+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Göğüs Estetiği

Göğüs, kadın güzelliğinin çok önemli bir parçası olarak görülmektedir. Ancak şekil ve hacim olarak istenen boyut ve görüntü de olmayabilirler. Yapısal bozukluklar hastanın psikolojini bozabilir ve mutsuzluk sebebi olabilir. Gebelik, sık kilo alıp vermek yada yaşın ilerlemesi ile birlikte göğüs yapısı bozulabilir. Geçirilen hastalıklar sonrası göğüs tamamen kaybedilebilir ya da bir kısmının kaybedilmesi gerçekleşebilir. Estetik cerrahi bu tip sorunların bir çözüm olarak göğüs estetiği alanında hastaların sorunlarına göre bir çok seçenek sunmaktadır.


Kadınlarda meme estetiği


Sarkan göğüslerin kaldırılması, hastalık sonucu kaybedilen göğüs onarımı ve rekonstrüksiyonu, göğüs büyütme ve küçültmeye kadar geniş alanlarda estetik operasyonlar mevcuttur. Estetik cerrahi alanında göğüs estetiği en ön sıralarda yer almaktadır. Estetik cerrahi alanında 2015 yılında hastalar tarafından en çok göğüs estetiği tercih edilmiştir.
Göğüs estetiği bir çok kadının tercih ettiği ve tatmin edici sonuçlar alabildiği bir cerrahidir. Hastanın ihtiyacına göre şekillendirilebilecek birçok seçeneği barındıran göğüs estetiği operasyonu öncesi uzman doktor ile karşılıklı görüşmek ve ona isteklerinizi açık bir şekilde söylemeniz oldukça önemlidir. Riskleri ve sonuçları alabileceğiniz uzman ile tedavi süresince istek ve endişelerinizi paylaşıyor olmanız son derece önemlidir.


Göğüs Büyütme Estetiği (Protez)


Göğüs büyütme operasyonları kadın göğsünü büyütmek ve şekillendirmek için yapılan girişimlerdir. Göğüs kaslarının arkasına yerleştirilen protez ile göğüs çevresi ölçümleri bir veya birkaç sütyen ölçüsü şeklinde arttırabilir. Göğüs büyütme operasyonu sonra göğüste büyüme yaşanması sonucu hastanın kendine güveni artacaktır. Eğer göğüs büyütme estetiği yaptıracak olan kişinin istekleri gerçekçi ve fiziksel olarak sağlıklı ise operasyon için ideal bir adaydır.


Göğüs büyütme nasıl yapılır?


Göğüslerini büyütmek isteyen kadınlar için iki farklı seçenek vardır. Şekil yönünden silikonlar yuvarlak ve damla şeklinde olmak üzere iki çeşittir. Yuvarlak silikonların yatay ve dikey taban çapları birbirine eşit olarak gelir. Damla silikonlarda ise dikey olan taraf, yatay taraftan biraz daha uzundur. Anatomik olarak damla silikon kadın memesine daha yakındır.


Meme büyütme ameliyatı 4 farklı bölgeden yapılabilir; koltuk altı, meme başı, meme altı ve göbek kesilerinden silikon yerleştirilebilir. Kişi ve doktorun ortak kararıyla birlikte nereden kesi yapılacağına karar verilir. Silikon ameliyatı ortalama 1 saat sürer. Ameliyattan sonraki gün taburcu olabilirsiniz. İlk iki-üç gün evde dinlenmeniz önerilir. İyileşme sürecinde silikonun nereye yerleştirildiği önemlidir. Kaş altına konulan silikon ameliyatlarından sonra ağrı biraz daha fazla olur. Dolgunluk hissi sizi birkaç gün rahatsız eder ama sonrasında ağrınız geçer. Ameliyattan sonra ikinci gün biraz şişlik olacaktır. Ağrılarınız ve ödemleriniz üçüncü günden itibaren azalır. Sporcu sütyeni giyerek iyileşme dönemini hızlandırabilirsiniz. Sporcu sütyenini 1 ay boyunca takmanızı öneririz.


Göğüs Dikleştirme Estetiği (Mastopeksi)


Göğüs dikleştirme (mastopeksi) operasyonları sarkık meme yapısını dikleştirmek ve estetik bir görünüme kavuşturmak için yapılan girişimlerdir.Göğüs dikleştirme ameliyatı genellikle göğüsteki sarkmanın derecesine bağlı olarak değişir. Eğer kişinin meme sarkması, meme altındaki çizgi hizasında ise buna 1.derece meme sarkması denir. Hafif dereceli bu sarkma için meme ucundan doku çıkartılarak meme dikleştirme yapılır.

Eğer kişinin meme sarkması 1-3 cm arasında ise buna 2.derece meme sarkması denir. Orta dereceli olan bu meme sarkması fazla olan deri çıkartılarak meme daha dik bir görüntüye kavuşturulur. Orta dereceli meme sarkması ameliyatında göğüs ucundan meme altına doğru inen küçük t harfine benzeyen bir iz kalır.


3.dereceli meme sarkması görülen kişilerde ters T harfinde iz kalır. Bu ameliyatta meme altında da yatay bir şekilde iz kalır. Bu teknikte meme yukarı doğru toplanarak daha dik görünmesi sağlanır. Memenin sarkmasına neden olan fazla deri tamamen kesilerek çıkartılır.


Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası


Göğüs dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle 3 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra çok ağrı olmaz. Ödeminiz 1 hafta sonra inmeye başlar. Göğüs dikleştirme ameliyatı genellikle estetik dikişle yapıldığı için dikişlerin alınmasına gerek kalmaz.

Ameliyattan sonra ilk olarak göğüsleriniz dik ve yukarıda görünecektir. 1 ay sonra göğüs altındaki kıvrım daha doğal bir hale gelir. Ameliyattan sonraki 4.gün işinize dönebilirsiniz.1 ay boyunca ağır sporlardan uzak durmalısınız. Eğer gebelik, emzirme veya aşırı kilo alımı gibi durumlarla karşılaşırsanız göğüslerinizde tekrar sarkma görülebilir.


Göğüs Küçültme Estetiği


Hastalar göğüslerinin ağırlığından dolayı duydukları rahatsızlık nedeniyle göğüs küçültme estetiğini tercih ederler. Küçültme operasyonu ile göğüs büyüklüğünün yanında şeklini de değiştirmek ve estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür. Operasyon sonrası göğüs vücuda orantılı hale getirilecektir.
Büyük memelere sahip olan kadınlarda boyun ve sırt ağrıları, pişik, kötü koku, istenilen kıyafetlerin giyilmemesi gibi problemler görülebilir. Bu problemlerin önüne geçmek ve kadınlara daha öz güvenli bir görüntü kazandırmak için meme küçültme ameliyatı yapılabilir.


Meme küçültme ameliyatında nelere dikkat edilir?


Meme küçültme ameliyatı yaptıracak olan kişiler iki memenin de eşit olmasına çok dikkat etmelilerdir. Çünkü büyük memelere sahip olan kadınların iki memesi de aynı büyüklükte olmayabilir. Bu nedenle bir memede daha çok küçültme yapılırken, eşit bir görüntü için diğerinden daha az bir küçültme yapılması gerekebilir. Meme küçültme ameliyatının amacı her iki memenin de simetrik ve normal boyutlarda olmasıdır. Ameliyat sonrasında minimum iz görünmesi için en doğru teknik seçilmelidir.


Meme küçültme ameliyatında ters T, I veya L şeklinde ameliyat izi kalabilir. Ameliyat izinin bir kısmı meme başının çevresine gizlenerek daha estetik bir görüntü kazandırılır.

Jinekomasti Jinekomasti

Erkeklerde meme büyüklüğünü yani Jinekomastiyi, 18 yaşından sonra tedavi etmek daha doğrudur. Yapıla...

Meme Estetiği Meme Estetiği

Meme Büyütme, operasyonu tüm meme prosedürleri içinde en sık uygulanan işlemdir. Amaç sadece küçük o...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ