Işık Dolgusuyla Işıl Işıl Bir Cilt

Işık dolgusu, cildimizin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasına yardımcı olur. Özellikle belli bir yaştan sonra ciltteki kolajen dokunun azalması, uykusuzluk ve güneş gibi faktörler birleşince cildin elastikiyeti kaybolur. Bu da ciltte kırışıklığa ve daha ileri derecelerde sarkmaya kadar gidebilir. Işık dolgusu teknolojisi, mezoterapi ve dolgu uygulamalarının etkisini bir arada toplayarak cilde ışıl ışıl bir görüntü kazandırır. Işık dolgusunun içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde cilt kendini toparlamaya başlar, sıkılaşır ve en önemlisi çok daha canlı ve enerjik görünür.

Işık dolgusu nedir?

Işık dolgusunun temeli aslında hyalüronik asittir. Cildimizin en önemli gençlik kaynağı olan hyalüronik asit takviyesi sayesinde cildimiz 20li yaşlarında olduğu gibi kendi kendini sıkılaştırabilir ve daha canlı görünür. Hyalüronik asitin azalması ile ciltte çukurlar oluşmaya başlar. Redensity I ışık dolgusu teknolojisi ciltteki mat görünümü ortadan kaldırır, daha dolgun ve nemli görünmesini sağlar. Ciltteki minimal kırışıkları yok eder ve hacmi arttırır.

Redensity I Işık Dolgusu nedir?

Işık dolgusu, oldukça ince uçlu iğnelerle yapılır. Işık dolgusunun solüsyonu, uygulama yapılacak olan bölgenin altına enjekte edilir. İşlem neredeyse acısız ve ağrısız olarak tamamlanır. Uygulama toplamda 15 dakika sürer. Işık dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Üç hafta aralıklarla sadece üç seansta gerçekleşen basit ve etkili bir uygulama olan ışık dolgusu ile birinci enjeksiyondan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilebiliyor. İçeriğinde yer alan bakır ve çinko gibi elementlerin yanı sıra amino asitler ve vitaminler bulunan “Redensity I Işık Dolgusu” ile cildin karanlık bölgeleri aydınlanarak gençlik ışıltısıyla parlıyor. Işık dolgusunun ortalama kalıcılığı 12-18 ay arasındadır.

Işık dolgusunun etkileri nelerdir?

Işık dolgusunun ilk etkilerini birinci seanstan itibaren almaya başlayabilirsiniz. Cildin yeniden neme doyması ve yoğunlaştırılması için hyalüronik asit ile dolgu hazırlanır. Bunun yanı sıra cildin yeniden yapılandırılması için 8 amino asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitaminler de kullanılır.
Işık dolgusu yüze, boyun bölgesine, ellere ve dekolteye uygulanabilir. Işık dolgusu yüzün daha sağlıklı, nemli, dolgun ve canlı görünmesine yardımcı olur, kırışıklıkları azaltır. Sigara kullanımı, çevresel faktörler, stres ve yaş faktörünün ciltte yarattığı mat görünüm ışık dolgusuyla ortadan kaldırılır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir