Ameliyatsız Yüz Germe, İple Askı Yöntemi

Fransız Askısı

ip askı Ameliyatsız yüz gerdirme teknikleri, estetik dünyasında günden güne daha popüler bir hale geliyor. Fransa’da başlayan Fransız askısı tekniği artık tüm dünyada kullanılan yüz estetiklerinden biri haline geldi. Cerrahi bir operasyon için zamanı olmayan, anestezinin getireceği komplikasyonlarla uğraşmak istemeyen kişiler Fransız askı uygulamasını tercih ediyorlar. Fransız askı uygulamasının bu kadar yaygın olmasının bir diğer sebebi ise hastanın mimikleriyle uyumlu olması. Bu sayede doğal yüz gerdirme yaptırmak isteyen kişiler de Fransız askı yöntemi ile istedikleri sonucu elde edebiliyorlar. Siz de yaşlılığın etkilerini geciktirmek ve daha güzel bir şekilde yaş almak istiyorsanız Fransız askı yöntemini araştırmalısınız. 

Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı yönteminde kullanılan ipler Fransa’da geliştirildiği için bu tekniğe Fransız askı ismi verilmiştir. İçi polyester, dışı cilt dokusu ile uyumlu silikon malzemeden elde edilen bu ipler sayesinde yüzdeki sarkmalar ve kırışıklar güvenli bir şekilde ortadan kaldırılıyor. Fransız askı yönteminde kullanılan malzeme, biyolojik olarak insan vücudu ile uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılabilir. Tamamen güvenli ve minimal riskleri olan bu işlem sayesinde uzun yıllar genç görünmek artık mümkün!

Cerrahi yüz germe operasyonuna alternatif olarak gösterilien Fransız askı yönteminin amacı yüzdeki yaşlılık etkilerini silmek ve yüzde lifting etkisi yaratarak gençleşmektir. Eğer siz de yüzünüzde beliren kırışıklık ve sarkmadan mutlu değilseniz ve pratik bir operasyonla daha genç görünmek istiyorsanız Fransız askı yöntemini değerlendirmelisiniz. 

Fransız Askısı Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Yüzünde ameliyat olmadan gençlik etkisi yaratmak isteten kişilere Fransız askısı öneriliyor. Yüz bölgesinde kolajen ve Hyaluronik asit azalması 30’lu yaşlarda azalmaya başlar. Bunun sonucunda da ciltte ilk kırışıklıklar meydana gelir. Eğer cildinizdeki kırışıkları yeni oluşmaya başladığında kontrol altına almazsanız, yüzde sarkma ve derin kırışıkların olması kaçınılmazdır. 

Fransız askısı yöntemi 30 ila 65 yaş arasındaki kadın ve erkekler için uygundur. Bu ameliyatsız yüz germe uygulaması cildinizdeki sarkmaları yukarı doğru kaldırılırak yüzünüzün en az 10 yıl daha genç görünmesini sağlar. Yaşlanmanın etkisi ile yüz hatlarınızın kaybolduğunu, yanakların çene kemiği üzerine yığıldığını ve kaşlarınızın aşağı doğru sarktığını gözlemliyorsanız Fransız askı estetiğinin zamanı geldi demektir. 

Fransız Askı Yönteminin Etkileri Nelerdir?

 • Yüz ovali ortaya çıkar
 • Çene kemiği belirginleşir
 • Elmacık kemiği ön plana çıkarılır ve yüzde Hollywood yanağı etkisi belirir
 • Yüzdeki kırışıklar azalır
 • Medikal iplerin etrafında etrafında oluşan kolajen üretimi, cildi destekler ve cildin gençleşmesini sağlar
 • Fransız askısı kasları etkilemediği için doğal mimiklerin korunmasına yardımcı olur

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı estetiği lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında 45 dakika ila 1 saat arasında süren bir uygulamadır. Yüzde gençlik etkisi yaratmak istenilen bölgeye, uzman hekim tarafından Fransız medikal ipler yerleştirilir. Medikal ipler çoğunlukla kulak üzerinden deri altına yerleştirilir, böylece operasyon izi saçlı deriye gizlenir. İpler gerilerek hastanın yüzünde simetri ve lifting etkisi sağlanır. Son olarak medikal ipler sabitlenerek uygulama tamamlanıyor. 

Fransız askı operasyonundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk birkaç gün yüz üstü uyumanız tavsiye edilmez. Fransız askı işleminde kullanılan medikal ipler 3-6 sene arasında vücuttan doğal yöntemlerle atılacaktır. Dilerseniz tekrar Fransız askı yaptırabilirsiniz. 

Fransız Askı Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Fransız askı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fransız Askısı” İçin 117 Soru Soruldu

 1. blank saliha dedi ki:

  merhaba fransiz askisinda kullanilan ipler vücuttan atiliyor mu? tekrar yaptirmak istedigimizde önceki ipler yüzde duruyor olacak mı? Bir de güncel fiyat listesini yazar mısınız?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fransız askısında kullanılan ipler, erimez ve vücuttan atılmayan kalıcı iplerdir. Tekrar yapmak istediğinizde doktorunuz tarafından çıkarılır veya yenileri konur. Fransız askı iplerinin varlığı size zarar vermez. Güncel fiyatlarımızı bizi arayarak alabilirsiniz. Çok teşekkürler

 2. blank Süreyya dedi ki:

  Merhaba 49 yaşındayım firansiz askısı istiyorum kaç yıl sürüyor ve fiyat ne kadar

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Fransız askı kalıcılığı 5 ila 7 yıl kadardır. Fiyat bilgisi için mail ile dönüş sağlanmıştır.
   Sağlıklı günler,

 3. blank Fatma dedi ki:

  Fransız askılama için fiyat öğrenebilirmiyim?teşekkürler.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 4. blank Ümit dedi ki:

  Merhaba. Kolay gelsin. Peki etki süresi ne kadar. Yani ne kadar vücutta kalıyor.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba kişiye göre değişmekle beraber 3 ila 4 yıl kadar kalıcılığı mevcuttur.
   Sevgiler,

 5. blank Muharrem dedi ki:

  Merhaba 50 yaşındayım şişlik ve morluk ve ödem tamamen kaç günde geçer birde fransız askısı yaklaşık maliyeti nedir. Vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim görüşmek dileklerimle esenkalın.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. blank Aylin dedi ki:

  Merhaba,
  fransız askısında kaç adet ip kullanılmaktadır ve kaç TL dir.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kaç adet ip kullanılacağına muayenede karar verilir. Dilerseniz görüşmeye gelebilir yada bize 0544 268 44 33’nolu telefondan fotoğraf iletebilirsiniz.
   Sevgiler,

 7. blank Ayşe dedi ki:

  Merhabalar fiyat bilgisi almam mumkun mu ?teşekkurler iyi çalışmalar

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 8. blank Samira dedi ki:

  Merhaba fiyat öğrenebilir miyim?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 9. blank Seval dedi ki:

  Fiyat alabilir miyim acaba

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir