Gözaltı Işık dolgusunda alerjik reaksiyona rastlanır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, benim cildim biraz hassas gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Ama daha önce yaptığınız uygulamalarda herhangi bir alerjik reaksiyon yaşayan oldu mu bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Işık dolgusunu yaparken ilk başlarda reaksiyon denemeyecek orada bir dolgunluk oluşabiliyor. Ancak sonrasında burada tabi doktorun uygulama şekli ile de alakalı. Alerjik reaksiyon aslında çok fazla yaşamadım. Aslında ışık dolgusunun içeriği saf hyalüronik asitten oluşmuyor. Çapraz bağ dediğimiz hyalüronik asitleri birbirine bağlayan çapraz bağlar düşük miktarda olduğu için çok fazla alerji yapıcı özelliğe sahip değil. Ama su tutma özelliğine sahip. Özellikle çok ödem tutan vücut yapılarına sahip hastalara önerim hep düşük miktarda hyalüronik asit yapılması ve sonrasında mutlaka ödem çözücü uygulamaların yapılması şeklinde. Bunun için solüsyonlar öneriyorum, yüksek yatmayı öneriyorum, ağızdan alınabilecek ürünler var. Özellikle ışık dolgusundan sonra göz etrafı kremi var. Bu krem ışık dolgusunun kalma süresini uzatır. Çok fazla alerjik reaksiyon görmedim. Sevgiler.

blank

Hocam gözaltlarım çok mor ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Daha önce hiç yaptırmadım biraz alerjik bir yapım var o yüzden acaba gözaltı ışık dolgusunda alerjik reaksiyona rastlanır mı? İyi çalışmalar,

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Göz altı ışık dolgusu göz altında ve çevresinde bulunan morluk, gözaltı torbası, çöküntü gibi sorunları yok etmek için kullanılan bir yöntemdir. Göz rengini ve göz şeklinizi daha da açığa çıkartır ve genç ve enerjik bakışlar atmanızı sağlar. İnsan vücudunda da bulunan Hyalüronik asitten oluşan bir madde ile göz altına ve çevresine uygulanır. İşlem yaklaşık olarak 15-20 dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleşir. Aşırı duyarlılık gösteren alerjik bir sorunla karşılanmaz ancak bazı hassas ciltlerde kızarıklıklar, şişkinlikler görülebilir ve bu normal bir durumdur birkaç gün içinde kızarıklık, şişkinlik iner ve normale döner. Göz altı ışık dolgusu 12 ile 18 ay arası kalıcılığa sahiptir. İyi günler,

blank

Merhaba doktor hanım. Göz altı ışık dolgusu yaptıran bir arkadaşımın gözleri çok fena şişti. Gözaltı ışık dolgusunda alerjik reaksiyona rastlanır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 7, 2020

Merhabalar. Göz altı ışık dolgusunun içinde hyaluronik asit ve polivitamin kompleksi vardır. Bunlar vücudumuzda hali hazırda bulunan, dolayısıyla vücudumuzla uyumlu bileşenlerdir. Bu sebeple dolgunun kendisinin alerjik reaksiyona yol açması mümkün değildir. Yanlış bir uygulama tekniği ile, göz altı gibi yüzümüzdeki çok hassas bir bölgenin şişmesi, morarması meydana gelebilir. Ben ucu künt bir kanül yoluyla uygulamayı tercih ettiğim için hastalarımızda çok fazla şişme ve ödem meydana gelmez.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar