Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülür?

1.28K görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım ben 38 yaşındayım jinekomasti sorunum var ameliyat için araştırma yaptım artık karar verdim fakat hocam ameliyattan sonra hızlıca iş hayatıma dönmem gerekiyor. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz iyileşme süreci ve sosyal hayata dönüş ne zaman gerçekleşir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyattan sonra hızlıca iş hayatına dönülebilir. Eğer sadece liposuction yapıldıysa bir- iki gün içinde kişi günlük hayatına döner. Ameliyat olan kişilerde ise iyileşme süreci bir hafta içinde gerçekleşir. 1 hafta sonra ödem ve şişlikler çoğunlukla inmiş olur, bir ay sonra ise ameliyattan hiçbir iz kalmaz. İlk iki hafta ameliyat bölgesinde hassasiyet, yanma ve karıncalanma hissi oluşabilir, bu normaldir. Ameliyattan iki hafta sonra havuza ve denize girebilirsiniz. Ameliyat sonrası ödem oluşmaması için altı hafta boyunca sauna, buhar odası gibi sıcak bölgelerden uzak durmak gerekir.Sağlıklı günler dilerim

0

Merhaba doktor hanım, yakın zamanda memelerimdeki olağandışı büyüme için jinekomasti ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum ancak süreç nasıl ilerliyor emin değilim. Jinekomasti ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı iyileşme döneminin en konforlu geçtiği ameliyatlardan bir tanesidir. Operasyon sonrası bir süre tedavi bölgesinde ağrı yaşanması, ödem, morluk ve şişlik gibi olası komplikasyonların görülmesi kaçınılmaz olmaktadır. Ayrıca ilk 1 ay süreyle özel bir korse takılması iyileşme döneminin hızlanması açısından oldukça önemlidir. Jinekomasti ameliyatında genellikle 7 gün sonra günlük yaşama geri dönülebilmektedir. Ancak hastanın tedavi bölgesini zorlayıcı olası aktivitelerden kaçınması gerekmektedir.

0

Leyla Hanım selamlar, 30 yaşında bir erkeğim. Memelerim son yıllarda gereğinden fazla büyüdüler ve kadınsı bir görüntü oluşturdular. Bu nedenle ameliyat olmak istiyorum ancak işe yeni girdiğim için uzun süre izin almam zor. Acaba jinekomasti ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür? Rica etsem bilgi alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı sonrası süreç hasta doktor tavsiyelerine uyduğu müddetçe oldukça konforlu geçer. Genellikle bir hafta içerisinde günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Ancak ilk bir hafta oldukça dikkatli davranmalı, ameliyat bölgesini olası darbe ve zorlayıcı hareketlerden çok iyi korumalısınız. İlk bir ay doktorunuzun önerisi eşliğinde korse kullanmanız gerekir. Bu memelerinizin yeni şekline daha hızlı adapte olması ve iyileşmenin daha hızlı gerçekleşmesi için son derece önemlidir. Ameliyat bölgesinde birkaç gün süren morarma ve ödem oluşumu gözlenebilir. Bu durum geçici bir süre devam eder. İlk bir ay zorlu aktivitelerden kaçınmanız daha hızlı toparlanmanıza yardımcı olacaktır.

0
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Yorum

Merhaba Leyla Hocam, ben ameliyat için şehir dışından geleceğim. Jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. 26 yaşındayım. Jinekomasti ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür? İzin programımı bu doğrultuda ayarlamam lazım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti operasyonu sonrasında bölgede kanama olma riskine engel olmak için bölge 2 gün sargıda kalır. Daha sonra sargı alınır ve size özel bir korse giydirilir. İlk 2-3 gün ağrı hissinin en yoğun olduğu zamandır. Burada size etkisi yüksek ağrı kesiciler verilir ve zamanla bu ağrı hissi azalarak kaybolur. Jinekomasti ameliyatından sonraki süreçte ağır efor sarf etmenize sebep olacak aktivitelerden uzak durun. Size verilen korseyi düzenli kullanın. Ödem yapıcı besinlerden uzak durun. Ortalama 7 ila 10 gün içerisinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben daha önce de estetik bir operasyon geçirdim ve uzun bir süre dinlenmem gerekti. Sorunlu bir ameliyat geçirmiştim çünkü. Şimdi de jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Jinekomasti ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür? İyileşme sürecim yine çok uzun olur mu? Kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatından sonra operasyon olan bölgeyi kanama oluşumunu engellemek adına 2 gün sargıda tutarız. Sargıyı çıkardıktan sonra ise size özel bir korse giydiririz. Bu korseyi düzenli kullanmanız operasyon başarısı ve iyileşmenin hızlı gerçekleşmesi için çok önemlidir. Muhtemelen sizin ağrılarınız bahsettiğiniz sorunlardan kaynaklı uzun süreli yaşanmış olabilir. Jinekomasti ameliyatlarında da elbette ki ağrı hissi oluşur ancak 2-3 gün sonra yavaş yavaş bu his azalır. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile de en düşük seviyeye kadar indirilir. Yüksek efor gerektiren işlerden kaçınmak kaydıyla jinekomasti ameliyatınızdan 7- 10 gün sonra günlük hayatınıza devam edebilirisiniz. Ancak iyileşme süreci için korsenizi mutlaka kullanın. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, jinekomasti ameliyatı olmayı düşündüğüm için merak ettiğim bir konu var. Jinekomasti ameliyatı olan biri günlük hayatına ne kadar sürede dönebilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı sonrasında iyileşme süreci ortalama olarak 2-7 gün sürer. Ameliyat bölgesi kanama oluşumunu engellemek adına ilk iki gün sargılanır. Sargı çıkarıldıktan sonra özel bir korse kullanılmaya başlanır. Bu korseyi yaklaşık olarak bir ay kullanmanız gerekir. Eğer gündelik hayatınızda çok aktif olmanız gerekmiyorsa 3-4 gün içinde normal yaşamınıza dönebilirsiniz. Ancak bu süre kişinin sağlık durumuna, yaşına ya da başka faktörlere bağlı olarak 1 haftayı bulabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı