Göz Kapağı Ameliyatı Kimlere Yapılır?

1.10K görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
0
1 Yorum

Hocam merhaba ben 36 yaşındayım göz kapağımda düşüklük var bu durum beni olduğumdan daha yaşlı gösteriyor. Bundan kurtulmak istiyorum sizce ameliyat için uygun muyum? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sağlık durumu yerinde olan ve göz kapağı ameliyatından gerçekçi beklentisi olan herkes operasyon için uygundur. Genellikle göz kapağı estetiği 30 ila 35 yaş üstü kişilerin planladığı operasyonlardır. Ama kişinin doğuştan gelen bir göz kapağı düşüklüğü varsa daha erken yaşlarda da yapılan bir ameliyattır. Göz kapağı estetiği kişiye kaybolan özgüvenini geri kazandırır ve yüzünü güzelleştirir ama asla yüz hatlarını değiştirmez. Göz çevresi ve göz kapağı ile ilgili her hastanın şikayeti farklı olabilir. Genellikle kırışıklık, kaşların düşük olması, göz altı morluğu, alt ve üst göz kapaklarının sarkık olması bu şikayetler arasındadır. Hasta muayenesi burada çok önemlidir bazı hastalar için ışık dolgusu ile ameliyata gerek kalmadan da sorunlarını çözmek mümkündür. Eğer hasta ışık dolgusu için uygunsa özel içeriği sayesinde göz kapağı çevresindeki sıvı eksikliğini tamamlamak mümkün olmaktadır. Böylece dokular tekrar doğal formuna gelmektedir. Ayrıca işlem ameliyat gerektirmediği için çoğu kişinin tercihi olmaktadır. Göz kapağı estetiği için hastaların kişiye özel bilgi alması gerekir bunun için mutlaka uzman bir hekime görünmeleri gerekmektedir.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, benim göz kapaklarım genetik olarak çok düşük. Çok rahatsızım. Size sorum göz kapağı ameliyatı kimlere yapılır? Benim yaşım 24.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatlarını üst göz kapağında düşüklük, deri sarkması, alt göz kapağında torbalanma gibi sorunları olan kişilere genel sağlık durumlarının uygun olması kaydıyla uygularız. Aslında yaşınız çok genç ama dediğiniz gibi göz kapağı sorunları genetik sorunlara bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. Muayene için gelebilirseniz göz kapağınızdaki sarkmanın oranını bir görmek isterim. Çünkü farklı tedavi yöntemlerini farklı seviye sorunlarda uygulayabiliyoruz. Bir bakalım, gerekli analizleri gerçekleştirdikten sonra doğru yöntemi belirleyelim. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, göz kapaklarımdaki sarkmalar nedeniyle hem estetik görünmüyorum hem de görme alanım daralıyor. Bu nedenle ameliyat olmayı düşündüm. Fakat operasyon için uygun olup olmadığım konusunda endişelerim var. Acaba göz kapağı ameliyatı kimlere yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı estetiği ameliyatını sizin gibi göz kapaklarında sarkma olan ve buna bağlı olarak görme alanında zorluk yaşayan kişiler için uyguluyoruz. Ancak ameliyat için uygun olup olmadığınıza karar verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Sevgiler.

0

Doktor hanım selamlar, göz kapaklarımdaki sarkmalar nedeniyle görme zorlaşıyor. Ayrıca gözaltındaki şişliklerim de çok arttı. Göz kapağı ameliyatı olmak için uygun muyum sizce? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatı göz kapaklarınızdaki sarkmaları ve buna bağlı olarak oluşan göz kapağı düşüklüğü tedavisinde uygulanan en etkili yöntemdir. Ancak gözaltı şişlik tedavisi için hastalarımıza genellikle maliyeti daha uygun ve cerrahi işlem gerektirmeyen gözaltı ışık dolgusunu önermekteyiz. Yine de sizi muayene etmeden net bir şey söylemem mümkün değil. Göz kapağı ameliyatını ciddi rahatsızlığı olmayan, sağlık durumunda bir problem olmayan her hastamıza uyguluyoruz. Genellikle bu ameliyatın yaş ortalaması 35 olsa da, genetik yapıya bağlı olarak ortaya çıkan göz kapağı düşüklüğü ile karşılaşırsak genç yaştaki hastalarımıza da göz kapağı estetiği yapıyoruz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, göz kapağı ameliyatı kimlere yapılır? Gözlerimdeki morlukları da geçirir mi? Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz çevresi morluklar ve estetik sorunlar için farklı medikal tedavi yöntemleri mevcut. Bu yönteme karar vermekte hastanın özellikleri ve yapılan muayene sırasında edinilen analiz sonuçları çok önemli. Farklı sorunlar için farklı tedavi yöntemleri ya da kombine tedavi planları önerilebilir. Göz kapağı ameliyatları ise göz kapağı düşüklüklerini gidermek için yapılan cerrahi operasyonlardır. Göz kapağındaki fazla deri bazı durumlarda ciddi estetik problemlere veya görme bozukluklarına yol açabilir. Bu sorun ile ilgili bize başvuran tüm hastalarımız genel sağlık durumları uygun olduğu takdirde göz kapağı ameliyatı olabilirler. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, göz çevremde morluklar, göz altı halkalarım ve göz altı şişliklerim var. Ayrıca göz kapaklarım da düşük. Göz kapağı ameliyatı kimlere yapılır? Ben de olsam bu sorunlarımdan kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, danışanımızın hangi estetik müdahalelere ihtiyaç duyduğuna sadece yaptığımız detaylı muayeneler sonrasında karar verebiliyoruz. Burada yaşınız, sorununuzun ne seviyede olduğu gibi faktörler çok önemli. Her ihtiyacınızı ve ihtiyacınıza yönelik çözüm önerisini ayrı ayrı belirliyoruz ve ortaya sizi istediğiniz görüntüye kavuşturmak amacıyla bir tedavi planı çıkartıyoruz. Göz altı şişlikleri için ayrı göz altı morlukları için ayrı uygulama yöntemleri var. Bunlar arasından size en uygun olanı belirliyor ve uyguluyoruz. Göz kapağı düşüklüklerinde de ayrı yöntemler var. Eğer deri fazlası çok yüksek orandaysa yaşam kalitenizi sınırlandırıyorsa göz kapağı ameliyatı yaparak fazla deriyi alıyor ve hastamızın hayat kalitesini iyileştiriyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı