IceGraft Yöntemi İle Saç Ekimi

Gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi uygulamasında farklı yöntemler karşımıza çıkabiliyor. Saç ekiminde en etkili ve yaygın yöntemlerden biri de IceGraft saç ekimi oluyor. Saç dökülmesi probleminizi kökten çözmek, teknolojinin en yeni yöntemlerini kullanarak kalıcı gür saçlara ulaşmak için IceGraft saç ekimi tercih edilebilir. Bu uygulamanın en önemli yanı alınan her kökün canlı kalmasını sağlamaktır. Böylece saç kökü kaybı yaşanmaz, risksiz saç ekimi gerçekleşir. Klasik saç ekimlerinden daha etkili olan bu yöntemle, saçsız bölgelerinizde daha hızlı bir iyileşme göreceksiniz.

IceGraft yöntemi nedir?

IceGraft, bu tedavinin temel maddesidir. IceGraft solüsyon içeriğindeki güçlü antioksidanlar ve besleyici minerallerden oluşur. IceGraft solüsyonu içeriği sayesinde saç dokusunun canlılığını korumasını sağlar, hücre kaybını engeller.
IceGraft solüsyonu, soğuk bir derecede serbest radikalleri temizlemek için hücre içi PH seviyesini dengede tutar. Saç telini oluşturan hücrelere bu solüsyonla birlikte enerji sağlanır ve düşük sıcaklık sayesinde greftlerin ömrü uzatılır.
Yoğun antioksidanlar, zengin mineraller ve tescilli optimize edilmiş formülü ile greftler soğuk dereceyle birlikte daha uzun süre canlı kalırlar. IceGraft solüsyonu sıcaklık kaynaklı moleküler hücre stresini yükselten tepkileri kontrol altına alır ve vitaminlerle hücreyi destekler. IceGraft saç ekimi işlemi sırasında yerine yerleştirilmeyi bekleyen greftleri önemli ölçüde besler ve canlılığını korumasını sağlar.

IceGraft yöntemi ile nasıl saç ekilir?

Saç ekiminden once kişinin ense bölgesinden IceGraft yöntemine uygun olarak alınan greftler, besleyici solüsyonun içinde soğutma işleminden geçirilerek bekletilir. Bu aşamada petri adındaki yuvarlak cam kaplarda saç kökleri soğutucu bölgelerde kişinin ekim zamanına kadar bekletilir. Ekime hazır olan saç kökleri tıpkı FUE tekniğindeki gibi saçsız deriye ekilir. Ekim yapılacak bölgeye öncelikle lokal anestezi uygulanır. Daha sonra açılan kanallara IceGraft yöntemiyle saklanan greftler eklenir.

Neden IceGraft tekniği tercih edilmelidir?

IceGraft tekniğinin en önemli özelliği besleyici solüsyon sayesinde daha az saç kökü kaybı yaşanmasıdır. Böylece klasik saç ekimi yöntemlerine göre daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, saç kökleri daha hızlı doğal görünüme kavuşur ve güçlendirilen saç köklerinden daha gür ve sağlıklı saç teller çıkar. IceGraft saç ekim yöntemi saçların PH dengesini korur ve saçın kurumasını engeller.
IceGraft tekniğin de ağrı olur mu?
İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissetmezsiniz. Operasyondan sonra başınızda ufak bir sızı olabilir, çok normaldir. Ameliyattan sonra iyileşme süreci oldukça hızlı ilerleyecektir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir