+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Karın Estetiği

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı karın bölgesinin orta ve alt kısımlarındaki fazla yağ dokusunun ve bu bölgedeki yağların alınması ile gerçekleşen bir ameliyattır. Karın bölgesinde yoğun bir şekilde sarkma ve gevşeme olan kişiler için karın germe ameliyatı önerilir. Kadınlarda görülen karın sarkmasının sebepleri çoğunlukla hamilelik ve aşırı kilo kaynaklıdır. Sık kilo alıp vermek de karın bölgesindeki kasların elastikiyetini etkileyerek sarkma ve gevşemeye yol açabilir. Aynı şekilde aşırı kilo vermek de karın bölgesindeki derinin bollaşmasına ve zamanla sarkmasına sebep olur. Eğer kontrollu bir şekilde kilo veremiyorsanız karın sarkması problemi kaçınılmaz olur. Bunların yanı sıra kişinin genetiğinde karın sarkması varsa bu durumdan kaçmak neredeyse imkansızdır. Karın germe estetiğinde fazla olan karın dokusu kesilerek fazla olan deri çıkartılır. Karın bölgesi gerilerek dikilir. İhtiyaç duyulursa gevşeyen ve ayrışan karın kasları onarılarak kişiye daha sıkı bir karın bölgesi yaratılır.

Karın germe estetiği kimlere uygundur?

Abdominoplasti, abdominal duvarınızdaki fazla olan bölgesel yağların, cilt dokusunu ve kasların sıkılaştırılmasını temel alan bir estetik girişimdir. Karın germe ameliyatı, hamilelikten 10 ay sonra yapılabilir. Fakat kişiler tekrar doğum yapmayı planlıyorsa bu sürecin sonunda karın germe ameliyatı olmalarını öneriyoruz. Karın germe ameliyatı kalıcı sonuçlar ortaya çıkarsa da kişi tekrar kilo alır veya hamilelik yaşarsa karın bölgesinde sarkma tekrarlayabilir. Bunun yanı sıra karın germe estetiği aşırı kilolu hastalar için uygun değildir. Kilolu olan kişiler için genellikle kilo verme sürecinin sonunda karın germe estetiği yaptırmalarını öneriyoruz.

Karın germe ameliyatı bir zayıflama tekniği değildir. Tam tersine karın germe ameliyatı kilo verme işleminin sonunda yapılan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bu nedenle karın germe estetiğini vücut hatlarını düzeltmek isteyen kişilere önerilir. Karın germe ameliyatından önce sigarayı bırakmalı, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları almayı kesmelisiniz.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Tam karın germe ameliyatı hastanede genel anestezi altında gerçekleştirilir. Mini karın germe ameliyatı ise sedasyon ve ya lokal anestezi altında yapılabilir. Size hangi ameliyatın uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir. Karın germe ameliyatı ortalama olarak 5-6 saat sürer. Göbeğinizin altından açılan 8-10 cm arasındaki bir kesiden içeri girilerek fazla olan karın derisi kesilir. Kalan karın derisi toparlanarak daha sıkı ve düz bir karın meydana getirilir. Ameliyat sırasında ihtiyaç halinde kişinin fazla olan karın yağlarıda alınabilir. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde daha etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

Karın germe ameliyatından uyandıktan sonra karın çevrenizi sarmalayan bir sargı göreceksiniz. Bu sargının amacı ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme ve kanamayı en aza indirmek içindir. Bunların yanı sıra deri altına yerleştirilen dren tüpleri de ameliyattan sonraki 24-48 saat içinde alınır. Dren tüpleri alındıktan sonra taburcu olabilirsiniz. Karın germe ameliyatından sonraki birkaç gün karın bölgeniz de gerginlik hissi duymanız çok doğaldır. Bu his birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Ameliyat sonrası dizlerinizin arkasına 1-2 yastık koymanız size rahatlatır.

Tam karın germe ameliyatı yaptırdıysanız iç çamaşırı altına gizlenen 10 cm civarında bir iz kalacaktır. Bu iz çamaşır altına gizlendiği için plajda çok belirgin olmayacaktır.

Mini Karın Germe

Mini karın germe estetiği karın bölgesinde minimal bir sarkıklık yaşayan kişiler için uygundur. Kasık üzerinden girilen küçük bir kesiden mini karın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Bu ameliyat sonrasında göbek deliği biraz aşağı çekilmiş gibi görünebilir.

Mini karın germe estetiği 1 ila 2 saat arasında sürer. Tam karın germe ameliyatına göre mini karın germe estetiğinde daha az bir iz kalır.

Karın Germe  Ameliyat Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatından sonra 2-3 gün hastanede kalmanız önerilir. Karın bölgesinin iyileşmesini hızlandırılacak özel korse giymeniz gerekecektir. Ameliyattan bir hafta sonra iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. İkinci haftadan itibaren spor hayatınıza hafif egzersizlerle geri dönebilirsiniz. Yoğun spor rutini için en az 3 ay beklemeniz gerekir.

62 Yorum
Sevim
İyi akşamlar Leyla hanım, ben karın germe ameliyatı oldum bugün 1 hafta oldu. Ama karnımda hala gerginlik devam ediyor. Bu normal midir? Karın germe sonrasında gerginlik hissi ne kadar sürer? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, İşlemden sonra karın bölgesinde bir gerginlik hissediliyor tabi. Bazı hastalarım bunu çok incelerse 2-3 hafta kadar hissedebiliyorlar. Bunun nedeni o kas onarımının çok iyi yapılması ve göbek deliğinin olması gereken yerde olması. Eğer ödem vücutta çok fazla oluyorsa bu tür şeyleri hissetmek çok doğal. Ama bu çok gergin olma hali kişiden kişiye değişiyor. Ama genel olarak var ve bu his 2-3 hafta arasında devam ediyor. Sonrasında geçiyor.Sevgiler.
Sıdıka
İyi günler Leyla hanım, Karın germe ile hangi ameliyatlar kombine olabilir? bu konuda bilgi verir misiniz?
Merhaba, Bu hastaya göre değişir. Eğer ince bir hastaysa meme ameliyatını, vücut şekillendirmeleri, minimal liposuctionları ve yağ transferlerini kombine edebiliriz. Ancak daha büyük hastalarda daha fazla liposuction yapılması gereken hastalarda çok fazla kombine yapmıyorum. Bu hastanın sağlığını tehlikeye atabilir bu nedenle tercih etmiyorum. Sevgiler.
Çağla
Hocam merhaba, Karın germe ameliyatından çok korkuyorum ama olmakta istiyorum. Korkulacak bir ameliyat mı? Lütfen yardımcı olun.
Merhaba, Bir şeyi çok istiyorsanız o zaman korkmazsınız. Korkunun sebebi genellikle bilinmezliktir. Bildiğiniz bir şeyden korkmazsınız. O yüzden burada mutlaka doktorunuzla görüştüğünüz zaman güven ve sorduğunuz sorulara cevap almanız önemli. O yüzden sizi nelerin beklediğini bilirseniz emin olun ve korkmazsınız. Sevgiler.
Meryem
İyi akşamlar hocam benim bir arkadaşım karın germe ameliyatı oldu. Baktığımda izi çok belirgindi. Bende karın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum ama çok fazla iz kalmasından korkuyorum. bu konuda bilgi verir misiniz?
Merhaba,Karın germe ameliyatında iz kalıyor. Ancak bu izin ne kadar kalın, ne kadar belirgin olduğu cilt kalitesi ile alakalı. İz kalmaması adına elimizden geleni yapıyoruz. Eğer hastada keloid dediğimiz yara izinin kalmasına meyil varsa o zaman lazerler ile destekleme yapıyoruz. Yani karın germe estetiğinde en minimum iz kalmasını sağlayabiliyoruz. Sevgiler.
Merve
İyi günler, Karın germe estetiği için yaş sınırı var mı?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatı için genelde kasın gelişimini tamamlamasını bekliyoruz. 18 yaş olabilir. Ama bunun için de karnı açtığımız zaman kas onarımı yapmalı mıyız? O zaman görmekteyiz. Asla gergin ve olması gereken şekilde olan kaslara müdahale etmeden sadece fazla olan kısmı çıkartarak bu ameliyatı yapabiliyoruz. Sevgiler.
Nilay
İyi çalışmalar Leyla hanım, ben karnımdaki sarkmadan şikayetçiyim karın germe operasyonu düşüyorum fakat iz kalmasını istemiyorum.Karın germe ameliyatının dikişleri sezeryan dikişleri ile aynı yere yapılabilir mi? bu konuda cevap verirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatının dikiş izleri sezeryan dikişlerine çok benzer. Karın germe ameliyatında dikişlerin yerini ne kadar yağ çekildiği ve ne kadar derinin kesildiği belirler. Eğer karın germe ameliyatındaki dikiş yeriniz sezeryan dikişleriniz ile örtüşür ise tabi ki bu iki dikiş aynı yere yapılabilir. Sevgiler.
Saliha
İyi akşamlar hocam, Karın germe ameliyatının vücut şekillendirme ameliyatından farkı nedir? bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatı sadece karın bölgesini hedef alır. Bu bölgedeki fazla yağın boşaltılması ve sarkan derinin kesilerek daha gergin görünmesi amaçlanır. Vücut şekillendirme ve tam vücut germe ameliyatında ise bu işlemler kol ve bacak gibi vücudun diğer bölgelerine de uygulanır. Sevgiler.
Eylül
İyi akşamlar hocam, Karın germe ameliyatı ile kaç beden incelirim? bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi Çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe estetiğinde Liposuction ile yağ alımı yapılacağı için bedeninizde küçülme olacaktır. Ortalama olarak 1 veya 2 beden incelebilirsiniz. Sevgiler.
Cemre
İyi günler hocam, Karın germe estetiğinde göbek piercingimi çıkarmam gerekir mi? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe estetiğinde göbek deliğinizin yeri değişeceği için göbek piercingini çıkarmanız gerekecektir. Ameliyattan 2-3 ay sonra tekrar piercing yaptırmanızda bir sakınca yoktur. Sevgiler.
Eda
İyi günler Leyla hanım, Mini karın germe 20 yaşının altındaki kişiler için uygun mudur? bilgi verirseniz mutlu olurum. Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Mini karın germe ameliyatı karın bölgesinde ortalamanın üzerinde yağlanmaya sahip olup ileri derecede sarkmanın görülmediği durumlarda tercih edilir. Gelişimini tamamlayan herkes için mini karın germe ameliyatı önerilebilir. 18 yaşının üzerindeki kişiler hekimlerine danışarak mini karın germe ameliyatı hakkında bilgi alabilirler. Sevgiler.
Mini Karın Germe Operasyonu Mini Karın Germe Operasyonu

Tam karın germe operasyonun bir kolu olan 'Mini Karın Germe' işleminde tüm ...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ