Göz Çevresi Estetiği

Göz Çevresi Estetiği

Göz çevresi estetiği, yüzün en önemli gençlik dokunuşlarının başında gelir. Estetik ameliyatlar arasında en etkili değişime yol açan ve sizi daha genç gösterecek ameliyat türleri göz çevresi estetiğidir. Göz kapağı, kaşlar, göz altı bölgesi kişilerin yaşlarını ilk olarak gösteren hatta bazı durumlarda olduğundan daha da yaşlı gösteren bölgelerdir. Göz çevresindeki ince deri yapısı bu bölgenin hızlıca kırışmasını sağlar. Kırışıklıkların yanı sıra göz kapağı sarkması, göz altı yağlarının torba görünümünü alması kişileri yorgun ve yaşlı gösterir. Göz çevresine dolgu ve botoks gibi uygulamalar yapılabilir. Bu uygulamaların yanı sıra göz çevresine yapılan ameliyatlar ile kalıcı sonuçlar yakalayabilirsiniz.

Botoks nedir?

Botoks tedavisi son yılların en çok konuşulan estetik girişimlerinden biri. Botoks uygulamasının amacı kişinin mimik çizgilerinin daha az görünmesini sağlamak ve bunları ortadan kaldırmaktır. Botoks bölgesi göz çevresinde kaşlara ve göz kenarlarına uygulanabilir. Bu minik dokunuşlar sayesinde göz çevrenizdeki kırışıklıklar yok olur ve daha genç görünebilirsiniz. Botoks uygulaması oldukça güvenli bir yöntemdir.

Üst göz kapağınızda daha genç bir görüntü için dolgu uygulamalarını da değerlendirebilirsiniz. Üst göz kapağı hyaluronik asit ile doldurularak daha dolgun ve genç görünmesi sağlanabilir. Kolajenin ana maddesi olan hyaluronik asit sayesinde göz çevrenizde dinamik bir görüntü yakalayacaksınız. Dilerseniz göz çevrenizin gençleşmesinde kendi yağ dokunuzu da tercih edebilirsiniz.

Sarkan göz kapağı nasıl tedavi edilir?

Göz kapağında ileri dereceli sarkma olan ve göz kapağı düşüklüğü problemi yaşayan kişiler göz kapağı estetik ameliyatı olabilirler. Botoks ve dolgu uygulamasından daha etkili ve kalıcı bir çözüm isteyen kişiler için ameliyat seçenekleri daha doğru olacaktır. Göz kapağı estetiği lokal anestezi altında gerçekleşir. Üst göz kapağının sarkan kısmı kesilir, fazla olan yağ dokusu göz pınarına yakın olan bir noktadan dışarı çekilir. Bu ameliyat sonrasında daha genç görünür ve göz çevreniz daha açık olur.

Alt göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?

Bazı kişilerde genetik veya sonradan gelişen faktörlerden dolayı göz altında torbalanma olabilir. Göz altı torbaları ameliyatı için iki farklı bölgeden kesi açılabilir. Biri, alt kirpik dibinden diğeri ise alt göz kapağın içinden girilen kesilerdir. Bu tekniklerde belirgin bir iz kalmaz. Göz kapağı ameliyatı ortalama 40 dakika ila 50 dakika arasında sürer. Lokal anestezi altında yapılan bu estetik ameliyat sonrasında kişiler hızlıca iyileşebilir. Eğer sadece göz altındaki yağ torbası alınacaksa alt göz kapağı içinden girilen kesi tekniğini öneriyoruz. Hem yağ torbası hem de deri fazlalığı alınacaksa kirpik dibinden girilen teknik daha uygun olacaktır.

Göz kapağı ameliyatında iz kalır mı?

Göz kapağı estetiğinde belirgin bir iz kalmaz. Göz kapağı estetiğinde açılan kesiler oldukça minik ve kirpik dibine saklanabilen izlerdir. Bu nedenle ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmadığını göreceksiniz.

Göz kapağı ameliyat sonrası iyileşme süreci

Alt göz kapağı, göz kapağı kaldırma ameliyatı gibi operasyonlar genellikle 40-50 dakika kadar sürer. Ameliyat sonrasında göz çevrenizde morluk ve şişlik olabilir. Göz çevrenizdeki deri oldukça hassas olduğu için ödem oluşması çok normaldir. Ameliyatın etkileri 10 gün içinde yüzünüzden silinecektir. Aylar sonrasında göz çevrenizden ameliyat olduğunuzu kimse anlamayacak kadar doğal bir görüntü kalacaktır.

Kantopeksi ameliyatı nedir?

Gözlerinizin dış köşelerinin aşağı doğru çekik olduğunu düşünüyorsanız kantopeksi ameliyatı size uygundur. Göz çevreniz de etkili bir değişim yaratan bu ameliyat gözlerinizin dış köşelerinin sıkılaşmasını ve iç tarafa göre daha yukarı kalkmasını sağlar. Gözleriniz daha çekik ve genç görünür. Lokal anestezi altında yapılan bu ameliyat, hastalara daha fresh ve modern bir hava katar.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir