Işık dolgusu mu yağ enjeksiyonu mu yaptırmalıyım?

1.33K görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

İyi akşamlar hocam benim göz çevrem çok çökük ve yaşlı görünüyor. Gözaltı ışık dolgusu mu yoksa yağ enjeksiyonu ile mi doldurulmalı bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en sık ve ilk başta görüldüğü yerlerden bir tanesidir. Bu nedenle göz çevresi oldukça önemlidir. Göz kapaklarının dolu olması gerekiyor. Göz kapakları boşaldığı zaman ve bu bölgede yine bir boşluk olduğu zaman kişiyi yaşlı gösterme durumu söz konusu oluyor. Bu tip durumlarda gözaltı ışık dolgusunu sadece gözaltına değil gözün üst kısmındaki o boşluk alana da yapabiliyoruz. Ya da cerrahi bir işlem olan yağ enjeksiyonu yapabiliyoruz. Bu bölgelere dolgu yerine yağ transferi de yapabiliyoruz. Bu uygulama herkese yapılabilir. Tek zorluk belki biraz daha fazla morluk ve ödem yapabiliyor. Oraya koyduğumuz yağ kendi dokunuz olduğu için emilme şansı var. Dolgu için en az 1 yıl kadar gidebiliyor diyoruz ama yağ dolgusu birkaç kez tekrarlanabiliyor fakat daha uzun süre kalabiliyor diyebiliriz. Göz çevresini yaşlı gösteren ince kırışıklıklar eğer tam yerleşmemişse o zaman minimal botoxlar ile bunları çözebiliyoruz.Göz uçlarının tam birleşme noktalarına bu botox uygulanmışsa biraz gülüşü de değiştiriyor. Ama çok yüzeyde ve minik şekilde yapılmışsa gülüşü bozmayacak şekilde bu bölgedeki kırışıklıkları açabiliyoruz. Eğer bu bölgedeki kırışıklıklar derinleşmiş ise o zaman dolguda yapmak gerekiyor. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, göz altlarıma yerleşen morluklar ve halkalanmaları yok etmek istiyorum. Bu nedenle estetik operasyon yaptırmayı düşünüyorum ancak bir konuda kararsızım. Işık dolgusumu yoksa yağ enjeksiyonu mu daha etkili?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bahsedilen uygulamalar göz altındaki deformiteleri gidermek için etkilidir. Fakat göz altı ışık dolgusu daha etkilidir. Kalıcılık süresi 1,5 yıldır. Ancak içindeki mineraller nedeniyle morlukları açar.

0

Leyla Hocam merhaba, 25 yaşındayım ancak göz altlarım çok mor. Işık dolgusu mu yağ enjeksiyonu mu yaptırmalıyım? Hangisini önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her iki uygulama da aslında birbiriyle benzer. İki işlemde de amaç göz çevresindeki yorgun ifadeyi ortadan kaldırmak, göz çevresinde daha genç bir görüntü sağlamak. Buradaki ayrım noktası işlemin kalıcılık süresi. Yağ enjeksiyonu 5- 7 yıl kalırken, göz altı ışık dolgusunda bu süre 1- 1,5 yıl arasında değişiyor. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz mevcut durumunuza bir bakalım, gerekli analizleri yapalım. Bu şekilde ihtiyacınız dahilinde daha net bir bilgi aktarabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, göz altlarımdaki morarma ve halkalanmalar için estetik operasyon yaptırmayı düşünüyorum. Ancak bir konuda kararsız kalmış bulunmaktayım. Acaba ışık dolgusu mu yoksa yağ enjeksiyonu mu yaptırmalıyım? İki uygulama arasındaki farklılıklar nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her iki uygulama da göz altlarındaki deformiteleri gidermek için son derece etkili uygulamalardır. Ancak yağ enjeksiyonu kendi dokunuz kullanılarak yapıldığı için alerji riski söz konusu değildir. Üstelik kalıcılık süresi çok daha fazladır. 5 ila 7 yıl arasında kalıcılık süresi vardır. Işık dolgusu da son derece etkili uygulamadır ancak kalıcılık süresi 1 ila 1,5 yıl arasında değişim gösterir.

0

Leyla Hanım merhaba, 40 yaşındayım. Göz altlarım mor ve torbalar var. Çökük duruyor. Işık dolgusu mu yağ enjeksiyonu mu yaptırmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu ve yağ enjeksiyonu arasında ciddi farklılıklar bulunmaz. İki uygulama oldukça benzerdir. Her iki uygulama ile de göz çevresinde canlı, genç ve dinamik bir görüntü oluşturulur. Yağ enjeksiyonu işleminde kalıcılık süresi 5- 7 yıl olan bir uygulamadır. Kendi dokunuzdan oluşan bir dolgu olduğu için alerji riski taşımaz. Göz altı ışık dolgusu ise 1 – 1,5 yıl arasında kalıcılık gösterir. Her iki uygulama da şikayetinizi gidermede oldukça etkili sonuçlar verir. Sadece kalıcılık süresi ile ilgili karar vermek gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım gözaltımdaki morluklardan oldukça şikayetçiyim, morluklar beni sürekli yorgun gösteriyor. Gözaltımdaki bu morlukları yok etmek için ışık dolgusu mu yoksa yağ enjeksiyonu mu yaptırmalıyım? Sizce hangisi daha etkili bir sonuç verir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hem yağ enjeksiyonu hem de gözaltı ışık dolgusu göz çevresinde oluşan sorunlar için kullanıldığında oldukça etkili sonuçlar verir. Bu nedenle gözaltı ışık dolgusu ve yağ enjeksiyonu arasında seçim yaparken hangisinin daha iyi sonuç vereceğini düşünerek karar vermemelisiniz. İki uygulamada oldukça başarılı sonuçlar verir ama yağ enjeksiyonunda kişinin kendi dokusu kullanıldığı için alerji riski yoktur ve yağ enjeksiyonu daha kalıcı bir uygulamadır. Gözaltına uygulanan ışık dolgusunun etkisi 1-1,5 yıl iken yağ enjeksiyonunun kalıcılığı 5-7 yıl arasındadır. İki uygulama arasındaki asıl fark kalıcılık süresidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı