Yüz Germe

Endoskopik Orta Yüz Gençleştirme

endoskopik orta yüz gençleştirme
Endoskopik Orta Yüz Gençleştirme

Daha genç ve dinamik görünmek isteyenler yüzlerinin orta bölgesini endoskopik orta yüz gençleştirme operasyonuyla gerdirebilir, operasyon sonrası sıkı bir görünüme kavuşabilir. Endoskopi cihazları günümüzde genel cerrahiden tutun da ortopediye kadar birçok alanda tercih ediliyor. Endoskopik ameliyatlar, küçük kesilerle kamera görüntülenmesi altında gerçekleşir, böylece endoskopik operasyonlarda uzun cerrahi kesiler yapılmamış olur, hastaların ameliyat sonrası iyileşme süreci çok daha hızlıdır ve en etkili sonuçlar elde edilir. Kadınların en yoğun sarkma ve kırışıklık problemiyle karşılaştığı bölgelerin başında orta yüz bölgesi gelir. 

30 yaşından itibaren cildimiz yer çekiminin ve bazı günlük alışkanlıkların da etkisiyle sarkmaya başlar. Çok derin olmayan çizgiler, hafif dereceli sarkmalar botox ile düzeltilebilir iken ileriki aşamalarda endoskopik orta yüz gençleştirme operasyonu daha etkili sonuçlar verir. 

Endoskopik orta yüz gençleştirme nedir?

Kadınların 30-40 yaşları arasında göz altında halka ve torba oluşumu başlar. Bunun beraberinde ağız ve göz çevresinde de çizgilenmeler görünür, yanaklar sarkar. Kadınlara yorgun ve solgun bir görünüm veren bu sarkmalar ve çizgiler bir süre sonra kadınların daha canlı görünmek için yoğun makyaj yapmaya ihtiyaç duymasına sebep olur. Bu gibi durumlarda endoskopik yöntemle yanak dokusu yukarı alınarak yanaklardaki sarkma düzeltilir, kırışıklıklara da ameliyat sırasında müdahale edilerek daha canlı bir görünüm sağlanır.

Endoskopik orta yüz gençleştirme nasıl yapılır?

Orta yüz gençleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu operasyon yaklaşık 2 saat sürer. Eğer bu ameliyata kaş kaldırma işlemi de eklemek isterseniz süre biraz uzayabilir. Saçlı deri ve ağız içinden yapılan küçük kesiler ile yanak dokusu endoskopik kameralar altında serbestleştirilir. Serbestleşen yanak dokusu estetik olarak olması gereken seviyeye gerilerek asılır. Böylece ağız çevresindeki kırışık görünüm düzelir, göz altındaki halkalanma ortadan kalkar.

Neden endoskopik orta yüz gençleştirme yaptırmalıyım?

Daha genç bir yüze sahip olmayı hayal eden kadınlar endoskopik orta yüz gençleştirme operasyonunda hayallerine kavuşabilir. Bu operasyonun en büyük avantajlarından biri de yüzde herhangi bir iz kalmamasıdır. Orta yüz bölgesini gençleştirmek isteyen ama belirgin bir iz kalmasından çekinen hastalarımız, endoskopik ameliyat sayesinde genç bir yüze kavuşabilir. Endoskopik yüz gençleştirme ameliyatı, klasik cerrahi işlemlerine göre daha kısa sürer. Böylece operasyon sonrası kolayca günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Endoskopik orta yüz gençleştirme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Orta yüz gençleştirme ameliyatından sonra hastalarımız bir gün hastanede kalırlar, ertesi gün taburcu edilirler. İyileşme süreci ortalama 1 haftadır. Bu sürede şişlikler azalır, varsa morluklar düzelir. Bir aya kadar göz çevresi çekiklik olabilir. Bu da kısa sürede düzelir. Saçlı derideki dikişler 10 gün sonra alınır, ağız içindeki dikişler ise kendiliğinden erir. Tam olarak iyileşme süreci 6-8 ayı bulur. Bu süreçte mutlaka güneş koruyucu kullanmalı, solaryumdan uzak durmalısınız.

Endoskopik orta yüz gençleştirme ameliyatı hangi diğer estetik operasyonlarla kombine edilir?

Bazı hastaların çene altında ve boyun bölgesinde de sarkma ve kırışıklıklar görülebiliyor. Böyle durumlarda endoskopik ameliyat tekniği ile bu bölgelere de gerilme yapılabilir. Bu bölgelerin yanı sıra yanak bölgesi zayıf olan hastalara yağ enjeksiyonu yapılarak orta yüz bölgesi dolgunlaştırılır. Endoskopik orta yüz gençleştirme ameliyatına alt ve üst göz kapağı estetiği de eklenerek yüzde bütün bir gençleşme yakalanabilir.

Endoskopik orta yüz germe fiyatları?

Endoskopik orta yüz germe fiyatları yapılan hastane ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak endoskopik yüz germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Endoskopik Orta Yüz Gençleştirme” İçin 2 Soru Soruldu

  1. Nurcan dedi ki:

    Endoskopik orta yüz germenin kalıcılığı ne kadardır.
    Ve ağız içi kesiği hangi yüzlerde gerek duyulur

    1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, bütün yüz germe sonrasında yer çekimi etkisi ile tekrar yaşlanma sürecine bağlı olarak 5-10 yıllık sürecte sarkmalar görülmeye başlayabilir. Sarkmalarda cilt kalitesi de önemlidir. Farklı cerrahilede farklı teknikler kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.