Göz kenarındaki derinleşen çizgiler için botoks yeterli olur mu?

1.20K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

İyi günler hocam göz kenarım da olan çizgiler beni çok rahatsız ediyor. Sadece botox yaparak bu çizgilerden kurtulmam mümkün mü?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yüzümüzün en ince ve hassas derisi göz kenarındaki deridir. Göz kapağımız, göz altı ve göz kenarlarını çevreleyen bu deri oldukça ince olduğu için kırışmaya çok müsaittir. Göz çevresindeki kırışıklar botox ile en aza indirgenebilir. Eğer göz çevrenizdeki çizgileriniz çok derinleşti ise botoks sizin için yeterli olmayabilir. Göz çevresinde, boyun bölgesinde kırışma ve sarkma görüyorsanız tam yüz germe ameliyatını değerlendirebilirsiniz. Botox uygulamasının etkisi 4-6 ay arasında sürerken yüz germe ameliyatı ömür boyu kalıcı olacak sonuçlar ortaya çıkarır. Sevgiler.

0

Selamlar doktor hanım, göz kenarındaki derinleşen çizgiler için botoks yeterli olur mu? Yoksa cerrahi yöntemlere başvurmam gerekir mi? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, eğer kırışıklıkların ve çizgilerin şiddeti yoğun ise botoks tek başına istediğiniz sonucu almanıza fayda sağlamayabilir. derinleşen çizgilere dolgu uygulayabiliyoruz. Fakat her halükarda öncelikle sizi muayene etmeliyim. Böylece daha net bilgi verebilirim.

0

Leyla Hocam merhaba, 50 yaşındayım. Göz kenarındaki kırışıklıklardan çok rahatsızım. Göz kenarındaki derinleşen çizgiler için botoks yeterli olur mu? Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks ile kırışıklıkları büyük ölçüde ortadan kaldırabiliyoruz. Göz kenarları da sıklıkla işlem yaptığım bir bölge. Ama göz çevresinde istenen gençleşme sonuçlarına ulaşabilmek için bazen farklı yöntemleri de botoks ile kombine olarak uygulayabiliyoruz. Muayene için kliniğimize gelebilirseniz mevcut durumunuza bakalım ve istekleriniz doğrultusunda ihtiyaçlarınızı belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi çalışmalar hocam, göz kenarlarımdaki kırışıklıklar oldukça yoğunlaştı. Bu kırışıklıklara sarkma da eşlik ediyor. Acaba yalnızca botoks göz kenarındaki derinleşen çizgiler için yeterli olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer bahsettiğiniz gibi kırışıklıkların şiddeti fazla ise ve sarkma da var ise yalnızca botoks uygulamak yeterli olmayabilir. Yüz germe ameliyatı yöntemiyle daha etkili ve kalıcı sonuçla elde edebilirsiniz. Ancak yine de sizi muayene etmeden kesin bir bilgi vermem söz konusu değil.

0

Leyla Hanım merhaba, 40 yaşındayım. Bir süredir göz kenarlarımda kırışıklıklar ve çizgiler var. Göz kenarındaki derinleşen çizgiler için botoks yeterli olur mu? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks kırışıklıkların ve ince çizgilerin giderilmesinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Özellikle toplum arasında kaz ayağı olarak bilinen göz çevresi kırışıklıklarını ortadan kaldırmak için sıklıkla kullandığım sonuçları çok memnun edici olan bir uygulamadır. Eğer göz çevrenizdeki tek sıkıntı kırışıklıklar ve çizgiler ise evet botoks bunların giderilmesinde etkili olacaktır. Ancak daha derin kırışıklıklar için dolgu uygulayarak cildi eşit düzeye getiriyoruz. Net bir bilgi verebilmem için sizi muayene etmem çok daha sağlıklı olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, göz çevremdeki kırışıklıklar beni çok rahatsız etmeye başladı bu nedenle botoks yaptırmayı düşünüyorum ama kırışıklıklarım biraz derin sanırım. Bu durumda botoks yaptırmam doğru mu, göz kenarındaki derinleşen çizgiler için botoks tek başına yeterli olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox yüzdeki ince çizgilerde ve derinleşmeyen kırışıklıklarda çok başarılı sonuçlar verir ancak derinleşen çizgiler için doğru uygulama botox değildir. Derinleşen yüz kırışıkları için genellikle hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi kullanılır. Normal dolgu maddelerinden farklı olan bu dolgu içeriğindeki vitamin ve minerallerle cildin yenilenmesine destek olarak kırışıklıklardan kurtulmaya yardımcı olur. Siz de göz çevresindeki derin kırışıklıklar için dolgu uygulamasından faydalanabilirsiniz ama kırışıklıklarınız için hangi uygulamanın daha doğru olacağına karar vermeden önce sizi muayene etmem gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar