Işık dolgusu mu yağ enjeksiyonu mu yaptırmalıyım?

blank
1 Cevap

İyi akşamlar hocam benim göz çevrem çok çökük ve yaşlı görünüyor. Gözaltı ışık dolgusu mu yoksa yağ enjeksiyonu ile mi doldurulmalı bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en sık ve ilk başta görüldüğü yerlerden bir tanesidir. Bu nedenle göz çevresi oldukça önemlidir. Göz kapaklarının dolu olması gerekiyor. Göz kapakları boşaldığı zaman ve bu bölgede yine bir boşluk olduğu zaman kişiyi yaşlı gösterme durumu söz konusu oluyor. Bu tip durumlarda gözaltı ışık dolgusunu sadece gözaltına değil gözün üst kısmındaki o boşluk alana da yapabiliyoruz. Ya da cerrahi bir işlem olan yağ enjeksiyonu yapabiliyoruz. Bu bölgelere dolgu yerine yağ transferi de yapabiliyoruz. Bu uygulama herkese yapılabilir. Tek zorluk belki biraz daha fazla morluk ve ödem yapabiliyor. Oraya koyduğumuz yağ kendi dokunuz olduğu için emilme şansı var. Dolgu için en az 1 yıl kadar gidebiliyor diyoruz ama yağ dolgusu birkaç kez tekrarlanabiliyor fakat daha uzun süre kalabiliyor diyebiliriz. Göz çevresini yaşlı gösteren ince kırışıklıklar eğer tam yerleşmemişse o zaman minimal botoxlar ile bunları çözebiliyoruz.Göz uçlarının tam birleşme noktalarına bu botox uygulanmışsa biraz gülüşü de değiştiriyor. Ama çok yüzeyde ve minik şekilde yapılmışsa gülüşü bozmayacak şekilde bu bölgedeki kırışıklıkları açabiliyoruz. Eğer bu bölgedeki kırışıklıklar derinleşmiş ise o zaman dolguda yapmak gerekiyor. Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Göz altlarım çok çökük ve mor renkte görünüyor. Bu görüntü beni çok rahatsız ediyor çünkü beni çok daha yorgun ve yaşlı gösteriyor. Göz altlarım için ışık dolgusu mu yoksa yağ enjeksiyonu mu yaptırmalıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla birlikte hafif ve orta derecedeki çukur ve çöküklükleri doldurmak mümkündür. Ayrıca bahsettiğiniz mor görüntüyü de giderebiliriz. Fakat göz altlarında ileri derece bir çukur ve çöküklük görüntü varsa, bu durumda o bölgeye yağ enjeksiyonu yapmayı önerebilirim. Yağ enjeksiyonu uygulamasıyla birlikte yağ hücrelerinin arasındaki kök hücreleriniz de cildinizi besleyerek göz altlarının daha iyi görünmesini sağlar. Ancak enjekte edilen yağ hücrelerinin %30 luk kısmı eriyebilir. Eriyen bölgeye yeniden yağ enjeksiyonu yapılarak kalıcılık arttırılabilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar