Jinekomasti ameliyatı ağrılı mıdır?

1.00K görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Hocam merhaba benim eşim jinekomasti ameliyatı olmak istiyor ama ağrısı çok olacağını düşündüğü için ameliyattan korkuyor. Bende bir an önce ameliyat olmasını istiyorum bu durumdan kendisi de çok rahatsız ediyor. Jinekomasti çok ağrılı bir ameliyat mıdır? Bu konuda bilgi verirseniz eşimin ameliyat kararında belirleyici olacak.Cevaplarsanız çok seviniriz. İyi çalışmalar hocam.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı ağrısızdır. Eğer kişide sadece bir veya iki dereceli jinekomastisi varsa sadece lokal anestezi altında liposuction yapılacaktır. Liposuction sırasında acı hissedilmez. Kişide daha ileri derecede jinekomasti varsa genel anestezi altında ameliyat yapılır. Meme dokusunun alındığı bu ameliyatta genel anestezi tercih edildiği için ağrı veya acı hissedilmez. Ameliyat ortalama 50-90 dakika arasında sürer.Sağlıkla Kalın.

0

 Leyla Hanım merhaba kolay gelsin, acaba jinekomasti ameliyatı çok ağrılı mıdır? Biraz korkularım var. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirildiği için ameliyat esnasında ağrı hissedilmez. Yalnızca anestezi etkisi geçtikten sonra birkaç gün süren ağrılarınız olacaktır. Ancak bu durum her cerrahi operasyon sonrası karşılaştığımız bir durumdur. Basit ağrı kesiciler ile rahatlıkla üstesinden gelinebilir. Jinekomasti komplike bir ameliyat değildir. Korkmanıza gerek yoktur. Sevgiler.

0

Leyla Hanım selamlar, umarım iyisinizdir. Benim sorum jinekomasti ameliyatı ile ilgili. Acaba jinekomasti ameliyatı ağrılı geçer mi? İşlem sonrası çok zorlu bir süreç beni bekliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı genel anestezi etkisinde gerçekleştirilir. Hasta anestezi nedeniyle operasyon sırasında herhangi bir ağrı yaşamaz. Ancak ameliyat sonrası tedavi bölgesinde düşük seviyeli ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrılar da basit ağrı kesiciler yardımı ile kolayca üstesinden gelinebilecek ağrılardır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 19 yaşındayım. Jinekomasti sorunumdan rahatsızım. Ameliyat olmak istiyorum ancak benim ağrı eşiğim çok düşük diye korkuyorum. Jinekomasti ameliyatı ağrılı mıdır? Yanıtlarsanız memnun olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle jinekomasti teşhisi konuldu mu bunu bilmem lazım. Bazen meme bölgesinde yağ birikimi jinekomasti ile karıştırılabiliyor. Görüntüde benzer ancak yağlanma sadece deri altında oluyor, jinekomasti meme dokusunda büyüme olduğunda ortaya çıkıyor. Sizde jinekomasti olduğunu varsayarsak, ameliyatta genel anestezi alıyorsunuz. Meme başından yarım ay şeklinde bir kesi atıp fazla yağları alıyoruz ve fazla deri kaldıysa sarkma olmaması için bu kısmı da keserek vücuttan atıyoruz. İlk 1- 2 gün ağrınızın en şiddetli olduğu zaman olur ameliyat sonrası ancak kuvvetli ağrı kesiciler verdiğimiz için ağrının şiddeti fazlasıyla azalır. Benim önerim öncelikle müsait bir vaktinizde merkezimize gelin muayene için. Tam bir teşhis koyalım. Belki ameliyata gerek bile kalmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim oğlumda jinekomasti durumu var. Kendisi şu an 20 yaşında. Bu ameliyat için yaşı uygun mu sizce? Bir de jinekomasti ameliyatı ağrılı mıdır? Kendisi ameliyattan biraz çekiniyor. Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle oğlunuzun meme bölgesinde sadece yağlanma mı yoksa jinekomasti mi var bundan emin olmak lazım. Eğer yağlanma sadece deri altında oluştuysa lokal anestezi altında Liposuction uygulanabilir, ağrılı değildir. Ama büyüme meme dokusunda da varsa o zaman jinekomasti ameliyatı gerekir. Bu ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiği için operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi olmaz. Ameliyattan sonra bölgede bir kısım ağrı, ödem ve morarma gözlemlenebilir. Doktorunuzun vereceği ağrı kesiciler ile ağrılar minimum seviyeye indirgenir. Ameliyat sonrası giydirilen özel korse ile de bölgede ödem toplanması azaltılır ve iyileşme süreci hızlandırılır. Oğlunuz çekinmesin, bir muayene edelim. İhtiyacının ne olduğunu net bir analiz edelim. Sonrasında tedavi planımızı oluştururuz. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla hanım, jinekomasti ameliyatı yaptırmayı bir süredir çok istiyorum ama ağrılı bir ameliyat olduğunu düşündüğüm için bir bahane bulup ameliyattan vazgeçiyorum. Jinekomasti ameliyatı ağrılı mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı anestezi etkisinde gerçekleştirildiği için kişi ameliyat boyunca herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ameliyat sonrasında da şiddetli bir ağrı oluşmaz ama düşük şiddetli ağrıyla birlikte göğüste şişlik ve morarma gibi sorunlar karşılaşabilirsiniz. Ağrınız için doktorunuz ağrı kesici tavsiye eder, şişlik ve morluklarınız da en kısa süre içinde kendiliğinden geçer.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı