdüz Bir Karına Sahip Olun

dümdüz bir karın

Abdominoplasti yani karın germe estetiği dümdüz bir karına sahip olmak isteyenlere öneriliyor. Gelişen teknoloji ile birlikte karnınızdaki fazla yağlardan kurtulabilir, sarkan karın derinizi toparlayarak daha fit ve sıkı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Karın germe ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Ameliyattan sonra diyet ve spor egzersizlerine devam ederek fit vücudunuzu korumanız önerilir. Karın germe ameliyatı genellikle doğum sonrasında ve kilo verme sürecinin sonunda tavsiye edilir. Hamilelikten sonra bir türlü kurtulamadığınız kilolarınızdan karın germe ameliyatı ile sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Doğum kilolarımdan nasıl kurtulurum? sorusu aklınızdan geçiyorsa sizin için karın germe ameliyatı doğru tercih olacaktır.

Karın germe ameliyatı kimlere uygundur?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz; karın germe ameliyatı zayıflama yöntemi değildir. Karın germe ameliyatı zayıflama sürecinizin sonunda veya uzun zamandır deneyip de veremediğiniz inatçı yağların alınmasında etkilidir. Büyük ölçüde kilo verdikten sonra karın bölgeniz de çatlaklar ve sarkmalar oluşabilir. Ani verilen kilolardan sonra karın kasları gevşeyerek estetik dışı görüntülere yol açar. Karın germe ameliyatında bölgesel yağlarınız alınarak karnınıza ince bir görüntü verilir. Sonrasında ise sarkan karın deriniz gerilerek karnınızın dümdüz görünmesi sağlanır.

Karın germe ameliyatı vücut elastikiyetini kaybetmiş, aşırı kilo vermiş, doğum yapmış kişilere uygundur.

Abdominoplasti ameliyatı nedir?

Abdominoplasti ameliyatı daha sıkı ve fit bir karına ulaşmak için yapılan cerrahi bir uygulamadır. İki çeşit karın germe ameliyatı vardır. Karın germe ameliyatı tam abdominoplasti ve mini karın germe olmak üzere ikiye ayrılır.

karın germeTam Karın Germe ile dümdüz bir karın

Tam karın germe fazla cilt derisinin kesilerek düzleşmesini sağlar. Tam karın germe ameliyatında göbek çevresi de etkilenir, bu ameliyatta tüm karın bölgesinde altta kalan kaslar sıkılaştırılır. Fazla kalan karın derisi kesilerek dışarı atılır. Kalan karın derisi sıkılaştırılır, gerilerek dikilir. Tam karın germe estetiği genel anestezi altında yapılır, ortalama 5-6 saat sürer. Hastaların ameliyattan sonra bir gün hastanede kalması önerilir.

Tam abdominoplasti aşağıdaki adımlardan meydana gelir;

  • Cerrah kişinin kasığının yanından, diğer kalçaya kadar uzanan yatay ve kavisli bir kesi yapar,
  • Karın altındaki cilt ve yağ dokusu altta yatan dokudan kaldırılır,
  • Cerrah gevşek ve sarkan karın kaslarını diker ve sıkılaştırır,
  • Fazla yağ Liposuction ile dışarı çekilir,
  • Fazla cilt kesilerek dışarı atılır,
  • Göbek deliği yeniden konumlandırılır,
  • Yaralar dikiş, bant veya klipslerle kapatılır.

Tam karın ameliyatından sonra iyileşme süreci

Tam karın germe ameliyatından sonra sıvının birikmesini önlemek için hastalara dren takılır. Ameliyattan sonra morarma ve şişme görülmesi normaldir. Göbekteki dikişler kısa bir süreliğine uyuşukluk hissi görülebilir. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün ağrı hissedilebilir. Ağrı kesicilerle günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Mini karın germe

Mini karın germe ameliyatı, karın duvarındaki yağ birikmesinin orta miktarda olduğu ve yağlanmanın karnın alt yarısında görüldüğü durumlarda yapılır. Karın derisinde esneklik hala görünüyorsa tam karın germe ameliyatına gerek kalmadan mini karın germe işlemi ile daha fit bir karına sahip olunabilir.

Her kişide karşılaştığımız sarkma ve bölgesel yağ derecesi aynı olmayabiliyor. Karın derisinin elastikiyeti, kişinin yaşı, spor geçmişi ameliyat planlarını etkileyen faktörlerdendir. Kişinin karın derisindeki sarkma ve çatlaklar çok fazla değilse daha basit ve pratik bir işlem olan mini karın germe ameliyatı önerilir. Mini karın germe ameliyatında sadece göbek deliğinin altında kalan kısım tedavi edilir. Yani tam karın germe ameliyatındaki gibi bel ve kasık bölgeleri ameliyat planlarına dahil olmaz, doğal olarak göbek deliği de tekrar şekillenmez.

Mini karın germe iyileşme süreci

Mini karın germe ameliyatından sonra daha hızlı bir iyileşme süreci görülür. Kişilerin hastanede kalmasına çoğunlukla gerek duyulmaz. Tam karın germe gibi büyük bir alan kapsamadığı için mini karın germe ameliyatından sonra daha az bir ağrı duyulur. Mini karın germe ameliyatından dördüncü günden itibaren günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.