Gözaltı Işık dolgusunda alerjik reaksiyona rastlanır mı?

1.06K görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

Merhaba hocam, benim cildim biraz hassas gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Ama daha önce yaptığınız uygulamalarda herhangi bir alerjik reaksiyon yaşayan oldu mu bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Işık dolgusunu yaparken ilk başlarda reaksiyon denemeyecek orada bir dolgunluk oluşabiliyor. Ancak sonrasında burada tabi doktorun uygulama şekli ile de alakalı. Alerjik reaksiyon aslında çok fazla yaşamadım. Aslında ışık dolgusunun içeriği saf hyalüronik asitten oluşmuyor. Çapraz bağ dediğimiz hyalüronik asitleri birbirine bağlayan çapraz bağlar düşük miktarda olduğu için çok fazla alerji yapıcı özelliğe sahip değil. Ama su tutma özelliğine sahip. Özellikle çok ödem tutan vücut yapılarına sahip hastalara önerim hep düşük miktarda hyalüronik asit yapılması ve sonrasında mutlaka ödem çözücü uygulamaların yapılması şeklinde. Bunun için solüsyonlar öneriyorum, yüksek yatmayı öneriyorum, ağızdan alınabilecek ürünler var. Özellikle ışık dolgusundan sonra göz etrafı kremi var. Bu krem ışık dolgusunun kalma süresini uzatır. Çok fazla alerjik reaksiyon görmedim. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ancak daha önce bir arkadaşımda alerjik tepkimeye neden olmuş. Bu da beni biraz korkuttu. Acaba gözaltı ışık dolgusunda alerjik reaksiyona rastlanır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gözaltı ışık dolgusu ana maddeleri hyalüranik asit ve polivitamin kompleksi oluşturur. Bu maddeler insan vücudunda doğal olarak bulunduğundan hiçbir zararı yoktur. Ancak gözaltı ışık dolgusu sonrasında tedavi bölgesinde kızarıklık ve ödem gibi geçici etkiler meydana gelebilir. Oldukça normal olan bu yan etkiler ile karşılaştığınızda endişe etmemelisiniz. Sonuç olarak gözaltı ışık dolgusu alerjik tepkimeye neden olmamaktadır.

0

Leyla Hocam merhaba, ben göz altı morluklarımdan rahatsızım. Ancak alerjim var ve gözaltı Işık dolgusunda alerjik reaksiyona rastlanır mı diye endişe ediyorum. Yaptırmalı mıyım? Sizin öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu içerisinde polivitamin kompleksi ve hyaluranik asit bulunduğu için alerjik reaksiyona neden olma riski oldukça düşüktür. Çünkü bu bileşenler bizlerin vücudu ile uyumlu bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla içiniz rahat bir şekilde göz altı morluklarınızdan kurtulmak için bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Yine de uygun bir vaktinizde kliniğimize gelin. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek amacıyla analizleri yaparız, gerekli görülen testler neler konuşuruz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, göz altlarımdaki morluk ve halkalanmalar için gözaltı ışık dolgusu operasyonunu yaptırmak istiyorum. Ancak endişe ettiğim konu acaba ışık dolgusu alerjik bir tepkimeye neden olur mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, gözaltı ışık dolgusu içeriğinde hyaluronik asit ve polivitamin kompleksinin bulunduğu bir dolgu uygulamasıdır. Bu maddeler vücudumuzda halihazırda bulunduğundan hiçbir zararlı yan etkisi yoktur. Yalnızca dolgu sonrası uygulama bölgesinde hafif kızarıklık ve ödem gibi olağan komplikasyonlar görülebilir. Bunlar da oldukça normal ve geçicidir. Gönül rahatlığı ile uzman bir hekime ışık dolgunuzu yaptırabilirsiniz.

0

Leyla Hanım iyi günler, benim göz altlarım torbalı ve mor. Sürekli yorgun bir görüntüye sebep oluyor yüzümde. Işık dolgusu yaptırmak istiyorum. Ancak çekindiğim bir konu var. Gözaltı Işık dolgusunda alerjik reaksiyona rastlanır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusunda alerjik reaksiyon oluşma riski son derece azdır. Çünkü göz altı ışık dolgusunun içerisinde hyaluronik asit ve polivitamin kompleksi bulunur. Bunlar da vücudumuzda mevcut bulunan uyumlu bileşenlerdir. Gönül rahatlığıyla göz çevrenizi gençleştirmek, göz altı torbalarınızdan ve göz çevrenizdeki morluklardan kurtulmak için göz altı ışık dolgusu yaptırabilirsiniz. Çekinmenize gerek yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım,  göz çevremde yaşlanmanın etkisiyle kırışıklık ve morarma gibi bazı problemler ortaya çıktı. Bu sorunları yok etmek için gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ama benim cildim biraz hassas olduğu için tereddütlüyüm. Sizce gözaltı ışık dolgusu alerjik bir reaksiyona sebep olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gözaltı ışık dolgusunda kullanılan dolgu maddesi hyaluronik asit bazlı bir maddedir. Bu madde de vücudumuzda hâlihazırda var olduğu için gözaltı ışık dolgusunun alerjik reaksiyona yol açma olasılığı yok denecek kadar azdır. Ancak gözaltı ışık dolgusu hassas yapılı ciltlerde kimi zaman kızarıklığa ya da şişliğe sebep olabiliyor. Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız endişe etmeyin, kızarıklık ve şişlikler kısa süre içinde kendiliğinden geçer.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı