Botox®, Dolgu Uygulamaları, İple Askı Yöntemi

Estetikte Selfie Zamanı

blank Instagram, Twitter, Facebook derken sosyal medya bizi oldukça rekabetli bir selfie yarışının içine çekmiş vaziyette. Bu selfie yarışından bol like ile çıkmanın tek bir yolu var: Kusursuz görünmek. Bahsettiğimiz kusursuz görünüm ne giydiğinle, nasıl makyaj yaptığınla ilgili değil. Aslında kusursuz selfienin püf noktası; nasıl poz veririm? sorusunun cevabından geçiyor. Selfie pozunu öyle bir ayarlamalısınız ki yüzünüz olduğundan daha ince, dudaklarınız daha dolgun, elmacik kemikleriniz daha belirgin ve gözleriniz daha çekik olmalı… Evet, işimiz zor ama imkansız değil! Kusursuz selfie pozunu bulmak için önce yazımızı okuyun sonra ayna karşısında denemelere başlayın.

Selfie çekmenin incelikleri

Selfie pozu, artık güzellik dünyasının en çok konuştuğu konulardan biri. Selfielerde güzel çıkmak aslında ne kadar güzel olduğuna bağlı değil, ne kadar güzel poz verdiğinize bağlıdır. Poz vermenin kurallarını öğrendiğiniz sürece sosyal medyada dikkat çekebilir, blogger olmaya kadar ilerleyebilirsiniz.

Selfie pozu için önce telefonunu yukarı doğru kaldırın, dudaklarınızı hafifçe öne itin ( aman çok olmasın!) ve yanaklarınızı biraz içeri çekin. Gözlerinizi de biraz kıstınız mı selfie pozunu öğrendiniz demektir. Selfie işinin sırrını çözdükten sonra sosyal medyada büyük yankılar uyandırmaya başlayacaksınız.

Her daim güzel görünmenin sırları

Fransız askı yöntemi

Yüzünüzün sıkı ve yukarı doğru kalkık görünmesi için Fransız askı yöntemini inceleyebilirsiniz. Fransız askı ile yüz germe uygulaması yüzünüzde lifting etkisi yaratarak kırışıklarınızı azaltır, yüzünüze genç ve dinamik bir hava verir. Dikiş gerektirmeyen bu uygulamada medikal ipler, deri altından sokularak yüzünüzü yukarı doğru kaldırır. Fransız askı yöntemi uzun yıllar cildinizin genç görünmesine yardımcı olur. Bu yöntemde kullanılan iplerin kopma riski yoktur, mimiklerle uyumludur. Askı yöntemi yaptırdıktan sonra mimiklerinizi yapmaya devam edebilir, oldukça doğal sonuçlar alırsınız.

Botoks

Yüze yapılan botoks uygulaması, yüzdeki kırışıkları silerek yüze genç bir hava kazandırır. Botoks, alın çevresine, göz kenarlarına, kaş arasına, burun duvarına, dudak üzerine, ağız kenarına, boyun derisine yapılabilir. Güneşin etkisi, yoğun mimik kullanımı, yaşlanma, sigara kullanımı ve genetik sebeplerden dolayı ciltte yoğun kırışıklık görünebilir. Botoks, kasların gevşemesini sağlayarak yüzün daha sıkı görünmesini ve kırışıkların azalmasını sağlar. Böylece botoks yaptırdıktan sonra selfielerde daha genç ve dinamik çıkabilirsiniz.

Göz kenarlarınıza yapılan botoks, gözlerinizin daha çekik görünmesine yardımcı olur. Ayna karşısına geçip, ellerinizle yüzünüzü yukarı doğru kaldırdığınızda ortaya çıkan görünümü seviyorsanız botoks sizin için uygun bir tercih olacaktır.

Botoksun kalıcılığı ortalama 4-6 ay arasındadır. Botoks etkisini devam ettirmek istiyorsanız tekrar botoks yaptırabilirsiniz.

Dudak dolgusu

Selfielerde en çok yaptığımız ilizyon dudak büyütmektir. Bu klasik fotoğraf hilesini gerçek hayata taşımak isterseniz dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. İnce dudaklarından şikayetçi olanlar geçici dudak dolgusu ile daha havalı dudaklara kavuşabilir. Dudak dolgusu kısa sürede tamamlanır. Dudaklarınıza enjekte edilen hyaluronik asit dolgusu vücuttan 16-18 ay arasında atılıyor. Yani dudak dolgusunun etkilerini beğenmezseniz  sonunda kendi dudaklarınıza dönebilirsiniz.

Dudak dolgusu, her iki dudağa da yapılabildiği gibi tek dudağa da uygulanabilir. Selfielerde genellikle üst dudağın daha dolgun görünmesi tercih ediliyor. Siz de uzman hekiminizden bilgi alarak size en yakışacak dudak dolgusu önerilerini öğrenebilirsiniz. Dudak dolgusundan sonra dudaklarınız da kızarıklık ve şişme görülmesi normaldir. 2-3 gün içinde dudaklarınızın yeni görünümüne alışmış olacaksınız.

Gözaltı Işık Dolgusu

Yakın çekim fotoğraflar da ve selfiler de bizi en çok rahatsız eden yer gözaltı morlukları ve torbalarıdır. Gözaltı torbaları için cerrahi girişimler olmakla birlikte gözaltında oluşan halkalar için ve bizi yorgun gösteren ifade için gözaltı ışık dolgusunu öneririz. Hem kadın hem de erkekler için estetik kaygısı oluşturan gözaltı sorunlarından ışık dolgusu ile kurtulabilirsiniz. Gözaltı ışık dolgusunun içeriği hyalüronik asit ve poly vitaminden oluşmaktadır. Zaten insan vücudunda doğal olarak bulunan hyalüronik asit ile morluk ve göz altı torbaları tedavi edilir, poly vitamin ile de hücre yenilenmesi sağlanmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak deri altına değil, kemik üstüne uygulanır. İşlem kısa sürede tamamlanmaktadır. Kişi bu süre içinde ağrı ve acı hissetmez. Uygulama öncesinde anestezik krem sürülür. Gözaltı ışık dolgusu uygulamasının etkisi yaklaşık 1,5 yıl kadar sürmektedir. Böylece daha aydınlık ve ışıl ışıl bir bakışa sahip olursunuz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir