Blog, Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetik İşlemleri

Göz kapağı estetiği, yaşlılık belirtileri ile birlikte hayatımıza giriyor. Yer çekimine kendini teslim eden yüzümüzde, göz yapısına bağlı olarak kırışıklar ve sarkmalar görünmeye başlar. En çok karşılaştığımız yaşlılık belirtilerinin başında göz kapağı sarkması, göz kapağı düşüklüğü ve göz altı şişliği geliyor. Estetik dünyası bu sorunu de çözüme ulaştıracak bir müdahale öneriyor: Göz kapağı estetiği!

Göz kapağı estetiği nedir?

blank Yaşı ilerleyen çoğu kişi göz kapaklarının üzerinde sarkık ve fazla deri fark ediyor. Eğer bu durum göz kapaklarının doğal hareketlerini engelliyorsa yüzünüze ve bakışlarınıza yorgun bir ifade veriyorsa göz kapağı estetiği için sıra size geldi demektir. Göz çevresindeki şişlikler veya göz altında oluşan fıtıklaşma en sık karşılaştığımız estetik sorunlardır. Bunların sebebi yaşlanmaya bağlı olarak kasların gevşemesiyle oluşan yağ torbalarıdır. Göz kapağı estetiği ile sarkan torbalardan kurtulabilirsiniz. İstenilen sonuca ulaşmak için başka estetik uygulamalara da ihtiyaç duyulabilir. Göz kapağındaki gevşeklik ile birlikte kaşlarda düşme varsa alın bölgesinin gençleştirme işlemleri yapmak gerekir.

Göz kapağı estetiğinin sebepleri nelerdir?

Kırışmış bir alın göz kapağınıza baskı yaparak düşüklük yapabilir. Göz kapağı düşüklüğü gözlerinize yaşlı ve solgun bir görünüm verir. Göz kapağının üzerine yığılan kaşlar, kırışmış bir alın ve kırışık kaz ayağı çizgileri yaşınızı olduğunuzdan daha büyük gösterecektir. Bu gibi durumlarda hastalar göz kapağı estetiğinin yanında Botox, yağ enjeksiyonu veya Hyaluronik asit dolguları öneriyoruz. Kombine yapılan estetikler sizin daha genç görünmenizi sağlar. 

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Göz kapağı estetiği, göz kapağı bölgesindeki kaşların pozisyonuna, sarkıklığın dercesine, ve gözleri çevreleyen kasların durumuna bağlı olarak değişir. Göz kapağı ameliyatında üst göz kapaklarında yapılan kesi, göz kapağının ince kırışıklığına ve doğal katlanıp açılma bölgesinin arasına gizlenir. Açılan bu kesilerden fazla yağ dokuları ve fazla deri parçası alınır. Gözün doğal yapısını takip ettiği için kesi izi fazla belli olmaz. 

Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında yaklaşık 45 dakika sürer. Alt göz kapağı ise yaklaşık 1.5 saat sürer ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Alt kapakta kesiler ya kirpik hemen altından veya kapağın içinden yapılır. Alt göz kapağı estetiği ile birlikte genellikle orta yüz bölgesine de germe işlemi uygulanır. Üst göz kapağı ameliyatı esnasında kaşlar da kaldırılacaksa ameliyat süresi biraz daha uzar. Kaş kaldırma saçlı deriden yapılan kesilerle ve genellikle endoskop yardımı ile yapılır. Ameliyattan bir süre sonra izler büyük oranda ortadan kaybolur. Ameliyat sonrasında üst ve alt göz kapaklarına bant yerleştirilir, gözlerin şişmesini önlemek için aralıklarla buz uygulanır. Göz kapağı estetiğinden sonraki 5. gün tüm dikişleri alır. Dikişler alındıktan sonra hasta işine dönebilir. Yaklaşık 3 hafta sonra göz kapağı normale döner.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir