Göz Çevresi Estetiği, Blog

Göz Çevresi Kırışıklık Nasıl Giderilir?

Göz Çevresi Kırışıklık

Göz Çevresi KırışıklıkGöz çevresi kırışıklık nasıl giderilir, göz çevresinde oluşan kırışıkların sebepleri ve tedavi yöntemleri nelerdir içeriğimizden öğrenebilirsiniz. 

Göz çevresi kırışıklığı özellikle kadınların estetik görünümünü bozan can sıkıcı bir sorundur. İlerleyen yaş, bakımsızlık ve cilt tipi nedeniyle kırışıklık problemi yüzümüzün birçok yerinde zamanla kendini gösterebilmektedir. Yüzde yer alan tüm kırışıklıklar gerekli müdahale ve bakımlar yapılmadığı sürece derinleşip daha belirgin hale gelmektedir. Yüz kırışıklıklarını engellemek için yetişkinlik dönemi ile birlikte cildinize iyi bakmanız gerekmektedir. Özellikle göz çevresinde yer alan kırışıklıklar gözün güzel görüntüsü bozmaktadır. Ayrıca bu bölgede yer alan kırışıkların derinleşmesi daha yaşlı bir görünümde olmanıza neden olmaktadır. Göz kırışıklığı yaşlanmanın doğal bir belirtisidir. Herkeste zamanla görülmektedir. Fakat bazılarımızda daha erken ortaya çıkmaktadır. Derinin yapısı, mimiklerin ölçüsü, kullanılan kozmetik bakım ürünleri de kırışıklıkların erken oluşmasına neden olabilmektedir. 

Göz Çevresi Kırışıklığı Nedenleri

Göz çevresi kırışıklık nedenleri kişiden kişiye göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Göz çevresi kırışıklığına neden olan sebepleri sıralayacak olursak; 

 1. Göz ve çevresinin mor ötesi ışınlara maruz kalması, 
 2. Sigara ve alkol kullanımı,
 3. Cilt bakımının yapılmaması, 
 4. Gayet doğal olan ve hayatın bir parçası olan gülümseme gibi eylemlerin sürekli tekrarlanması,
 5. Yetersiz E Vitamini, 
 6. Çevresel faktörler,
 7. Genetik faktörler,
 8. Stres, sinir, depresyon halleri,
 9. Aşırı kilo alıp verme, 
 10. Yaşlılık,
 11. Düzensiz ve sağlıksız beslenmedir, 

Yukarıda yer alan nedenlerden dolayı göz çevresi etrafında kırışıklıkların oluşması oldukça doğaldır. İnsanlar ile iletişimde genellikle gözler büyük rol oynar. Buda biri ile iletişimdeyken direk göz ve çevresine karşıdaki kişi veya kişilerin bakması demektir. Durum böyle olunca göz hastalıkları, göz çevresi kırışıklıkları, göz torbası gibi sorunlar direk olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle göz ve çevresinde kırışıklık gibi sorunların olması özellikle kadınlarda kendini daha yaşlı hissetmeye özgüvenin azalmasına neden olmaktadır. Unutulmamalıdır ki göz çevresi kırışıkları herkeste ilerleyen yaş ile ortaya çıkmaktadır. Çok fazla derin ve rahatsız edici ise günümüz sağlık teknolojisi ile estetik müdahaleler eşliğinde kolayca tedavi edilebilmektedir.

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisi

Göz çevresinde yer alan kırışıklıkları tedavi etmek için +25 yaş sonrasında bakımınızda daha dikkatli olmanızı öneririz. Özellikle bu bölgeye özel üretilen kremler ve serumları düzenli kullanmanız kırışıklık oluşumunu büyük ölçüde engelleyecektir. Bununla birlikte yaşlandığınızda daha güzel bir görünümde yüze sahip olmak için yüz yogaları yapmanızı tavsiye ederiz. Yüz yogaları yüzün gergin bir yapıda olmasına, kırışıklık ve sarkma gibi durumların oluşmasını engellemektedir. 

Günümüzde yüz kırışıklıkları ve sarkma gibi problemlerin tedavisinde kullanılan en etkili yöntem estetik müdahalelerdir. Botulinum Toksin yani botoks uygulaması ile göz çevresi kırışıkları kolayca düzeltilebilmektedir. Botox yapıldıktan sonra 3 gün içerisinde kırışıklıklarınız gözle görülür bir şekilde azalmış olacaktır. Botoks uygulaması kasların kasılması engeller. Kasların kasılmasını engelleyerek kırışıklıkların ortaya çıkması da engellenmiş olur. Botox uygulamaları ile yüzdeki kırışıkları ve sarkmaları kontrol altına alabilirsiniz. Botoks uygulamaları ile 10 yaş kadar daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Göz çevresi, dudak çevresi gibi alanlara yapılan botoks uygulamaları kadınların daha genç bir görünümde olmasını sağlamaktadır. Botoks uygulamasının etkisi ortalama olarak 3-5 gün içerisinde görülmektedir. 

Botoks uygulaması için yetişkin bir birey olmanız gerekir. Botoks uygulamalarını yapan doktorun tecrübesi ve uzmanlığı önemlidir. Aksi takdirde botox uygulamaları sonucu daha kötü bir görünümde olabilir, yüzünüzde kalıcı risklerin oluşması ihtimali yüksektir. Bu nedenle botoks uygulaması yapacağınız yeri ve işlemi yapacak olan doktoru doğru seçmelisiniz. Doğru bir seçim için daha önce botoks yaptıran kişilerin yorumlarını, hangi doktora tedavi olduklarını, klinik donanımı gibi konuları araştırmanızı öneririz. 

Göz çevresi kırışıklıklarını azaltmaya yardımcı olan botoks uygulamasını yaptırmak için 30 yaş ve sonrasını beklemenize gerek yoktur. 20 yaş sonrasında eğer yüzünüzde kırışıklıklar var ve bu durumdan rahatsız iseniz erken botoks uygulamaları ile kırışıklık oluşumunu azaltıp, daha iyi bir görünümde olabilirsiniz. Çoğu kadın botoks gibi estetik uygulamaları genellikle 30 yaş sonrasında yaptırır. Estetik uygulamalarını erken yaptırmak başarı şansını daha da arttırmaktadır. Botoks uygulamaları 6 ayda bir yenilenmesi gereken uygulamalardır. Tabi bu süre yaş, kırışıklık durumu gibi konulara bağlı olarak da değişebilmektedir. Ama genel olarak ortalama 6 ayda bir yenilenmesi gerekmektedir. 

Göz Çevresi Kırışıkları Botoks Fiyatları

Botoks uygulamaları ile ilgili muayene olmadan fiyat vermek doğru değildir. En doğru botoks fiyatları için doktor muayenesi olup, kırışıklarınız ne durumda, nasıl bir botoks uygulaması uygulanacak karar verilmelidir. Karar verildikten sonra en doğru fiyat bilgisini alabilirsiniz. Ayrıca estetik uygulamalarında fiyatı etkileyen birçok neden bulunmaktadır. Özellikle doktor tecrübesi ve hastanın durumu fiyatı ciddi oranda etkilemektedir. 

Göz çevresi kırışıkları için botoks fiyatları ve dermatolog muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Göz çevresi kırışıkları için botoks fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz çevresi kırışıkları için botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklık Nasıl Giderilir?” İçin 8 Soru Soruldu

 1. Hülya dedi ki:

  Hocam merhaba ben 30 yaşındayım gülerken kaz ayakları değil ama göz altında kırışıklığım çok fazla ve torba var botox yaptırdım 6 gün oldu fakat hiç bir faydası olmadı, iki kaş arası ve alın bölgeme ve kaş uçlarıma yapıldı. Kaşlarımı artık hiç çatamıyorum ve alın bölgemde de çok fazla bi değişiklik olmadı. kalıcı olarak geçmesi mümkün olan bir tedavisi var mıdır ameliyat olmadan acaba teşekkürler

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, sizi görmeden bir şey demek çok zor. Ancak göz altı torba ve kırışıklıklarda cilt kalitesi çok önemlidir. Eğer cildiniz ince ise daha çok kırışmaya meyilli olur. Bu bölgelere men dolguları yada mezoterapi uygulamaları deneyebilirsiniz. Ancak sonuç yine sizi memnun etmez ise lazer tedavileri yapılabilir. Herşeye rağmen göz altı estetik ameliyatı son seçenek olarak deneyebiliriz.

 2. Zehra dedi ki:

  Merhaba doktor hanım, ben gündelik hayatımda çok pozitif bir kızım, neşeliyim ve herşeye gülerim,bana çoğu şey komik gelebilir, ama bu sanırım pek iyi birşey değil çünkü daha 24 yaşındayım ve göz kenarlarımda kırışıklıklar var. Göz çevresindeki kırışıklıklar nasıl giderilir, tedavisi var mı? teşekkürler

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yüz bölgemizde derimizin en hassas olduğu nokta göz çevresidir. Konuşurken yaptığımız çeşitli mimikler ilk önce göz çevresinde etkiye sebep olmaktadır. Göz bitimindeki kaz ayaklarının gülmeyi seven bir insan olarak sizde oluşması gayet normal bir durumdur. Göz çevresi kırışıklıklarında tedavi için yaşın ileri bir yaş olması beklenmemelidir. Yapılan mimikler ne kadar fazlaysa kırışıklıklar da o kadar çok olacaktır. Kırışıklık tedavisi için asla 30’lu yaşları beklememek gerekir. Özellikle göz çevresi çok hassas bir yapıdadır ve Botoks uygulamasıyla kırışıklıkların tedavisine erken başlamak oldukça önemlidir. Botunulium Toksin ile kasların çalışmasını sağlamaya yardımcı sinir uçları geçici hasara uğratılarak bloke edilmektedir. Blokasyon ile istesek bile bu kasları oynatamayız. Etkisi üç gün içerisinde görülmeye başlanan Botox uygulaması her altı ayda bir yenilenmelidir. Kalıcılık bakımından önemli olan bu tedavi son derece kolay uygulanmaktadır. İşlemin süresi 20 dakika, etkisi ise 6 ay devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.