Jinekomasti ameliyatı ağrılı mıdır?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba benim eşim jinekomasti ameliyatı olmak istiyor ama ağrısı çok olacağını düşündüğü için ameliyattan korkuyor. Bende bir an önce ameliyat olmasını istiyorum bu durumdan kendisi de çok rahatsız ediyor. Jinekomasti çok ağrılı bir ameliyat mıdır? Bu konuda bilgi verirseniz eşimin ameliyat kararında belirleyici olacak.Cevaplarsanız çok seviniriz. İyi çalışmalar hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, jinekomasti ameliyatı ağrısızdır. Eğer kişide sadece bir veya iki dereceli jinekomastisi varsa sadece lokal anestezi altında liposuction yapılacaktır. Liposuction sırasında acı hissedilmez. Kişide daha ileri derecede jinekomasti varsa genel anestezi altında ameliyat yapılır. Meme dokusunun alındığı bu ameliyatta genel anestezi tercih edildiği için ağrı veya acı hissedilmez. Ameliyat ortalama 50-90 dakika arasında sürer.Sağlıkla Kalın.

blank

İyi günler Hocam, Aksaraydan yazıyorum size, adım Sercan, 28 yaşındayım, benim iki mememde de büyüme var. Jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum ama ameliyatta çok ağrım olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İyi günler, jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında ve uygun steril hastane koşullarında yapılan bir operasyondur. Operasyon sırasında anestezi kullanıldığı için ağrı hissetmezsiniz. Operasyondan sonra meme çevresinde morluklar ve ödem görülebilmektedir. Bu operasyondan kaynaklı vücudun doğal tepki vermesi durumudur. Operasyondan sonra kısa süreli hissizlik yaşanabilmektedir. Doktorun tavsiye edeceği meme korsesiyle ödem oluşmaz. Ameliyattan sonra ağrı ve enfeksiyona karşı ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı tavsiye edilir. Jinekomastiden sonra memeler arasında görünüm farkı nadir de olsa görülebilmektedir. Ödemlerde azalma olduktan sonra yağ enjeksiyonu yapılarak meme büyüklükleri eşitlenir. Jinekomasti konforlu bir ameliyattır. Sağlıklı günler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar