Blog, Vaser Hi-Def

Erkeklere Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır?

Erkeklere Vaser Hi-Def

Atletik ve kaslı görünmek isteyen erkeklere Vaser Hi-Def yöntemi ile artık kaslarınıza şekil verilebiliyor ve muhteşem bir fiziğe kavuşabiliyorsunuz! Daha atletik görünmek isteyen erkekler tarafından yeni zayıflama sistemlerinden tercih edilen High Definition Vaser Liposculpture cerrahi bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Fit ve kaslı bir vücut için spor salonlarında aylarca ter dökmek gerekir. Bu yöntem ile aylarca değil, en fazla dört saat sonra hayalinizdeki fit vücuda kavuşuyorsunuz, düzgün bir vücutta hangi kaslar görülebiliyorsatam olarak o kaslar ortaya çıkartılır.

Erkeklere Vaser Hi-Def Hangi Bölgelere Yapılır?

1)Göğüs bölgesi

2)Bacaklar

3)Karın ve bel bölgesi

4)Sırt bölgesi

5)Üst ekstremite yani kollar

Erkeklere Vaser Hi-Def uygulamasında aldığımız yağlar, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (karın bel bölgesi ve göğüs) bölgelere transfer ediliyor.

Erkeklere Vaser Hi-Def Liposuction işleminde nasıl etkiler görülür?

Göğüs bölgesinde yapılan işlem pektoral, latissimus dorsi, ve serratus kaslarının belirginliğini arttırır. Kollarda yapılan işlem ise deltoid, biceps ve triceps kasların belirginliğini arttırır. Karın ve bel bölgesinde yapılan işlem ile rectus abdominis ( six pack veya baklava dilimleri de denilebilir), oblique ve para vertebral kaslar ile sırt bölgesindeki trapezius kasi ortaya çıkartılır. Bacak bölgesinde ise vastus, lateralis, vastus medialis, rectus femoris, gastrokinemus kaslarına Hi-Def işlemi yapılır.

Vaser Hi Def sonrası iz kalır mı?

Sadece 3 mm genişliğinde deliklerden girişim yapılır bu işlemler için vücutta kesi yapılmaz. Tüm delikler kıvrım bölgelerinden yapılarak gizlenmesi sağlanır. Operasyon sonrası gözle görülür izler kalmayacaktır.

İyileşme sürecine dair bilmeniz gereken bilgiler

  • Operasyon hastanede genel anestezi altında yapılan ve 2-4 saat süren bir işlemdir.
  • Ameliyat sonrasında hastaya özel bir korse giydirilir ve bu korse 1 ay kadar kullanılır.
  • Operasyonun hemen sonrasında sonuçları ortaya çıkar. Herhangi bir bekleme süresi yoktur.
  • Operasyon sonrası şişlik ve morluklar olabilir ama bunların tamamı 7-10 gün içinde geçer. Hastalar 2-6 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler.

Erkeklere vASER Hi Def kime yapılabilirt?

  • Spor yapılmasına rağmen kasları ortaya tam olarak çıkmayan kişiler
  • Genç ve orta yaşlı erkekler
  • Vücut kitle endeksi 30un altında olan kişiler
  • Derisi aşırı kilo vermeye bağlı olarak veya bir başka sebepten dolayı çok gevşememiş hastalar
  • Genel olarak şişman olmayıp bölgesel yağ fazlalıkları olan hastalara uygulanan bir yöntemdir. Yapılan işlemin sonuçları kalıcıdır.

Eğer işlemi yaptırdıktan sonra spor yaparsanız kaslarınız daha belirgin hale gelir, sporu tamamen keserseniz daha az belirgin olur ancak o kaslar hep oradadır. Eğer işlemden sonra kilo alırsanız belli bir kiloya kadar örneğin 8-10 kiloya kadar çok büyük değişiklik olmaz ama daha fazla kilo alınırsa sonuçta kasların belirginliği azalmaya baslar. Kilo vermenin ise olumsuz bir etkisi yoktur.

Çok zayıf olan erkeklere vaser Hi Def yapılabilir mi?

Hi Def uygulaması için hastanın ne çok şişman ne de çok zayıf olması gerekir. Hastanın spor geçmişinin olması bu işlemin başarısı için önemlidir. Çok zayıf olan erkeklerde Hi Def uygulanmaz. Bunun yerine hasta spor ve diyet programıyla kilo almaya teşvik edilir, sonrasında Vaser Hi-Def ile vücudu şekillendirilebilir.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.