Erkeklere Özel Kalça Küçültme

Erkekler için vücut estetiği oldukça önemlidir. Vücudun bütün bölgelerinin birbiri ile uyumu kişiye estetik bir görünüm katar. Bu estetiği bozan en önemli yerlerden biri de büyük veya sarkan kalça görünümüdür. Erkeklerde büyük kalça olduğundan daha kilolu görünmeye yol açar. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle erkeklerde popo aşağı doğru sarkar ve fit olmayan bir durum meydana gelir. Günümüzde erkeklerin genç ve dinamik görünmek için en sık yaptırdığı ameliyatlardan biri de kalça küçültme ve dikleştirme operasyonlarıdır. Liposuction yani yağ alma tekniği ile kalça bölgesinde biriken yağ dokusu çıkarılarak kişiye daha sıkı bir popo sağlanır.

Kalça küçültme nasıl yapılır?

Erkeklerde kalça küçültme Vaser Liposuction ile yapılır. Öncelikle hastanın vücudundaki yağ dokusu incelenerek ne kadar yağ çıkarılacağına karar verilir. Vaser liposuction, ultrasanografik ses dalgalarını kullanarak popo bölgesindeki fazla yağ dokusunu ince kanüller yardımıyla çeker. Yağları parçalayarak sıvı hale getirebilen Vaser Liposuction, operasyon sonrası popo bölgesinde dalgalı yüzey görünmesini engeller. Böylece klasik liposuction da görülen dalgalı cilt görünümü popo bölgesinde oluşmaz. Ultrasonik ses dalgaları sadece yağ hücrelerini hedef alır. Klasik liposuction da olduğu gibi bağ dokusu, damar ve sinir gibi önemli dokulara zarar vermeden popo bölgesindeki fazla yağın çıkartılmasına yardımcı olur. Vaser liposuctionda, diğer dokulara zarar verilmediği için operasyon sonrası kişide yoğun bir morluk ve şişlik görülmez.

Vaser Liposuction ile ne kadar yağ alınabilir?

Erkeklerde popo küçültme operasyonunda ne kadar yağ alınabileceği kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Kişinin yağ kütlesi, boyu ve yaşına uygun olarak Vaser Liposuction ile popodan yağ çekilebilir. Erkeklerde popodan ortalama olarak 1,5 litre yağ alınabiliyor. Bazı durumlarda bu basen bölgesi de dahil olmak üzere 4 litreye kadar çıkabilir. Bu aşamada önemli olan popodaki yağ oranı ve cilt dokusunun kalitesidir.

Kalça dikleştirme nasıl yapılır?

Büyük kalçalı kişilerde liposuction sonrası popo sarkması meydana gelebiliyor. Özellikle yaş faktörü dolayısıyla cilt elastikiyetini kaybeden kişiler liposuction sonrası popo sarkması sorunuyla karşı karşıya kalabiliyorlar. Medikal estetikte kullanılan iple askı tekniğinde erkeklerdeki sarkan popo dikleştirilerek daha fit bir görünüm meydana getirilir. İple askı tekniğin de popoya yukarı doğru bir eğim verilir ve daha dik bir hale getirilir. Popo dikleştirme ameliyatından sonra kişinin beslenme düzenine dikkat etmesi önerilir. Yoğun kilo alımında popo tekrar sarkık bir hale gelecektir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir