Jinekomasti ameliyatı sonrası iz kalır mı?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba ben 22 yaşındayım. 1.75 boyum var daha önce 85 kiloydum ailem ameliyat olmama izin vermiyordu kiloya bağlı olduğunu düşünüyorlardı fakat şuan 70 kiloya düştüm. Fakat göğüs bölgemde hala bariz şekilde meme dokusu var yani kilo vermekle geçmedi bu durum benim psikolojimi çok bozmakta yazın rahat denize bile giremiyorum. Artık ailemde ameliyatsız düzelmeyeceğine ikna oldu bu yüzden ameliyata karar verdim. Fakat hocam kafama takılan bu defa ameliyat olduğum anlaşılır mı iz kalır mı? İz kalması beni rahatsız eder. Herkesin ameliyat olduğumu anlamasını istemem. Bu konuda cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Jinekomasti operasyonu genelde lokal anestezi yani meme bölgesi uyuşturularak gerçekleştirilir.Girişim meme büyüklüğüne ve jinekomastinin derecesine bağlıdır.Genelde bu ameliyatları izsiz gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Erkeklerinde en merak ettiği hatta ameliyata karar aşamasını belirleyen durum iz kalıp kalmayacağıdır.Jinekomasti ameliyatından sonra ne kadar iz kalacağı kişinin jinekomasti derecesine bağlıdır. Eğer sadece liposuction yapılacaksa kişide nerdeyse iz kalmaz. Meme dokusu ameliyat ile alınacaksa bu durumda meme başından giriş yapılır. Meme başından minik bir kesiyle meme dokusuna ulaşılabileceği için belirgin bir iz kalmaz. Bu yarım ay şeklindeki iz pembe meme başı çizgisine gizlenir. Bu durumda dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz. Uzman bir hekim tarafından doğru yöntem ile gerçekleştiği takdir her estetik ameliyatında olduğu gibi iz saklanabilir. Sağlıkla kalın.

blank

Merhaba Leyla Hanım, 34 yaşındayım, mankenlik yapıyorum, Arnavutköyde oturuyorum. Göğsümde aşırı yağlanma var, mankenlik yaptığım için vücudum benim için çok değerli. Jinekomasti ameliyatı olsam, ameliyattan sonra iz kalır mı? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, erkeklerin en çok sıkıntı çektiği bölgelerden biri de vücutlarındaki meme bölgesidir. Meme bölgesi yağlanmasına ve operasyonuna tıp dilinde jinekomasti demekteyiz. Jinekomasti için kliniğimize gelen hastamızı öncelikle muayene ediyoruz ve memedeki yağ durumuna bakıyoruz. Genelde hastadan Meme USG tetkiki istemekteyiz. Tetkik sonuçlarında eğer memedeki yağlanma boyutu az durumda ise o zaman lokal anestezi ve liposuction ile bölgedeki yağlanmayı alabiliyoruz. Eğer memedeki kitle ya da yağ oranı büyükse o zaman genel anestezi altında meme jinekomasti operasyonuyla beraber meme germe ve meme sıkılaştırma operasyonu da yapılabilmektedir. Bu operasyonda meme başı çizgisinden alt taraftan yarım ay şeklinde kesilerek fazla doku ve deri çıkartılır. Kesi yeri meme başı halkasındaki koyu bölümden yapıldığı için operasyondan sonra ilk yapıldığında koyu pembe olan izler sonraki zamanlarda belli belirsiz olmaktadır. Dışarıdan bakıldığında fazla anlaşılmayan bu çizgiler alanında uzman bir hekim tarafından yapıldığında belli olmamaktadır. Sağlıklı günler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar