Işık Dolgusu Sonrası Şişlik Geçer mi?

1.16K görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

Merhaba hocam, göz altlarımda çok fazla çukurluk var ve ve göz altlarımın rengi çok koyu ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ama ışık dolgusu sonrası şişlik olduğunu duydum o şekilde işe dönebilir miyim öğle arasında gelip yaptırmak istiyorum. Işık dolgusu sonrası şişlik geçer mi hemen?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gözaltı morluğu günümüzün en yaygın problemlerinden biri haline geldi. Sigara kullanımı, yetersiz uyku,vitamin eksikliği, yanlış beslenme ve bazen de genetik faktörler göz altı morluklarına sebep olmaktadır. Ne kadar dinlenmiş olsanız da yüzünüzde yorgun bir ifade belirir. Göz altı ışık dolgusu göz çevrenizi aydınlatarak daha canlı ve sağlıklı görünmenizi sağlar. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit dolgusu ve poly vitamininden oluşur. Hyaluronik asit göz çevresindeki ve göz altlarındaki morluklara etki ederek ortadan kalkmasını sağlarken poly vitamini ise yenilenen hücrelerin uzun süre kalıcı olmasını sağlayarak, göz altı ışık dolgusunun ömrünü uzatır. Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki boşlukları doldurarak göz altındaki gölgelenmeyi yani morluğu ortadan kaldırır. Gözlerin daha aydınlık görünmesini sağlar. Aynı zamanda, göz altındaki küçük torbalanmaları da ortadan kaldırır. Sizin şikayetiniz de göz altı morluğu olduğu için rahatlıkla göz altı ışık dolgusunu yaptırabilirsiniz. Işık dolgusu sonrası hafif ödem ve şişlikler olabilir, fakat geçici bir durumdur. 2 saat aralıklarla Arnica krem sürerseniz, ödem ve şişliğiniz kısa sürede inecektir. Bu yüzden öğle aranızda kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

0

Merhaba Leyla Hanım, ışık dolgusu yaptırmak gibi bir düşüncem var ancak sonrasında şişlik oluştuğuna dair duyumlar aldım. Bu beni korkuttu. Acaba ışık dolgusu sonrası meydana gelen şişlik kalıcı mı, yoksa geçer mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz altı ışık dolgusu işlemi sonrası nadir de olsa alerjik reaksiyon meydana gelebilir. Kişinin cilt yapısı çok hassas ise uygulamadan sonra göz çevresinde ödem ve şişlik oluşabilir. Ancak korkulacak bir durum yoktur. Bu gibi yan etkiler geçicidir. Eğer uzun süre devam ederse en kısa zamanda bir doktora görünülmelidir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben dün sabah ışık dolgusu yaptırdım. Ancak bugün hala şişlik var göz altlarımda. Işık dolgusu sonrası şişlik geçer mi? Lütfen cevaplayın.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu sonrasında cildinde hassasiyet olan kişilerde bazen kızarıklık ya da şişlikler oluşabiliyor. Ancak endişe etmeye gerek yok, bu geçici bir durum. 1- 2 gün bu durumun devam etmesi kesinlikle olağan sayılabilir. Ancak 3. gün bittiğinde çok düşük bir ihtimal olmakla beraber bu etkiler hala sürüyorsa alerjik bir reaksiyon ihtimaline karşın işlemi uygulayan hekiminizle iletişime geçmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi çalışmalar Leyla Hocam, ışık dolgusu sonrası oluşan şişlik geçer mi? Uygulamayı yaptırmak istiyorum ancak bu konuda endişelerim var. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusunda nadir olarak alerjik reaksiyon ile karşılaşırız. Eğer hastanın cildi oldukça hassas bir yapıda ise işlem sonrası hafif kızarıklık ve ödem gibi şişlikler görülebilir. Bu komplikasyonlar birkaç gün sürebilir. Ancak geçmemesi durumunda mutlaka en kısa sürede uzman bir doktora başvurmalısınız. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben göz altlarıma ışık dolgusu yaptırdım. 2 gün oluyor. Anca hala yüzümde şişlik var. Işık dolgusu sonrası şişlik geçer mi? Çok endişeliyim. Lütfen yardımcı olun. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusunda biz hyalüronik asit kullandığımız için alerjik bir reaksiyon ile pek karşılaşmıyoruz. Cildi hassas olan hastalarımızda bazen şişlik, kızarıklık meydana gelebiliyor. Ancak bu çok kısa süreli bir durum. 1- 2 gün sürmesi normal karşılanabilir. Eğer 3. gün sonuna doğru şişlik geçmezse alerjik bir reaksiyon oluşması riskini göz önünde bulundurarak işlem yapan hekiminize gidip muayene olmanızı ve gerekli tetkiklerin yapılmasını tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, göz çevremin aydınlık bir görünüm kazanması için ışık dolgusu yaptıracağım ama ışık dolgusundan sonra şişlik oluşuyormuş.Gözaltı ışık dolgusu sonrası oluşan bu şişlik geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gözaltı ışık dolgusunda kullanılan madde hyaluronik asit bazlı olduğu herhangi bir soruna yol açması pek mümkün değil ancak hassa yapılı ciltlerde bazen şişlik ve kızarıklık oluşabilir, bu şişlik ve kızarıklık kendiliğinden birkaç gün içinde geçer. Eğer alerji kaynaklı bir şişlik oluşursa hemen müdahale edilmesi gerekir, bu nedenle uygulamaya başlamadan önce gerekli önlemleri alıyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı