Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülür?

blank
1 Cevap

Merhaba doktor hanım ben 38 yaşındayım jinekomasti sorunum var ameliyat için araştırma yaptım artık karar verdim fakat hocam ameliyattan sonra hızlıca iş hayatıma dönmem gerekiyor. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz iyileşme süreci ve sosyal hayata dönüş ne zaman gerçekleşir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, ameliyattan sonra hızlıca iş hayatına dönülebilir. Eğer sadece liposuction yapıldıysa bir- iki gün içinde kişi günlük hayatına döner. Ameliyat olan kişilerde ise iyileşme süreci bir hafta içinde gerçekleşir. 1 hafta sonra ödem ve şişlikler çoğunlukla inmiş olur, bir ay sonra ise ameliyattan hiçbir iz kalmaz. İlk iki hafta ameliyat bölgesinde hassasiyet, yanma ve karıncalanma hissi oluşabilir, bu normaldir. Ameliyattan iki hafta sonra havuza ve denize girebilirsiniz. Ameliyat sonrası ödem oluşmaması için altı hafta boyunca sauna, buhar odası gibi sıcak bölgelerden uzak durmak gerekir.Sağlıklı günler dilerim

blank

Leyla Hocam merhaba, eşimde meme büyümesi var. Göğüsleri kadın göğsü gibi. Bunları yaptırmak istiyor ama bir yandan da çalışmasına fazla ara vermemesi gerekiyor. Erkeklerde meme ameliyatından sonra ne zaman günlük hayatına dönebilir? İşe ne zaman başlayabilir? Kolaylıklar dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, eşinizin memesinde eğer sadece yağlanma bulunuyorsa yapılacak liposuction operasyonu ile bir iki gün içinde işine geri dönebilir. Eğer eşinizin memesinde kitle, sarkıklık, meme genişlemesi ve yağ dokusun da bulunuyorsa o zaman meme başı çevresinden yapılan küçük bir kesiden meme dokusuna girerek içerideki fazla doku çıkartılır, liposuction da yapılır. Daha sonra meme dokusu gerdirilerek dikilir ve memenin sıkı bir görünümde olması sağlanır. Jinekomasti operasyonunu olan hastanin iyileşme süreci ortalama bir hafta olmaktadır. Bu bir hafta içerisinde ödem ve şişlikler iner morluklar azalır. Doktorun tavsiye edeceği göğüs korsesiyle ödemlerdeki azalma daha hızlı bir şekilde olmaktadır. İlk bir iki hafta boyunca operasyonun yapıldığı bölgede karıncalanma ya da yanma benzeri semptomlar görülebilmektedir. Ancak bu durum geçicidir. Jinekomasti ameliyatından sonra altı hafta boyunca buhar, sauna, sıcak banyo gibi uygulamalar önerilmez. İyileşme sürecinin kısalması için sigara kullanımının eğer varsa operasyondan önce bırakılması gerekmektedir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar