Göz Kapağı Ameliyatı Kimlere Yapılır?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba ben 36 yaşındayım göz kapağımda düşüklük var bu durum beni olduğumdan daha yaşlı gösteriyor. Bundan kurtulmak istiyorum sizce ameliyat için uygun muyum? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, sağlık durumu yerinde olan ve göz kapağı ameliyatından gerçekçi beklentisi olan herkes operasyon için uygundur. Genellikle göz kapağı estetiği 30 ila 35 yaş üstü kişilerin planladığı operasyonlardır. Ama kişinin doğuştan gelen bir göz kapağı düşüklüğü varsa daha erken yaşlarda da yapılan bir ameliyattır. Göz kapağı estetiği kişiye kaybolan özgüvenini geri kazandırır ve yüzünü güzelleştirir ama asla yüz hatlarını değiştirmez. Göz çevresi ve göz kapağı ile ilgili her hastanın şikayeti farklı olabilir. Genellikle kırışıklık, kaşların düşük olması, göz altı morluğu, alt ve üst göz kapaklarının sarkık olması bu şikayetler arasındadır. Hasta muayenesi burada çok önemlidir bazı hastalar için ışık dolgusu ile ameliyata gerek kalmadan da sorunlarını çözmek mümkündür. Eğer hasta ışık dolgusu için uygunsa özel içeriği sayesinde göz kapağı çevresindeki sıvı eksikliğini tamamlamak mümkün olmaktadır. Böylece dokular tekrar doğal formuna gelmektedir. Ayrıca işlem ameliyat gerektirmediği için çoğu kişinin tercihi olmaktadır. Göz kapağı estetiği için hastaların kişiye özel bilgi alması gerekir bunun için mutlaka uzman bir hekime görünmeleri gerekmektedir.Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, benim üst göz kapaklarımda fazla deri olduğu çok bariz fakat kimlere uygun bir işlem olduğunu daha detaylı öğrenmek isterim..Göz kapağı ameliyatı kimlere yapılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Göz kapağı ameliyatı, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağı ve deriyi ortadan kaldırmak için tasarlanmış nispeten basit bir işlemdir. Genellikle yaşlanma sürecine yenik düşen ilk bölgede gençleşmeyi sağlamaya hizmet eden bir giriş prosedürüdür.
Blefaroplasti adayları, tamamen meşgul ve enerjik olduklarında bile yansıttıkları yorgun görünümden endişe duyarlar. Normalde mevcut olan tam yarıçap görüntüsünü bloke eden fazla derinin neden olduğu periferik görme bozukluğuna da sahip olabilirler. Bu okuma, araba kullanma ve diğer aktiviteleri engelleyebilir. Eğer bunlardan biri veya birkaçını yaşıyorsanız göz kapağı ameliyatına uygunsunuz demektir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, benim göz kapaklarım oldukça düşük, bu düşüklük ifademi değiştiriyor yaşlı gibi görünüyorum, halbuki 28 yaşındayım. Göz kapağı ameliyatı yaptırabilir miyim? Göz kapağı ameliyatı kimlere yapılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, göz kapağında sarkma yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşan bir durumdur. Yaş almayla beraber yerçekiminin de etkisiyle, göz kapaklarının içine dolgunluk veren yağ erir ve göz kapaklarının içi boşalmış görünür. Sarkan göz kapaklarında bollaşma ve gevşek bir görüntü ortaya çıkar. Sigara kullanımı, hava kirliliği ve güneş ışınlarına direkt maruz kalmak da yine yaşlanmayı ve kırışıklıkları artırıcı özelliktedir. Göz kapağı ameliyatı, göz kapaklarında yaşlanmanın etkisi başladığı andan itibaren yapılabilmektedir. Göz kapağı estetiği için polikliniğimize gelen hastalar genelde 30 ile 35 yaş ve üzerindedir. Ancak kimi kişilerde göz kapakları doğumsal olarak düşüktür. O zaman bu kişilere istekleri doğrultusunda daha erken yaşlarda da operasyon yapılabilmektedir. Göz kapağı operasyonu yaşlanmayı durdurucu özellikte değildir. Göz çevresinde yapılan göz kapağı operasyonu ile yaklaşık olarak 6-7 yıl boyunca genç bir ifadeniz olur. Yılların geçmesiyle beraber göz kapaklarında tekrar aşağıya göre bir düşme görülebilir. İp askı ya da botoks uygulamalarıyla göz çevresini daha gergin göstermeniz mümkün olmaktadır. Göz kapağı estetikleri kişinin yüz güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlayarak kaybolan özgüvenini yeniden kazanmasına yardım eder.

blank

Merhaba hocam, ben 47 yaşındayım üst göz kapaklarımın düşüklüğünden şikayetçiyim fakat iyileşme sürecini merak ediyorum ne kadar zamana ihtiyacım var?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İlk iyileşme dönemi ilk bir haftadır; bir miktar şişlik, morarma, tahriş veya kuru gözler ve minimum rahatsızlık içerebilir. Ameliyattan sonraki ilk 48 saat, şişlik, morarma ve rahatsızlığı yönetmeye ve en aza indirmeye yardımcı olmak için uyanıkken her kuruluk hissedildiğinde size reçete edilen damlaları uygulamak sizi oldukça rahatlatır. Gelişen gerginlik hissi zamanla azalacak, 7.gün de dikişleriniz alınacaktır. Dikişler alınana kadar ince bir bant olacak, fakat günlük rutininizi etkileyecek bir sorun teşkil etmeyecektir.

blank

İyi günler hocam, ben göz kapaklarımı düzelttirmek istiyorum, bir arkadaşım göz kapağı ameliyatından önce sigarayı bırakmalısın dedi, öyle bir şey var mı gerçekten? Göz kapağı ameliyatından önce nelere dikkat etmek gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, göz kapağı ameliyatları yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan deri sarkmasının eski formuna getirilmesi için yapılan operasyondur. Kişide yaş ilerledikçe, göz kapaklarında bulunan yağlar eriyerek göz kapağının derisinin iç tarafında boşluk meydana gelerek düşüklüğe sebep olur. Göz kapağı ameliyatı aynı diğer ameliyatlar gibi ciddi ve komplike bir ameliyattır. Ameliyat öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların en az 10 gün öncesinde bırakılması gerekmektedir. Kişinin hipertansiyon, tiroid, göz kuruluğu ya da göz tansiyonunun olması durumunda doktora bilgi verilmesi gereklidir. Bu kronik rahatsızlıklar ameliyatta risk faktörü olarak görülmektedir. Bu bakımdan Rahatsızlıklarınızı doktora belirtmeli, doktorun vereceği yönergelere uyarak operasyonun gerçekleştirilmesi ya da askıya alınması gerekebilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar