Karın bölgenizdeki sarkmadan rahatsız mısınız?

Kilo Verme Sonrası Oluşan Sarkmalara Karın Germe Ameliyatı ile Son Veriyoruz.

Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı, karın bölgesindeki fazla yağlanma ve sarkma problemlerini gideren en etkin sonuca sahip olabileceğiniz işlemdir..Karın germe ameliyatı, karnın orta ve alt kısımlarındaki fazla yağ ve deri dokusunun alınması ile gerçekleşen bir ameliyattır.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı, karın bölgesinin orta ve alt kısımlarındaki fazla yağ dokusunun ve bu bölgedeki yağların vaser liposuction yöntemi ile alınması boşalan fazla derinin alınarak, gerilmesi ile tamamlanan bir ameliyattır. Karın bölgesinde yoğun bir şekilde sarkma ve gevşeme olan kişiler için karın germe ameliyatı önerilir. Kadınlarda görülen karın sarkmasının sebepleri, çoğunlukla hamilelik ve aşırı kilo alıp verme kaynaklıdır. Sık kilo alıp vermek karın bölgesindeki kasların elastikiyetini etkileyerek sarkma ve gevşemeye yol açabilir. Bunların yanı sıra kişinin genetiğinde karın sarkması varsa, bu durumdan kaçmak neredeyse imkansızdır. Karın germe estetiğinde fazla olan karın dokusu kesilerek fazla deri çıkartılır. Karın bölgesi gerilerek dikilir. İhtiyaç duyulursa gevşeyen ve ayrışan karın kasları onarılarak, kişiye daha sıkı ve estetik bir karın bölgesi yaratılır.

ÇOK SORULAN SORULAR

Karın Germe, Abdominoplasti, karın ön duvarındaki fazla olan bölgesel yağların, cilt dokusunun ve kasların sıkılaştırılmasını temel alan bir estetik operasyondur. Karın germe ameliyatı,kadınlarda hamilelikten 10 ay sonra yapılabilir. Fakat kişiler tekrar doğum yapmayı planlıyor ise bu sürecin sonrasında, karın germe ameliyatı olmalarını öneriyoruz. Karın germe ameliyatı kalıcı sonuçlar ortaya çıkarsa da, kişi tekrar kilo alıp verir veya hamilelik yaşarsa karın bölgesinde sarkma tekrarlayabilir. Bunun yanı sıra karın germe estetiği aşırı kilolu hastalar için uygun değildir. Aşırı kilolu olan kişiler için genellikle kilo verme sürecinin sonrasında karın germe estetiği yaptırmalarını öneriyoruz.

Karın germe ameliyatı bir zayıflama tekniği değildir. Tam tersine karın germe ameliyatı kilo verme işlemi tamamlandığında yapılan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bu nedenle karın germe estetiği vücut hatlarını düzeltmek isteyen kişilere önerilir. Karın germe ameliyatından önce sigarayı bırakmalı, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları almayı kesmelisiniz.

Tam karın germe ameliyatı hastanede genel anestezi altında gerçekleştirilir. Mini karın germe ameliyatı ise sedasyon ve ya lokal anestezi altında yapılabilir. Size hangi ameliyatın uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir. Karın germe ameliyatı ortalama olarak 5-6 saat sürer. Göbek deliğinin altından açılan 8-10 cm arasındaki bir kesiden içeri girilerek fazla olan karın deri kesilir. Kalan karın derisi toplanarak daha sıkı ve düz bir karın meydana getirilir. Ameliyat sırasında ihtiyaç halinde kişinin fazla olan karın yağlarıda alınabilir. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde daha etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

Karın germe ameliyatından uyandıktan sonra karın çevrenizi sarmalayan bir sargı göreceksiniz. Bu sargının amacı ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme ve kanamayı en aza indirmek içindir. Bunların yanı sıra deri altına yerleştirilen dren tüpleri de ameliyattan sonraki 24-48 saat içinde alınır. Dren tüpleri alındıktan sonra taburcu olabilirsiniz. Karın germe ameliyatından sonraki birkaç gün karın bölgeniz de gerginlik hissi duymanız çok doğaldır. Bu his birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Ameliyat sonrası dizlerinizin arkasına 1-2 yastık koymanız sizi rahatlatır.

Tam karın germe ameliyatı yaptırdıysanız iç çamaşırı altına gizlenen 10 cm civarında bir iz kalacaktır. Bu iz çamaşır altına gizlendiği için plajda belirgin olmayacak ve daha estetik bir vücuda sahip olmanız sağlanacaktır.

Mini karın germe estetiği karın bölgesinde minimal sarkmaya sahip olan kişiler için uygundur. Kasık üzerinden girilen küçük bir kesiden mini karın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Bu ameliyat sonrasında göbek deliği biraz aşağı çekilmiş gibi görünebilir.

Mini karın germe estetiği 1 ila 2 saat arasında sürer. Tam karın germe ameliyatına göre mini karın germe estetiğinde daha minimal iz kalır.

Karın germe ameliyatından sonra 2 gün hastanede kalmanız önerilir. Karın bölgesinin iyileşmesini hızlandırılacak özel korseyi 6 hafta giymeniz gerekecektir. Ameliyattan bir hafta sonra iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. İkinci haftadan itibaren spor hayatınıza hafif egzersizlerle geri dönebilirsiniz. Yoğun spor rutini için en az 3 ay beklemeniz gerekir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Karın Germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Karın Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

KARIN ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Karın estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Karın Estetiği” İçin 124 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hanım, ben karın germe ameliyatı oldum bugün 1 hafta oldu. Ama karnımda hala gerginlik devam ediyor. Bu normal midir? Karın germe sonrasında gerginlik hissi ne kadar sürer? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, İşlemden sonra karın bölgesinde bir gerginlik hissediliyor tabi. Bazı hastalarım bunu çok incelerse 2-3 hafta kadar hissedebiliyorlar. Bunun nedeni o kas onarımının çok iyi yapılması ve göbek deliğinin olması gereken yerde olması. Eğer ödem vücutta çok fazla oluyorsa bu tür şeyleri hissetmek çok doğal. Ama bu çok gergin olma hali kişiden kişiye değişiyor. Ama genel olarak var ve bu his 2-3 hafta arasında devam ediyor. Sonrasında geçiyor.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla hanım, Karın germe ile hangi ameliyatlar kombine olabilir? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Bu hastaya göre değişir. Eğer ince bir hastaysa meme ameliyatını, vücut şekillendirmeleri, minimal liposuctionları ve yağ transferlerini kombine edebiliriz. Ancak daha büyük hastalarda daha fazla liposuction yapılması gereken hastalarda çok fazla kombine yapmıyorum. Bu hastanın sağlığını tehlikeye atabilir bu nedenle tercih etmiyorum. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir