Göz Çevresi Estetiği, Blog

Göz Çevresi Kırışıklık Nasıl Giderilir?

Göz Çevresi Kırışıklık Göz çevresi kırışıklık nasıl giderilir, göz çevresinde oluşan kırışıkların sebepleri ve tedavi yöntemleri nelerdir içeriğimizden öğrenebilirsiniz. 

Göz çevresi kırışıklığı özellikle kadınların estetik görünümünü bozan can sıkıcı bir sorundur. İlerleyen yaş, bakımsızlık ve cilt tipi nedeniyle kırışıklık problemi yüzümüzün birçok yerinde zamanla kendini gösterebilmektedir. Yüzde yer alan tüm kırışıklıklar gerekli müdahale ve bakımlar yapılmadığı sürece derinleşip daha belirgin hale gelmektedir. Yüz kırışıklıklarını engellemek için yetişkinlik dönemi ile birlikte cildinize iyi bakmanız gerekmektedir. Özellikle göz çevresinde yer alan kırışıklıklar gözün güzel görüntüsü bozmaktadır. Ayrıca bu bölgede yer alan kırışıkların derinleşmesi daha yaşlı bir görünümde olmanıza neden olmaktadır. Göz kırışıklığı yaşlanmanın doğal bir belirtisidir. Herkeste zamanla görülmektedir. Fakat bazılarımızda daha erken ortaya çıkmaktadır. Derinin yapısı, mimiklerin ölçüsü, kullanılan kozmetik bakım ürünleri de kırışıklıkların erken oluşmasına neden olabilmektedir. 

Göz Çevresi Kırışıklığı Nedenleri

Göz çevresi kırışıklık nedenleri kişiden kişiye göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Göz çevresi kırışıklığına neden olan sebepleri sıralayacak olursak; 

 1. Göz ve çevresinin mor ötesi ışınlara maruz kalması, 
 2. Sigara ve alkol kullanımı,
 3. Cilt bakımının yapılmaması, 
 4. Gayet doğal olan ve hayatın bir parçası olan gülümseme gibi eylemlerin sürekli tekrarlanması,
 5. Yetersiz E Vitamini, 
 6. Çevresel faktörler,
 7. Genetik faktörler,
 8. Stres, sinir, depresyon halleri,
 9. Aşırı kilo alıp verme, 
 10. Yaşlılık,
 11. Düzensiz ve sağlıksız beslenmedir, 

Yukarıda yer alan nedenlerden dolayı göz çevresi etrafında kırışıklıkların oluşması oldukça doğaldır. İnsanlar ile iletişimde genellikle gözler büyük rol oynar. Buda biri ile iletişimdeyken direk göz ve çevresine karşıdaki kişi veya kişilerin bakması demektir. Durum böyle olunca göz hastalıkları, göz çevresi kırışıklıkları, göz torbası gibi sorunlar direk olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle göz ve çevresinde kırışıklık gibi sorunların olması özellikle kadınlarda kendini daha yaşlı hissetmeye özgüvenin azalmasına neden olmaktadır. Unutulmamalıdır ki göz çevresi kırışıkları herkeste ilerleyen yaş ile ortaya çıkmaktadır. Çok fazla derin ve rahatsız edici ise günümüz sağlık teknolojisi ile estetik müdahaleler eşliğinde kolayca tedavi edilebilmektedir.

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisi

Göz çevresinde yer alan kırışıklıkları tedavi etmek için +25 yaş sonrasında bakımınızda daha dikkatli olmanızı öneririz. Özellikle bu bölgeye özel üretilen kremler ve serumları düzenli kullanmanız kırışıklık oluşumunu büyük ölçüde engelleyecektir. Bununla birlikte yaşlandığınızda daha güzel bir görünümde yüze sahip olmak için yüz yogaları yapmanızı tavsiye ederiz. Yüz yogaları yüzün gergin bir yapıda olmasına, kırışıklık ve sarkma gibi durumların oluşmasını engellemektedir. 

Günümüzde yüz kırışıklıkları ve sarkma gibi problemlerin tedavisinde kullanılan en etkili yöntem estetik müdahalelerdir. Botulinum Toksin yani botoks uygulaması ile göz çevresi kırışıkları kolayca düzeltilebilmektedir. Botox yapıldıktan sonra 3 gün içerisinde kırışıklıklarınız gözle görülür bir şekilde azalmış olacaktır. Botoks uygulaması kasların kasılması engeller. Kasların kasılmasını engelleyerek kırışıklıkların ortaya çıkması da engellenmiş olur. Botox uygulamaları ile yüzdeki kırışıkları ve sarkmaları kontrol altına alabilirsiniz. Botoks uygulamaları ile 10 yaş kadar daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Göz çevresi, dudak çevresi gibi alanlara yapılan botoks uygulamaları kadınların daha genç bir görünümde olmasını sağlamaktadır. Botoks uygulamasının etkisi ortalama olarak 3-5 gün içerisinde görülmektedir. 

Botoks uygulaması için yetişkin bir birey olmanız gerekir. Botoks uygulamalarını yapan doktorun tecrübesi ve uzmanlığı önemlidir. Aksi takdirde botox uygulamaları sonucu daha kötü bir görünümde olabilir, yüzünüzde kalıcı risklerin oluşması ihtimali yüksektir. Bu nedenle botoks uygulaması yapacağınız yeri ve işlemi yapacak olan doktoru doğru seçmelisiniz. Doğru bir seçim için daha önce botoks yaptıran kişilerin yorumlarını, hangi doktora tedavi olduklarını, klinik donanımı gibi konuları araştırmanızı öneririz. 

Göz çevresi kırışıklıklarını azaltmaya yardımcı olan botoks uygulamasını yaptırmak için 30 yaş ve sonrasını beklemenize gerek yoktur. 20 yaş sonrasında eğer yüzünüzde kırışıklıklar var ve bu durumdan rahatsız iseniz erken botoks uygulamaları ile kırışıklık oluşumunu azaltıp, daha iyi bir görünümde olabilirsiniz. Çoğu kadın botoks gibi estetik uygulamaları genellikle 30 yaş sonrasında yaptırır. Estetik uygulamalarını erken yaptırmak başarı şansını daha da arttırmaktadır. Botoks uygulamaları 6 ayda bir yenilenmesi gereken uygulamalardır. Tabi bu süre yaş, kırışıklık durumu gibi konulara bağlı olarak da değişebilmektedir. Ama genel olarak ortalama 6 ayda bir yenilenmesi gerekmektedir. 

Göz Çevresi Kırışıkları Botoks Fiyatları

Botoks uygulamaları ile ilgili muayene olmadan fiyat vermek doğru değildir. En doğru botoks fiyatları için doktor muayenesi olup, kırışıklarınız ne durumda, nasıl bir botoks uygulaması uygulanacak karar verilmelidir. Karar verildikten sonra en doğru fiyat bilgisini alabilirsiniz. Ayrıca estetik uygulamalarında fiyatı etkileyen birçok neden bulunmaktadır. Özellikle doktor tecrübesi ve hastanın durumu fiyatı ciddi oranda etkilemektedir. 

Göz çevresi kırışıkları için botoks fiyatları ve dermatolog muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Göz çevresi kırışıkları için botoks fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz çevresi kırışıkları için botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklık Nasıl Giderilir?” İçin 6 Soru Soruldu

 1. blank Zehra dedi ki:

  Merhaba doktor hanım, ben gündelik hayatımda çok pozitif bir kızım, neşeliyim ve herşeye gülerim,bana çoğu şey komik gelebilir, ama bu sanırım pek iyi birşey değil çünkü daha 24 yaşındayım ve göz kenarlarımda kırışıklıklar var. Göz çevresindeki kırışıklıklar nasıl giderilir, tedavisi var mı? teşekkürler

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yüz bölgemizde derimizin en hassas olduğu nokta göz çevresidir. Konuşurken yaptığımız çeşitli mimikler ilk önce göz çevresinde etkiye sebep olmaktadır. Göz bitimindeki kaz ayaklarının gülmeyi seven bir insan olarak sizde oluşması gayet normal bir durumdur. Göz çevresi kırışıklıklarında tedavi için yaşın ileri bir yaş olması beklenmemelidir. Yapılan mimikler ne kadar fazlaysa kırışıklıklar da o kadar çok olacaktır. Kırışıklık tedavisi için asla 30’lu yaşları beklememek gerekir. Özellikle göz çevresi çok hassas bir yapıdadır ve Botoks uygulamasıyla kırışıklıkların tedavisine erken başlamak oldukça önemlidir. Botunulium Toksin ile kasların çalışmasını sağlamaya yardımcı sinir uçları geçici hasara uğratılarak bloke edilmektedir. Blokasyon ile istesek bile bu kasları oynatamayız. Etkisi üç gün içerisinde görülmeye başlanan Botox uygulaması her altı ayda bir yenilenmelidir. Kalıcılık bakımından önemli olan bu tedavi son derece kolay uygulanmaktadır. İşlemin süresi 20 dakika, etkisi ise 6 ay devam etmektedir.

 2. blank Kadir dedi ki:

  İyi günler Leyla Hanım, 52 yaşında bir beyim, göz kenarlarımda kırışıklıklar var, sanırım sarışınların dezavantajı çabuk kırışmaları, göz çevresi kırışıklıkları nasıl gider, bir tedavisi var mı kliniğinizde?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   İyi günler, göz çevresindeki cildimiz yüz bölgesindeki en hassas, en ince, en narin bölümdür. Açık renkli ciltlerde kırışıklıklar buğday ya da koyu ten rengine sahip kişilere oranla daha fazla belli olmaktadır. Konuşurken kullandığımız mimikler göz kenarı çizgilerimizin fazlalaşmasına ve derinleşmesine neden olmaktadır. Benim göz çevresi kırışıklıklarında en çok tercih ettiğim uygulama Botox uygulamasıdır. Botulinum Toksin olarak da adlandırılan bu uygulama kas hareketlerini engelleyici bir tedavi şeklidir. Uygulama alanındaki kırışıklıkların derinleşmesini engeller, çizgileri hafifletir. Bunu, uygulanan bölgedeki kasların çalışmasını sağlayan sinir uçlarının hareketini ve çalışmasını bloke ederek yapmaktadır. Sinir uçlarında kalıcı olmayan bir hasar oluşturarak kasların çalışmasını durdurur. Altı ayda bir tekrar enjekte edilerek tedavinin süresi uzatılabilmektedir. Uygulamadan sonraki üç gün spor yapmamak, başı yere doğru eğmemek önemlidir. Kırışıklık tedavisinde cildin düzgün görünmesini sağlamakta bu da kişinin yaşını en az 10 yıl öne çekmektedir.

 3. blank Salih dedi ki:

  Hocam merhabalar, göz çevresi kırışıklıkları nasıl giderilir? Henüz 26 yaşındayım ama göz çevrem çok kırışık güldüğümde yol yol oluyor bunu önlemenin veya tamamen ortadan kaldırmanın bir yolu var mı?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, derinin en ince olduğu göz çevresi mimik hareketleri ve yıllar içerisinde elastikiyetin azalmasıyla kırışmaya başlar. Zamanla kırışıklıklar (kaz ayakları) doğal olarak artar. Bu nedenle önlemin erken alınması kırışıklık sorununu kontrol etmede önemlidir. Genelde hastalar 30 yaşını geçtikten sonra bu sorunları düzeltmeye başvuruyor olsa da aslında olması gereken 20 yaş sonrası erken önlem almak. Önlem almak çok kolay Botunulium Toksin dediğimiz Botox uygulaması kas hareketlerini kısıtlayarak mimik yaptığınız alanlardaki kırışıklıkların derinleşmesini engeller bu yüzden anti-aging savaşında yüz bölgesinde en çok tercih ettiğim önlem silahım botoks uygulamasıdır. En sık uygulamayı yüzün üçte bir üst kısmındaki kozmetik çizgilenme sorunlarını gidermek için yapıyorum. Yüzümüzdeki kırışıklıkların büyük çoğunluğu yüz kaslarımıza kasılma emri veren sinirlerin aşırı çalışması sonucu oluşur. Botulinum toksin kasların kasılmasını sağlayan sinir uçlarında kalıcı olmayan bir hasara neden olur. Bunun sonucu olarak kırışıklığa neden olan kaslarımızı istesek de aşamayız ve kırışıklıklar azalır veya silinirler. Genelde sinir uçlarında oluşan hasar on iki haftada onarılır. Onarım sonrası sinir uçları tekrar normal görevlerini yapmaya başlar. Bu yüzden yaş almayı beklemeden, yüz kaslarımızı 4-6 ayda bir koruyarak kırışıklık oluşumunu durdurmak ve 20 dk lık acı ve ağrı hissetmediğiniz botoks işlemi ile ilerde çok daha rahat edeceğinize eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir