Karın Estetiği

Herkes dümdüz ve kusursuz bir karın görünümü hayal eder. Aşırı kilo, sürekli kilo alıp vermek veya doğum sonrası süreç karın dokusunun yumuşamasına neden olur. Sarkan karın derisini özgüven eksikliği yaratabilir. Karın estetiği ameliyatı, karın bölgesinde oluşan çatlak ve sarkıklık olan hastalarda kalıcı ve ideal sonuç veren bir yöntemdir. Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı, zayıf kasların girişim sırasında gerilerek dikildiği ve sağlamlaştırıldığı bir operasyondur.

Karın estetiği nasıl yapılır?

Karın Estetiği operasyonları genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Mutlaka bir estetik cerrahın katılımı ve hastane ortamında gerçekleşmelidir. Karın germe operasyonları Vaser Liposcution ile kombine bir şekilde yapılan bir girişimdir. Ameliyatta göbek çevresine göbek deliği transferi yapılır. Böylece kesi hattı deri altından gizli dikişle kapatılarak hastada en az iz görünümü hedeflenir. Girilen kesilerle deri altındaki kaslar gerginleştirilir. Deri fazlası da alınarak kişinin sıkı bir karın görünüme kavuşması amaçlanır. Ameliyatta bölgedeki fazla sıvıyı dışarı almak için dren takılır.

Operasyon sonrası bir gece hastanede kalış ve takip eden 1 ay uygun görülen korse giyilmelidir. Karın estetiği operasyonları sonrasında iz kalmaktadır. Fakat bu iz iç çamaşırı ya da bikini altında kalacağından kişiye herhangi bir rahatsızlık vermez.

 Mini karın germe

Karın germe ameliyatına karar verilirken karın derisinin elastikiyeti, derinin sarkıklığı ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi araştırılmalıdır. Karın derisinde yoğun sarkma ve çatlak görülmüyorsa mini karın germe operasyonu önerilebilir. Mini abdominoplasti ve ya liposuction gibi ameliyatlarla en az iz ve hızlı bir iyileşme süreci hedeflenir. Klasik abdominoplasti, karın bölgesinde çok fazla yağ birikmesi olan ve karın derisinde sarkma görülen durumlarda tercih edilir. Mini karın germe ameliyatında göbek deliğinden girilir. Orta dereceli yağ birikmesi olan hastalarda mini karın germe estetiği etkili bir sonuç verir.

Karın estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Operasyon yaklaşık 2-4 saat sürer. Dikişlerin iyileşme süreci 10-14 günü bulur.Operasyondan 1 hafta öncesinde hasta kan sulandırıcı, aspirin ve hormon ilaçlarını kesmelidir. Sigara içiyorsa iyileşme sürecinde ve öncesinde sigara içmeyi kesmesi gerekmektedir. Sigara yaranın iyileşmesini geciktiren bir etkendir. Karın estetiği operasyonu sonrasında hasta ağır hareket ve spordan kaçınmalıdır. İyileşme ilk hafta sağlanırken, takip eden 1 ay çok dikkat edilmeli kesinlikle verilen korse giyilmelidir.

Hastanın bildiği bir hastalığı varsa önceden doktora belirtmeli ve gerekli testlerin operasyon öncesi yapılması sağlanmalıdır.

Karın estetiği ameliyatına kimler uygundur?

Karın estetiği operasyonu için sağlıklı kadın ya da erkek uygun bir adaydır. Kadınlar sezaryenle doğum yaptıktan yaklaşık 1 sene sonra karın germe operasyonu için hazır olurlar. Öncesinde operasyon yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Karın estetiği operasyonu sonrasında 1-1,5 sene doğum yapılması da kesinlikle önerilmez. Karın estetiği girişimi kadınlar tarafından meme büyütme ve küçültme operasyonları ile de kombine edilerek yapılabilir.

41 Yorum
Nezaket
Hocam iyi günler, Mini karın germe ameliyatından sonra sonucu beğenmezsem tam karın germe ameliyatı olabilir miyim? bu konuda bilgi verin lütfen teşekkür ederim.
Merhaba, Mini karın germe işlemi çok daha minimal yağlanma problemleri içindir. Sonuçları sizin için tatmin edici olmazsa tam karın germe ameliyatı olabilirsiniz. Fakat ameliyat olmadan önce ne istediğinize ve sizin için hangi ameliyatın uygun olduğunu araştırmalısınız. Sevgiler.
Cemre
İyi akşamlar, Karın germe ameliyatından sonra şişkinlik ne kadar sürer? bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler
Merhaba, Karın germe ameliyatından sonra vücudunuz da şişkinlik ve ödem oluşacaktır. Bu şişkinlik 5-6 gün içinde kaybolur. İyileşme sürecinde bol su içerek ve evde dinlenerek şişkinliklerinizden kurtulabilirsiniz.Sevgiler.
Fatih
İyi günler, Karın germe ameliyatından ne zaman sonra araba kullanabilirim? Teşekkürler.
Merhaba, Karın germe ameliyatından 10 gün sonra araba kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk günler çok hızlı gitmemeye ve uzun mesafeler araba kullanmamaya özen göstermenizi öneririz.Sevgiler.
Reha
Hocam merhaba ben 38 yaşındayım karın bölgemde fazlalıklarım var yağ aldırmak istiyorum aynı zamanda kaslı görüntüde istiyorum. Karın germe ameliyatı ile six packs görüntüsü yaratılır mı? cevaplarsanız sevinirim. İyi çalışmalar hocam.
Merhaba, Karın germe ameliyatından sonra sıkı bir karına kavuşabilirsiniz. Karın germe ameliyatı six packs ameliyatı ile kombinlenebilir. Fakat sadece karın germe ameliyatı, vücudunuzda baklava yaratmaz. Bunun için farklı bir yağ enjekte tekniği gerekir. Sevgiler.
Miray
Merhaba hocam ben 28 yaşındayım karnımdaki görüntüden hiç mutlu değilim. Mini karın germe ameliyatını çok araştırdım olmak istiyorum. Mini karın germe ameliyatı gençlere yapılabilir mi? bilgilendirin lütfen çok teşekkür ederim.
Merhaba, Karın germe ameliyatı gelişimi bitmiş olan herkese uygun ve açıktır. Çok sık kilo alıp veren ve karın bölgesindeki sarkık görüntüden şikayet olan bir hasta varsa genç yaşına rağmen karın germe ameliyatı olabilir. Mini karın germe ameliyatı sayesinde gençler spor hayatına hızlı bir giriş yapabiliyorlar.Sevgiler.
Deniz
İyi akşamlar hocam benim benim karnımda doğumdan sonra özellikle çok fazla çatlak oluştu. Aynı zamanda karnımda sarkmada mevcut.Karın germe ameliyatında çatlak görüntüsü kaybolur mu? cevaplarsanız çok sevinirim çok teşekkürler.
Merhaba, Karın germe işleminde fazla deri kesilerek alınır. Karın bölgesindeki çatlaklar genellikle bel kısmında yoğunlaşır. Eğer göbek deliğinin altında çatlaklar yer alıyorsa karın germe ameliyatında bunlar ortadan kaybolur. Sevgiler.
Erdal
Leyla hocam selamlar karın germe ameliyatının riskleri nelerdir? teşekkür ederim.
Merhaba, Her ameliyatta olduğu gibi karın germe işleminin de riskleri vardır. Özellikle aşırı kilolu olan kişiler, karın germe ameliyatından önce mutlaka kilo vermelidirler. Aşırı kilolu, sigara ve alkol kullanan kişiler için ameliyat olmak doğru bir tedavi olmayacaktır. Sevgiler.
Asuman
iyi akşamlar hocam Karın germe ameliyatında Liposuction yapılır mı? bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba, Karın germe ameliyatı isteyen kişilerde bölgesel yağlar varsa önce liposuction ile bu bölge yağlardan arındırılır. Daha sonra sarkma görülen yerdeki fazla deri kesilir ve bu deri gerdirilerek karın germe ameliyatı tamamlanır. Sevgiler.
Çağla
İyi günler hocam karın germe ameliyatından sonra ne zaman denize girebilirim? Teşekkür ederim.
Merhaba, Karın germe ameliyatından sonra ameliyat izinde hafif kızarıklar olabilir. Bu kızarıklıkların geçmesi 3-6 ay kadar sürecektir.Ama güneşten koruduğunuz takdirde sorun yaşamazsınız.Ama tercihen karın germe ameliyatı için kış dönemini düşünebilirsiniz, böylece yaz mevsimi geldiğinde rahatlıkla denize girebilirsiniz. Sevgiler.
Aslıhan
İyi günler hocam Mini karın germe ameliyatında iz kalır mı? teşekkür ederim.
Merhaba,Mini karın germe ameliyatı sarkma derecesi az olan kişilere yapılır. Göbek deliği altından mini karın germe ameliyatı yapılır, ameliyat izi belli belirsiz olur. Tam karın germe ameliyatı kadar belirgin olmaz. Sevgiler.
 • Tam (Total) Karın Germe

  Tam (Total) Karın Germe Karın bölgesindeki cildiniz gevşekse, bu bölgede aşırı yağlanmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı sarkıklık varsa Karın Germe operasyonu için uygun bir adaysınız demektir. Doğum sonrası kadınlarda ya da aşırı kilo verme sonucu kadın ve erkeklerde karın derilerinde gevşemeler, sarkmalar ve çatlaklar oluşur. Bu kısımların tamamen çıkarılması, doğum sonrası karın kaslarındaki gevşeklik için iç korse yapılması ile karın bölgesine daha düz bir görünüm verilir.

 • Göbek Deliği Estetiği

  Göbek Deliği Estetiği Göbek deliği, karın güzelliğini belirleyen en önemli unsurdur. Göbek deliğinin şeklini beğenmeyen kadın ya da erkeklerde bu operasyon yapılabilmektedir. Diğer adı ‘umbilicoplasty’ olan bu ameliyat ile göbek deliğinin şekli, boyutu ve yeri değiştirilebilir.Böylece daha estetik bir görüntü elde edilir.

 • Karın Kası Estetiği

  Karın Kası Estetiği Karın kası estetiği diğer bir adıyla six pack ya da baklava karın kası görünümü kas görüntüsünü daha belirgin hale getiren bir girişimdir. Spor ve diyetle istedikleri karın kası görüntüsüne ulaşamayan erkek ve kadınlar için kısa sürede fit bir görünüme kavuşmaları sağlanmaktadır. Acısız, ağrısız ve son derece pratik bir uygulama ile estetik ve kaslı bir vücut elde edebilirsiniz.

 • Karın Germe Ameliyatı

  Karın Germe Ameliyatı Abdominoplasti, estetik karın germe ameliyatı , orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla deri alınarak, karın duvarı kaslarının  sıklığını ve gerginliğini sağlayan estetik bir yöntemdir. Karın derisi sarkması genellikle hamilelik,  aşırı kilo alıp verme  sonucunda oluşan karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır.Önemli ölçüde kilo kaybında karın derisinde gevşeyip sarkmasına yol açar.  Normal ölçülere ve kiloya sahip kişilerde bile b

 • Karın Germe ile Doğum Öncesine Dönüş

  Karın Germe ile Doğum Öncesine Dönüş Hamilelik ve geçirilen doğumlar kadınların vücutlarının karin bölgesinde değişikliklere yol açabilir ve bu da karin bölgesinin eskisi gibi olup olamayacağı kaygısı taşımalarına neden olur. Hamilelik sırasında vücutta özellikle de karın bölgesinde önemli değişiklikler olur. Karın içi hacminin genişlemesi, cildinin gerilmesi eğer önlemler alınmazsa sarkma ya da ciltte çatlaklar gibi ciddi sorunlara yol açabilir.  Gebelik sırasında fazla kilo almış kişilerde ya da birden fazla doğum yapmış kadı

 • Mini Karın Germe Operasyonu

  Mini Karın Germe Operasyonu Tam karın germe operasyonun bir kolu olan 'Mini Karın Germe' işleminde tüm karın ve bel çevresindeki fazla yağlar alınır, göbek altındaki fazla cilt altı dokusu çıkartılarak germe işlemi gerçekleşir. İşlem sırasında, göbek üstünde kalan bölüme herhangi bir germe işlemi uygulanmaz.