Işık Dolgusu Sonrası Şişlik Geçer mi?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, göz altlarımda çok fazla çukurluk var ve ve göz altlarımın rengi çok koyu ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ama ışık dolgusu sonrası şişlik olduğunu duydum o şekilde işe dönebilir miyim öğle arasında gelip yaptırmak istiyorum. Işık dolgusu sonrası şişlik geçer mi hemen?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 1, 2020

Merhaba, gözaltı morluğu günümüzün en yaygın problemlerinden biri haline geldi. Sigara kullanımı, yetersiz uyku,vitamin eksikliği, yanlış beslenme ve bazen de genetik faktörler göz altı morluklarına sebep olmaktadır. Ne kadar dinlenmiş olsanız da yüzünüzde yorgun bir ifade belirir. Göz altı ışık dolgusu göz çevrenizi aydınlatarak daha canlı ve sağlıklı görünmenizi sağlar. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit dolgusu ve poly vitamininden oluşur. Hyaluronik asit göz çevresindeki ve göz altlarındaki morluklara etki ederek ortadan kalkmasını sağlarken poly vitamini ise yenilenen hücrelerin uzun süre kalıcı olmasını sağlayarak, göz altı ışık dolgusunun ömrünü uzatır. Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki boşlukları doldurarak göz altındaki gölgelenmeyi yani morluğu ortadan kaldırır. Gözlerin daha aydınlık görünmesini sağlar. Aynı zamanda, göz altındaki küçük torbalanmaları da ortadan kaldırır. Sizin şikayetiniz de göz altı morluğu olduğu için rahatlıkla göz altı ışık dolgusunu yaptırabilirsiniz. Işık dolgusu sonrası hafif ödem ve şişlikler olabilir, fakat geçici bir durumdur. 2 saat aralıklarla Arnica krem sürerseniz, ödem ve şişliğiniz kısa sürede inecektir. Bu yüzden öğle aranızda kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

blank

Leyla hocam merhaba. Gözaltı ışık dolgusunun sonunda bazı kişilerde şişlik ve ödem oluyormuş. Işık dolgusu sonrası şişlik geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 8, 2020

Merhaba, Göz altı ışık dolgusu uygulaması sonrası şişlik ve ödem oluşumu görülebilir. Fakat bu durum bir kaç güne geçecektir. Işık dolgusu yaparken şişliği en aza indirmek için ucu künt kanüllerle çalışıyorum. Bu yöntemle birlikte hastalardaki uygulama sonrası şişliğin önüne geçebiliyoruz. Şişlik ya da ödem meydana geldiğinde hastalarıma Arnica adlı bitkisel kremi öneriyorum ve buz kompresi yapılmasını tavsiye ediyorum. Böylece ödem ve şişlik birkaç gün içinde tamamen geçmiş oluyor.

blank

İyi günler Leyla hanım, gözlerimin altı siyah siyah koyu renk ve torbalanmalar oluşmakta. Gece geç saatlere kadar uyanık kalıyorum ve sigarayı bu aralar epey fazlalaştırdım. Işık dolgusu yaptırmak istiyorum ama uygulama sonrasında şişlik olduğunu duydum. Işık dolgusu sonrasında şişlik hemen geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, sigara kullanımı, uyku düzensizliği, vitamin eksikliği gibi nedenlerden dolayı gözaltı morlukları maalesef günümüzdeki en yaygın sıkıntılardan biri haline gelmiştir. Bu olumsuzluklar uzun vadede göz altlarının koyulaşmasına, yüzde yorgun ve yaşlı bir ifade oluşmasına sebep olmaktadır. Kliniğimde göz altı kararmaları ve torbalanmaları için özel olarak uyguladığım poly vitamin-hyaluronik asit dolgusu kombini ile göz çevresindeki, göz altlarındaki halkalar kaybolmakta, gözaltındaki bölümler doldurulmakta ve yüzde gözle görülür bir yenilenme oluşmaktadır. Işık dolgusu ile aydınlanan göz altları çehrenizdeki yorgun siluet yerine canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, gözlerimin altında mor halkalar var. Hangi kremi kullandıysam fayda göremedim. Işık dolgusu yaptırmak istiyorum ama sadece bugün öğleden sonra 3  saatlik iznim var. Sonra tekrar ofise dönmeme gerekiyor. Işık dolgusu sonrası şişlik geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, göz altlarındaki morluklar son yıllarda karşımıza en sık çıkan problemlerden biridir. Yeterli miktarda besin almamak, sağlıksız bir hayat sürmek ya da sadece kalıtsal nedenlerden dolayı göz altlarında koyu renk halkalar görülebilmektedir. Göz altı ışık dolgusunu hyaluronik asit ve poly vitamin beraber kullanılarak uygulanmaktadır. Bu dolgu göz altındaki boşlukları doldurmakta ve çöküntünün gitmesine yardımcı olmaktadır. Işık dolgu uygulamasından sonra hafif derecede şişlikler görülebilmektedir. Şişliğin inmesini sağlayan özel kremlerin iki saatte bir uygulanmasıyla şişlik azalacaktır. Bu bakımdan ofisden aldığınız üç saatlik izin sürenizde bu uygulamayı rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar