Kalça Büyütme Nasıl Olur?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, nasılsınız ? Ben 28 yaşındayım boyum 168 ve 67 kiloyum. Belimde ve göbeğimde hafif yağlanma var aynı zamanda kalçam çok küçük ve biraz yamukluk var iki tarafı eşit durmuyor. Hem kalçalarımı eşitlemek istiyorum hem de kalçalarım biraz dolgun olsun istiyorum.Yaptığınız operasyonları sosyal medyadan takip ediyorum. Kalça büyütmeyi nasıl yapıyorsunuz detaylı anlatabilir misiniz? Birde yaşım bu ameliyat için uygun mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 29, 2020

Merhaba, öncelikle yaşınız bu ameliyat için gayet uygun. Kalça büyütme operasyonunu sizin gibi genç hastalarıma çok fazla uyguluyorum. Aynı ameliyatla hem vücudunuzda oluşan fazla yağlardan hem de kalçanızda oluşan yamuk ve asimetri görüntüden kurtulabilirsiniz. Brezilya tekniği ile yapılan kalça estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Kalçaya yapılan yağ transferi ortalama 4-5 saat sürer. Genel anestezi altında uygulanır ve hastanede bir gece yatış yapmanız gerekir. 2 mm’lik minik kesiler aracılığı ile vücuttaki fazla yağlar alınır, popoda işaretlenen bölgelere transfer edilir. Kalçanızda bir asimetri varsa bir tarafa daha fazla yağ transfer edilerek kalça bölgesi eşitlenir. Ameliyattan sonra kalçanın şeklini koruması için 4 hafta boyunca özel bir korse giymeniz gerekir. Bu süreçte kalça üzerine çok baskı yapmamalıdır. Otururken yan oturmak, uyurken yüz üstü pozisyonda yatmak kalçanın yeni şeklini koruyacaktır. 3 ila 6 ay arasında ameliyatın ödemi tamamen geçer ve kalça kendi şeklini almış olur.

blank

Hocam merhaba. 32 yaşındayım ve eskiden kiloluydum ama kilo verdikten sonra vücudum sönmüş gibi duruyor. Diğer bölgeler değil ama özellikle popom eskisi gibi düzgün durmuyor. Sporla toparlamayı denedim ama olmadı. Ne yapabilirim? Kalça büyütme nasıl olur, güzel görünür mü yaptırsam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba. Öncelikle kilo vermenizi tebrik ediyorum. Haklısınız ve sizi çok iyi anlıyorum. Kilo kaybıyla yaşanılan vücuttaki sönmüş görüntü oluşumu sık rastladığımız bir durum. Buna benzer durumlarda özellikle kadın hastalarımız estetik cerrahi işlemlerine başvuruyorlar ve bu işlemler oldukça kısa sürede, konforlu bir süreçle birlikte istenilen görünüme kavuşulmasını sağlıyor. Bu işlem ile ilgili kısaca bahsetmem gerekirse; brezilya tekniği ile popo kaldırma kişinin kendi bölgesel yağı kullanılarak yapılan kalça şekillendirme uygulamasıdır. Hastanın karın, bel veya bacak bölgelerinden fazla yağ dokuları Vaser Liposuction tekniği ile alınarak popo bölgesine enjekte edilir. Böylece kişinin bel bölgesinde incelme sağlanır aynı zamanda kalçası daha şekilli ve dolgun görünür. Brezilya tekniği ile popo kaldırma vücudun tıpkı kum saati gibi kusursuz görünmesine yardımcı olur. Bir diğer teknik ise, silikon protez ile büyütme yöntemi, her iki popo kavisinin ortasında görünmeyen bir alanda yapılan 5 cm’lik bir kesi ile uygulanır. Kas içine konulan uygun şekildeki silikon protezler ile hem istenen şekle kavuşulur, hem popo dikleşmiş olur, hem de kas içine konulmasından dolayı dışarıdan fark edilmeyecek doğal bir dolgunluk sağlanmış olur. Bu ve buna benzer diğer aklınıza takılan sorularınız ve muayene için, dilediğiniz zaman sizi kliniğimizde görmekten mutlu oluruz. Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hanım, benim bölgemde yağlanma var ve kalçam vücuduma oranla daha dar ve küçük.  Özellikle dar bir kıyafet giydiğim zaman vücut hatlarım kötü görünüyor. Daha çok arkadan erkek gibi görünüyorum. Ben kalçamın daha dolgun görünmesini istiyorum. Ameliyatla kalça büyütme yaptığınızı sosyal medyada görmüştüm. Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, hastalarımın büyük kısmı estetik olarak hacimli ve çekici kalçaları olmasını istemektedirler. Brezilya But Lift tekniği , Brezilyalı kadınların kalçaları örnek alınarak düşünülmüş ve araştırmalarla bu tekniğin hastanın vücudunda herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermediği gözlemlenmiştir. Brezilya kalça kaldırma tekniğini sarkık, küçük, büyük basenli ya da kalçalar arasında hacim ve görüntü farkı olan hastalarımıza uygulamaktayım. BBL uygulamasında hastanın kendi vücudundan alınan yağların yine hastaya transfer edilmesiyle gerçekleşen bir tekniktir. Liposuction ile hastadan alınan bölgesel yağlar hava ile etkileşimi olmayan steril özel bir kapta toplanır. Toplanan bu yağlar, içinde var olan sıvıdan ayrıştırılarak yağ daha küçük şırıngalara çekilir. Yağı enjekte edebilmek için enjektörün ucuna özel bir kanül bağlanıp transfer işlemine geçilir. operasyon rahat bir şekilde tamamlanmaktadır. Operasyon yaklaşık 4 ile 5 saat arasında sürmektedir. Hastalara genel anestezi yöntemiyle uyguladığım BBL tekniği sonrasında önereceğim korseyi 3 ile 6 hafta arasında takmalarını önermekteyim. Korse işlem yaptığım bölgeyi ve şeklini korumaktadır. Kalça büyütme ameliyatında 10 gün içerisinde iyileşilir. Kalçanın yeni kıvrımlı ve kalkık şeklini tam olarak alabilmesi için 3 ile 6 ay arasında bir zaman dilimine ihtiyaç olmaktadır.

blank

İyi günler Leyla hanım, benim kalça bölgem çok sarkık, bikini giydiğim zaman  hiç hoş durmuyor, kalça büyütme nasıl olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, kadınların hemen hepsi orantılı kıvrımlara sahip olmak isterler. Bir kadın dolgun bir kalçayla kendisini daha güzel ve çekici hissedebilmektedir. Brezilya Tekniği ile hastanın kendi vücudundan alınan yağlar yine hastanın kalça bölgesine transfer edilmekte, alerji ve yan etki olmadan kadınlar sıkı bir kalçaya sahip olabilmektedirler. Kalçaya uygulanan yağ enjekte edilmesinde operasyon ortalama beş saat sürmektedir. Genel anestezi altında uygulanan işlemde ilk önce vücutta 2 mm boyutundaki kesiler açılmaktadır. Bu kesilerden içeriye girilerek vücuttaki istenilen bölgeden fazla yağ dışarıya alınır ve kalçada hekimin belirleyip işaretlediği bölümlere enjekte edilir. Operasyondan sonra bir gece hastanede kalmak ve daha sonrasında da hekimin önerdiği özel korse bir ay boyunca giyilmelidir. Bu korse kalçanın şeklini korumaktadır. Hasta otururken yan oturmalı ve yüzüstü uyuma tercih edilmelidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar