Endoskopik alın germe ile klasik alın germe arasındaki fark nedir?

1.03K görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben daha önce alın germe ameliyatı olmuştum. Sonraki araştırmalarımda endoskopik alın germe diye bir ameliyat gördüm. Size danışmak istediğim endoskopik alın germe ile klasik alın germe arasındaki fark nedir? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Endoskopik alın germe ameliyatında hastanın sağ ve sol şakağından iki farklı kesi açılır ve bu kesilerden giriş yapılarak kişinin alın bölgesi gerilerek fazla olan deri kesilir. Klasik alın germe ameliyatında ise bir şakak bölgesinden diğerine doğru uzun bir kesi açılarak alın germe yapılır. Bu nedenle klasik alın germe ameliyatında daha fazla iz kalır ve iyileşme süresi daha uzun olur. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, benim alnımda deri sarkmaları oldu. 50 yaşındayım. Son 1 senedir aniden arttı sarkmalar. Bir an önce daha da artmadan artık tedavi olmak istiyorum. Ama yönteme karar veremedim. Endoskopik alın germe ile klasik alın germe arasındaki fark nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle size net bir öneride bulunmam için sizi muayene etmem gerek. Derinin kalitesine ve sarkma oranlarını görmeliyim. Bu doğrultuda eğer yeterli geleceğini düşünürsem ameliyat yerine medikal tedavilerden birini de önerebilirim. Ancak varsayın ki ameliyat kararı aldık. Bahsettiğiniz her iki ameliyat da deride gerginlik sağlar ve istenen sonucu verir. İki yöntem arasındaki fark ise endoskopik alın germede alnın sağ ve sol şakaklarından iki küçük kesi açılarak germe işlemi yapılması, klasik alın germede ise sağ şakaktan sol şakağa uzanan tek bir kesi ile işlemin tamamlanmasıdır. Muayene için gelebilirseniz uygun tedaviye muayene sonrası karar verebiliriz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, alnımdaki kırışıklıklar için gerdirme ameliyatı yaptırmak istiyorum. İnternet üzerinden araştırdığımda alın germe ameliyatının iki farklı biçimde yapıldığını öğrendim. Acaba endoskopik alın germe ile klasik alın germe arasındaki fark nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, alın germe ameliyatları sizin de belirttiğiniz üzere alnındaki kırışıklıkları artmış ve bu durumdan rahatsız olan hastalar için uygulanır. Genellikle yaşlılık evresinde olan ve yoğun kırışıklıklara sahip olan kişiler için daha uygundur. Endoskopik alın germe ameliyatı ile klasik alın germe ameliyatı arasındaki en önemli fark ise kesilerin farklı yerlerden açılmasıdır. Endoskopik alın germe ameliyatında kesiler şakak bölgesinin her iki tarafından açılır. Klasik alın germede ise saçlı deriden başlayan ve sağ ve sol şakak boyunca uzanan bir kesi açılır. Bu nedenle klasik alın germe işleminde uygulama sonrası iz kalma riski çok daha yüksektir. Aynı zamanda iyileşme süreci de daha uzun olacaktır.

0

Doktor hanım merhaba, 35 yaşındayım fakat alnımdaki kırışıklıklar ciddi derecede fazla. Bu da beni oldukça rahatsız ediyor. Alın gerdirme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak araştırmalarıma göre bu ameliyat iki türlü yapılıyormuş. Acaba klasik alın germe ile endoskopik alın germe arasındaki fark nedir, hangisi benim için daha uygun olur bilgi verirseniz çok sevinirim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle alın germe ameliyatı için uygun olup olmadığınızı kontrol etmem gerekir. Bunun için de sizi muayene etmem lazım. Muayene olduktan sonra ise hangi ameliyat için uygun olduğunuzu tespit edebiliriz. Klasik alın germe ile endoskopik alın germe sizin gibi alnında bulunan kırışıklıkları yok etmek isteyen hastalarımıza uyguladığımız yöntemlerdendir. Bu iki ameliyat arasındaki temel fark ise kesilerin farklı bölgelerden açılmasıdır. Endoskopik alın germe ameliyatında kesiler sağ ve sol şakaklara ve alın bölgesinin her iki tarafına açılır. Klasik alın germe operasyonunda ise saçlı deriden büyük bir kesi açılır. Bu sebeple klasik alın germe ameliyatı sonrası iz kalma riski daha yüksektir. Aynı zamanda iyileşme süreci de daha uzun sürer. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, alnımda kırışık ve sarkmalar var. Alın gerdirme yaptırmak istiyorum. 55 yaşındayım. Yaza kadar ameliyat olmak istiyorum. Endoskopik alın germe ile klasik alın germe arasındaki fark nedir? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle alın germe operasyonu için uygunluğunuzu kontrol etmemiz gerek. Bunun için de sizi muayene etmem şart. Gerekli analizlerden sonra ihtiyaçlarınızı tespit ederek sizin için uygun olan yönteme karar verebiliriz. Endoskopik alın germe ameliyatında alnın sağ ve sol şakaklarından ikişer farklı kesi açıyoruz. Bu kesilerden ufak bir kamera ile girerek deri altında germe işlemi gerçekleştiriyoruz. Klasik alın germede ise saçlı deri içerisinde kalacak şekilde bir şakaktan diğerine kadar tek bir kesi atıyoruz. Deriyi gerdikten sonra fazla deriyi de keserek alıyoruz. Yöntemler farklı olsa da sonuçlar çok benzerdir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, 65 yaşındayım. Alnımda kırışıklık ve orantısız sarkıklar var. Bunlardan kurtulmanın yollarını ararken alın gerdirme ameliyatını gördüm. Yalnız bu iki türlü yapılıyormuş diye duydum. Merak ediyorum, endoskopik alın germe ile klasik alın germe arasındaki fark nedir? Benim için hangisi daha uygun olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her operasyonda olduğu gibi alın germe operasyonlarında da yöntemin uygunluğu kişiden kişiye değişir. Sizin için uygun olan yöntemi ancak sizi muayene ettikten sonra söyleyebilirim. İki ameliyat arasındaki farka gelince, endoskopik alın germede alnınızın sol ve şakaklarında 2’şer farklı kesi açılır. Bu kesilerden ufak bir kamera ile giriş yapılır ve deri altında gerekli olan germe işlemleri gerçekleştirilir. Klasik alın germe ameliyatında ise saçlı deride bir şakaktan diğerine kadar tek bir kesi atılır, alında germe işlemi yapıldıktan sonra fazla deri de kesilerek atılır. İki yöntem de aynı amaca hizmet eder, sadece yöntemleri farklıdır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı