Kalça Büyütme Nasıl Olur?

764 görüntülenmePopo Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam, nasılsınız ? Ben 28 yaşındayım boyum 168 ve 67 kiloyum. Belimde ve göbeğimde hafif yağlanma var aynı zamanda kalçam çok küçük ve biraz yamukluk var iki tarafı eşit durmuyor. Hem kalçalarımı eşitlemek istiyorum hem de kalçalarım biraz dolgun olsun istiyorum.Yaptığınız operasyonları sosyal medyadan takip ediyorum. Kalça büyütmeyi nasıl yapıyorsunuz detaylı anlatabilir misiniz? Birde yaşım bu ameliyat için uygun mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle yaşınız bu ameliyat için gayet uygun. Kalça büyütme operasyonunu sizin gibi genç hastalarıma çok fazla uyguluyorum. Aynı ameliyatla hem vücudunuzda oluşan fazla yağlardan hem de kalçanızda oluşan yamuk ve asimetri görüntüden kurtulabilirsiniz. Brezilya tekniği ile yapılan kalça estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Kalçaya yapılan yağ transferi ortalama 4-5 saat sürer. Genel anestezi altında uygulanır ve hastanede bir gece yatış yapmanız gerekir. 2 mm’lik minik kesiler aracılığı ile vücuttaki fazla yağlar alınır, popoda işaretlenen bölgelere transfer edilir. Kalçanızda bir asimetri varsa bir tarafa daha fazla yağ transfer edilerek kalça bölgesi eşitlenir. Ameliyattan sonra kalçanın şeklini koruması için 4 hafta boyunca özel bir korse giymeniz gerekir. Bu süreçte kalça üzerine çok baskı yapmamalıdır. Otururken yan oturmak, uyurken yüz üstü pozisyonda yatmak kalçanın yeni şeklini koruyacaktır. 3 ila 6 ay arasında ameliyatın ödemi tamamen geçer ve kalça kendi şeklini almış olur.

0

Merhaba sevgili hocam, acaba kalça büyütmek için ne yapılır? Ne öneriyorsunuz? Kalçam vücuduma göre çok küçük ve düz. Bunu düzeltmek ve vücuduma oranlamak istiyorum. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kalça büyütme için birçok yöntem vardır. Liposuction sonrası yağ enjeksiyonu ile kalçanızı rahatlıkla daha dolgun ve büyük gösterebilirsiniz. Eğer kesin kararlı iseniz en yakın zamanda uzman bir hekime muayene olarak uygun bulunmanız dahilinde tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam iyi günler, düz bir kalçaya sahibim. Bacaklarım ince, göbeğim var ve göğüslerim de büyük. Bu nedenle hiç estetik bir görünüme sahip değilim. Kalçamı büyütmek istiyorum fakat ne yapmam gerekiyor emin değilim. Rica etsem beni bilgilendirir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, düz bir şekle sahip kalçalar maalesef estetik durmaz ve bu durum da çoğu kadını rahatsız eden bir estetik problemdir. Kalçalarınızın hızlı ve kalıcı bir şekilde değişmesini istiyorsanız tek yapabileceğiniz estetik operasyon geçirmektir. Yağ enjeksiyonu ve silikon protez uygulaması dolgun kalçalara sahip olmak isteyen hastalarımıza en sık uyguladığımız yöntemlerdir. Tarif ettiğiniz üzere vücudunuzun diğer kısımlarında fazlalıklar var. Yağ enjeksiyonu işlemi ile bu bölgelerdeki fazla yağları çıkarıp kalçanıza transfer edebiliriz. Silikon protez ise bölgesel yağlanma problemi taşımayan hastalarımız için daha uygun. Ancak yine de operasyon yaptırmadan önce uzman bir doktora muayene olmanızda fayda var. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben bir türlü orantılı kilo veremiyorum. Spor ve diyet yapıyorum. Vücudumdan yağlar gidiyor ama bazı bölgelerim de çok zayıflıyor. Örneğin popo bölgesi. Bunun için bir şey yapmak istiyorum. Kalça büyütme nasıl olur? Ne yapmam lazım? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, istediğiniz bu görüntüyü size kazandırabilmek için uygulanabilecek farklı yöntemler söz konusu. Örneğin zaman zaman zayıflama ihtiyacınız olduğundan bahsetmişsiniz. Eğer bölgesel yağlanmalarınız varsa Vaser Liposuction yöntemiyle yağları fazlalık olan bölgeden vakumlama ile alır, ihtiyaç olan bölgeyi şekillendirmede kullanabiliriz. Ya da bir başka alternatif olarak protez ile popo büyütme operasyonu da gerçekleştirebiliriz. Farklı yöntemler de var. Yöntemlerin faydası kişiden kişiye değişir. Çünkü herkesin fizyolojik yapısı birbirinden farklı. Size yapmanız gereken şeyi önerebilmek için öncelikle sizi muayene etmem lazım. Vücut yapınızı ve değerlerinizi analiz edip sonrasında sizin için en etkili sonuçlar verecek yöntemi belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, bir süre önce fazla kilolarımdan dolayı mide küçültme ameliyatı oldum. Ancak kilo verdikten sonra özellikle popo bölgem dümdüz oldu. Zayıf olmak güzel ama kadınsı hatları seviyorum. Kalça büyütme nasıl olur? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle operasyona uygunluğunuzu anlayabilmek için sizi muayene etmem gerekli ve mevcuttaki sağlık durumunuz da operasyon için elverişli olmalı. Eğer tüm bunlar tamamsa, önerebileceğim birkaç farklı yöntem olur. Bunlardan ilki bir bölgeden alınan yağların farklı bir bölgeye enjeksiyonu. Eğer verdiğiniz kilolardan sonra vücudunuzun farklı bir bölgesinde fazla yağlanmalar kaldıysa ve oranı yeterliyse buradaki yağları Vaser Liposuction ile alıp kalça bölgenize enjekte ederek estetik bir görünüm elde edebiliriz. Eğer bu yöntem sizin için uygun değilse silikon protez ile popo büyütme de yapabiliriz. Kas içerisine koyduğumuz silikon protezler ile poponuza hem dolgun hem de dik bir görüntü sağlamış oluruz. Görünümü de oldukça doğal olur. Sizin için en faydalı olacak yöntemi belirlemeniz için muayene gelmenizi tavsiye ederim.

0

Merhaba hocam, genel vücut yapım güzel ancak kalçam çok düz ve hiç sıkı değil, giydiğim hiçbir şey üzerime yakışmıyor. Kalçamı biraz büyütmek ve dikleştirmek istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kalça büyütme nasıl olur, bunun için neler yapmam gerekiyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dik ve dolgun görünen kalçalar her kadının hayalidir ancak bazılarımız bu konuda şanslı olmuyor. Eğer kalçanızı büyütmek istiyorsanız kalça bölümünüzdeki kas dokusunu şekillendirecek squat gibi egzersizler yapmalısınız. Ancak egzersizle vücut şekillendirme yöntemi çok uzun ve zahmetlidir. Özellikle çalışan kadınlar yoğun iş yaşamlarından dolayı spora vakit ayıramadıkları için başka çözümler ararlar. Eğer sizin için de durum böyleyse kalçanızı tek seferde büyütüp şekillendirecek estetik uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Kalça büyütme için en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu uygulamasında vücudunuzun bazı bölümlerin öncelikle yağ alınır, bu yağlar sonra kalçayı şekillendirmek için kalçaya transfer edilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı