+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Karın Estetiği

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı karın bölgesinin orta ve alt kısımlarındaki fazla yağ dokusunun ve bu bölgedeki yağların alınması ile gerçekleşen bir ameliyattır. Karın bölgesinde yoğun bir şekilde sarkma ve gevşeme olan kişiler için karın germe ameliyatı önerilir. Kadınlarda görülen karın sarkmasının sebepleri çoğunlukla hamilelik ve aşırı kilo kaynaklıdır. Sık kilo alıp vermek de karın bölgesindeki kasların elastikiyetini etkileyerek sarkma ve gevşemeye yol açabilir. Aynı şekilde aşırı kilo vermek de karın bölgesindeki derinin bollaşmasına ve zamanla sarkmasına sebep olur. Eğer kontrollu bir şekilde kilo veremiyorsanız karın sarkması problemi kaçınılmaz olur. Bunların yanı sıra kişinin genetiğinde karın sarkması varsa bu durumdan kaçmak neredeyse imkansızdır. Karın germe estetiğinde fazla olan karın dokusu kesilerek fazla olan deri çıkartılır. Karın bölgesi gerilerek dikilir. İhtiyaç duyulursa gevşeyen ve ayrışan karın kasları onarılarak kişiye daha sıkı bir karın bölgesi yaratılır.

Karın germe estetiği kimlere uygundur?

Abdominoplasti, abdominal duvarınızdaki fazla olan bölgesel yağların, cilt dokusunu ve kasların sıkılaştırılmasını temel alan bir estetik girişimdir. Karın germe ameliyatı, hamilelikten 10 ay sonra yapılabilir. Fakat kişiler tekrar doğum yapmayı planlıyorsa bu sürecin sonunda karın germe ameliyatı olmalarını öneriyoruz. Karın germe ameliyatı kalıcı sonuçlar ortaya çıkarsa da kişi tekrar kilo alır veya hamilelik yaşarsa karın bölgesinde sarkma tekrarlayabilir. Bunun yanı sıra karın germe estetiği aşırı kilolu hastalar için uygun değildir. Kilolu olan kişiler için genellikle kilo verme sürecinin sonunda karın germe estetiği yaptırmalarını öneriyoruz.

Karın germe ameliyatı bir zayıflama tekniği değildir. Tam tersine karın germe ameliyatı kilo verme işleminin sonunda yapılan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bu nedenle karın germe estetiğini vücut hatlarını düzeltmek isteyen kişilere önerilir. Karın germe ameliyatından önce sigarayı bırakmalı, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları almayı kesmelisiniz.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Tam karın germe ameliyatı hastanede genel anestezi altında gerçekleştirilir. Mini karın germe ameliyatı ise sedasyon ve ya lokal anestezi altında yapılabilir. Size hangi ameliyatın uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir. Karın germe ameliyatı ortalama olarak 2-3 saat sürer. Göbeğinizin altından açılan 8-10 cm arasındaki bir kesiden içeri girilerek fazla olan karın derisi kesilir. Kalan karın derisi toparlanarak daha sıkı ve düz bir karın meydana getirilir. Ameliyat sırasında ihtiyaç halinde kişinin fazla olan karın yağlarıda alınabilir. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde daha etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

Karın germe ameliyatından uyandıktan sonra karın çevrenizi sarmalayan bir sargı göreceksiniz. Bu sargının amacı ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme ve kanamayı en aza indirmek içindir. Bunların yanı sıra deri altına yerleştirilen dren tüpleri de ameliyattan sonraki 24-48 saat içinde alınır. Dren tüpleri alındıktan sonra taburcu olabilirsiniz. Karın germe ameliyatından sonraki birkaç gün karın bölgeniz de gerginlik hissi duymanız çok doğaldır. Bu his birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Ameliyat sonrası dizlerinizin arkasına 1-2 yastık koymanız size rahatlatır.

Tam karın germe ameliyatı yaptırdıysanız iç çamaşırı altına gizlenen 10 cm civarında bir iz kalacaktır. Bu iz çamaşır altına gizlendiği için plajda çok belirgin olmayacaktır.

Mini Karın Germe

Mini karın germe estetiği karın bölgesinde minimal bir sarkıklık yaşayan kişiler için uygundur. Kasık üzerinden girilen küçük bir kesiden mini karın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Bu ameliyat sonrasında göbek deliği biraz aşağı çekilmiş gibi görünebilir.

Mini karın germe estetiği 1 ila 2 saat arasında sürer. Tam karın germe ameliyatına göre mini karın germe estetiğinde daha az bir iz kalır.

Karın Germe  Ameliyat Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatından sonra 2-3 gün hastanede kalmanız önerilir. Karın bölgesinin iyileşmesini hızlandırılacak özel korse giymeniz gerekecektir. Ameliyattan bir hafta sonra iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. İkinci haftadan itibaren spor hayatınıza hafif egzersizlerle geri dönebilirsiniz. Yoğun spor rutini için en az 3 ay beklemeniz gerekir.

58 Yorum
Merve
İyi günler, Karın germe estetiği için yaş sınırı var mı?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatı için genelde kasın gelişimini tamamlamasını bekliyoruz. 18 yaş olabilir. Ama bunun için de karnı açtığımız zaman kas onarımı yapmalı mıyız? O zaman görmekteyiz. Asla gergin ve olması gereken şekilde olan kaslara müdahale etmeden sadece fazla olan kısmı çıkartarak bu ameliyatı yapabiliyoruz. Sevgiler.
Nilay
İyi çalışmalar Leyla hanım, ben karnımdaki sarkmadan şikayetçiyim karın germe operasyonu düşüyorum fakat iz kalmasını istemiyorum.Karın germe ameliyatının dikişleri sezeryan dikişleri ile aynı yere yapılabilir mi? bu konuda cevap verirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatının dikiş izleri sezeryan dikişlerine çok benzer. Karın germe ameliyatında dikişlerin yerini ne kadar yağ çekildiği ve ne kadar derinin kesildiği belirler. Eğer karın germe ameliyatındaki dikiş yeriniz sezeryan dikişleriniz ile örtüşür ise tabi ki bu iki dikiş aynı yere yapılabilir. Sevgiler.
Saliha
İyi akşamlar hocam, Karın germe ameliyatının vücut şekillendirme ameliyatından farkı nedir? bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatı sadece karın bölgesini hedef alır. Bu bölgedeki fazla yağın boşaltılması ve sarkan derinin kesilerek daha gergin görünmesi amaçlanır. Vücut şekillendirme ve tam vücut germe ameliyatında ise bu işlemler kol ve bacak gibi vücudun diğer bölgelerine de uygulanır. Sevgiler.
Eylül
İyi akşamlar hocam, Karın germe ameliyatı ile kaç beden incelirim? bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi Çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe estetiğinde Liposuction ile yağ alımı yapılacağı için bedeninizde küçülme olacaktır. Ortalama olarak 1 veya 2 beden incelebilirsiniz. Sevgiler.
Cemre
İyi günler hocam, Karın germe estetiğinde göbek piercingimi çıkarmam gerekir mi? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe estetiğinde göbek deliğinizin yeri değişeceği için göbek piercingini çıkarmanız gerekecektir. Ameliyattan 2-3 ay sonra tekrar piercing yaptırmanızda bir sakınca yoktur. Sevgiler.
Eda
İyi günler Leyla hanım, Mini karın germe 20 yaşının altındaki kişiler için uygun mudur? bilgi verirseniz mutlu olurum. Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Mini karın germe ameliyatı karın bölgesinde ortalamanın üzerinde yağlanmaya sahip olup ileri derecede sarkmanın görülmediği durumlarda tercih edilir. Gelişimini tamamlayan herkes için mini karın germe ameliyatı önerilebilir. 18 yaşının üzerindeki kişiler hekimlerine danışarak mini karın germe ameliyatı hakkında bilgi alabilirler. Sevgiler.
Jale
İyi akşamlar hocam, Karın germe ameliyatı mideye zarar verir mi? bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatı çevre dokuları etkilemez ve zarar vermez. Karın germe ameliyatında sadece karın bölgesindeki yağ dokusu ve karın derisine işlem yapılır. Mide ve çevredeki organlar bu ameliyattan etkilenmez. Sevgiler.
Vildan
İyi günler hocam ben karın germe operasyonu düşünüyorum. Size danışmak istediğim karın germe ameliyatından sonra diyet programı yazılacak mı? teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatından sonraki ilk 3 gün sıvı gıdalar tüketmelisiniz. Sonrasında ağır ve yağlı besinlerden uzak durmalısınız. Karın germe ameliyatından sonra diyet programı yazılmaz fakat kilo almamaya özen göstermeli, yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Sevgiler.
Süheyla
İyi günler hocam, Tüp mide ameliyatından 9 ay sonra karın germe olabilir miyim? bilgi verir misiniz.Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, ben genelde 1-1,5 yıl sonra öneriyorum. Çünkü ideal kiloya ulaşılmıyor. Eğer siz ideal kilonuza ulaşmışsanız ve daha fazla kilo vermeyecekseniz o zaman yaptırabilirsiniz.Sevgiler.
Ahmet
İyi günler hocam, karın germe ameliyatından sonra gerginlik hissi duyar mıyım? bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Karın germe ameliyatından sonra ameliyat olan bölgede uyuşukluk ve gerginlik hissi duymanız normaldir. Dikiş atılan bölgede bir süre boyunca hissizlik yaşayabilirsiniz. Gerginlik hissi ameliyatın ilk haftasından itibaren azalacaktır. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ