Göz Kapağı Estetik İşlemleri

Göz Kapağı Estetiği İşlemleriYaşlılık belirtileri yer çekime teslim eden yüzümüzde göz yapısına bağlı olarak kendini göstermeye başlıyor. Söz konusu belirtilerden gözkapağı sarkması, düşüklüğü ve şişliği. Estetik dünyası bu problemi de çözüme ulaştıracak bir müdahale öneriyor;Göz kapağı estetiği!

Göz kapağı estetiği İşlemleri

Yaşı ilerleyen çoğu kişi gözkapaklarının üzerinde sarkık,fazla derigöz kapaklarının doğal hareketlerini engelliyorsa yüzünüze ve bakışlarınızayorgun bir ifade verenşişlikler veya altında, fıtıklaşmasına, kasların gevşemesi bağlı olarak oluşan yağ torbalarından olduğunda estetik düşünülebilir. İstenilen sonuca ulaşmak için başka uygulamalara da ihtiyaç duyulur. Göz kapağındaki gevşeklikle birliktekaşlarda düşmevarsa alın bölgesinin gençleştirme işlemleri yapmak gerekir.

Kırışmış alına sahipseniz sadece gözkapağındaki düşüklük gideriliyorsa, gözlerinize daha genç bir ifade verir. Gözkapaklarının üzerine yığılan kaşlar, kırışmış, çizgilenmiş yaşlı bir alınla kişi yaşlı görünür. Kazayağınınçevresinin çizgilerinin düzeltilmesi için Botox veya lazer gereklidir.Gözlerin altındaki halkalariçin yağ enjeksiyonları veya Hyalurik asit, renk açıcılar kullanılabilir. Bu uygulamalar tek başına yapılabileceği gibi, yüz gençleştirme oprerasyonun bir parçası olarak da gerçekleştirilebilir.

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Ameliyatın göz kapağı bölgesindekikaşların pozisyonuna, sarkıklığın dercesine, ve gözleri çevreleyenkasların durumunabağlı, yapılacak işleme göre değişir. Göz kapağı ameliyatında üst göz kapaklarında yapılan kesik kapağının ince kırışıklığa, doğal katlanıp açılma bölgesinin altında kalır, gözlerin dış köşelerinden az

dışarıya doğru uzar. Yapılan kesikler yağ dokularının ve fazladan derinin alınmasını sağlar. Gözün doğal yapısını takip ettiği için kesik fazla belli olmaz. Üst kapak lokal anestezi altında yaklaşık 45 dakika sürer. Alt göz kapağı yaklaşık 1.5 saat sürer ve lokal anestezinin yapılmaktadır. Alt kapakta kesikler ya kirpik hemen altından veya kapağın içinden yapılır. Genellikle orta yüz bölgesine de germe işlemi uygulanır. Üst göz kapağı ameliyatı esnasında kaşlar da kaldırılacaksa ameliyat süresi biraz daha uzar. Kaş kaldırma saçlı deriden yapılan kesiklerle ve genellikle endoskop yardımı ile yapılır. Ameliyattan bir süre sonra izler büyük oranda ortadan kaybolur. Ameliyat sonrasında üst ve alt gözkapaklarında bant yerleştirilir, 24 saat gözler kapalı tutuluyor, göze şişmenin önlemesi için aralıklarla buz uygulanır, 5. gün tüm dikişleri alır. Dikişler alındıktan sonra hasta işine dönebilir. Yaklaşık 3 hafta sonra gözkapağı normale döner.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir