Kalıcı melek dokunuşu ile yüz hatlarınızı değiştirin

lip lift

Burun tabanı ve üst dudak mesafesinin uzun olması kişilerin yüzünde asık bir hava oluşturabilir. Bu mesafenin uzunluğu kişinin cinsiyetine, yaşına ve yüz hatlarına bağlı olarak değişebilir. Fakat sebep ne olursa olsun bu mesafe yaşla birlikte uzamaya devam edecektir. Yaş faktörü ile birlikte sarkan cilt yapısı burun ile üst dudak arasındaki mesafe uzayacaktır. Bu mesafenin uzaması, dişlerinizin görünürlüğünü azaltacak, yüzünüze hüzünlü bir hava katacaktır. Lip lifting ameliyatı sayesinde üst dudak ile burun tabanı aranızdaki mesafeyi kısaltabilir, yüz hatlarınızı tamamen tazeleye bilirsiniz.

Lip lift Ameliyatından Önce Dudaklarınızı Planlayalım

Dudak kaldırma ameliyatı öncesinde, üst dudaklardan ne kadar alınacağına karar verilir. Bu ön görüşmede dudağınızı ne kadar genç gösterebileceğimiz, yüz hattınızı ne kadar değiştirebileceğimiz tartışılır. Böylece ameliyat öncesinde sizlere dudaklarınızın ameliyat sonrası tasvir edilerek, ameliyat sonrasında sürpriz yaşamanız engellenir.

Bazı kişilerde üst dudak uzunluğu dudakları aşağı doğru çekerek kişilere üzgün bir ifade katıyor. Bu görünüm lip lifting ameliyatı ile düzeltilerek hastaya tıpkı melek masumiyeti kazandırılır. Dudakların aşağı doğru sarkması en aza indirilerek dudak köşeleri yukarı doğru çekilir. Böylece hastalarımız ameliyat sonrası daha genç ve neşeli görünmektedir.

Lip lift Sonrası Hızlı İyileşme Süreci

Öncelikle şunu söyleyelim; dudak kaldırma işleminiz biter bitmez evinize dönebilirsiniz.

Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca yumuşak yiyecekler yemelisiniz. Çiğnenmesi zor yemeklerden bir süre uzak durmalısınız. Ameliyattan 3-4 gün sonra işe dönebilirsiniz, ancak ilk birkaç hafta ağzınızı hareket ettirmekte zorlanabilirsiniz. Lip lift ameliyatında kullanılan dikişler kendiliğinden erir. Bir iki hafta içinde ameliyat sonrası şişlikler iner, ödem azalır.

Lip lift: Yüzünüzde Melek Dokunuşu ile Tazelik

Lip lift ameliyatının etkisi sadece dudaklarınızda olmaz tüm yüzünüzde daha genç bir ifade görülür. Bu ameliyatta alınan cilt miktarı kişinin cinsiyetine ve burun ile dudak arasındaki mesafeye göre değişir. Burun ve üst dudağın vermutyon sınırının üst kısmı arasındaki mesafe ameliyattan önce ölçülür. Kadınlar için genellikle 1.2 cmden daha büyük miktarlar çıkarılır ve erkekler için tipik olarak 1.5 cmden büyük cilt miktar çıkarılır.

Örneğin, burun altından üst dudağa kadar ölçülen mesafe 2,0 cm ise ve ideal uzunluğunuz 1,5 cm ise, 5 mmlik deriyi (2.0 cm – 1.5 cm = 0.5 cm = 5 mm) çıkarılır.

Yukarıda belirtildiği gibi, üst dudağınızı kaldırmak için bu deri kesi yardımıyla çıkarılır, kaslar ve sinir kesilmez. Bu ameliyatta iz kalır fakat iz dudak izine gizlendiği için dışarıdan bakıldığında belli olmaz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir