Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

1.13K görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Karın germe ameliyatı olmak istiyorum; fakat oluşucak izden çok korkuyorum ?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , karın germe ameliyatında karın göbek deliği hizasından kesilir ve fazla deri çıkarılarak, deri gerginleştirilir ve tekrardan dikilir, yeni bir göbek deliği oluşturulur. Karın germe ameliyatı sonrasında iz kalacaktır; fakat oluşacak iz bikini bölgesinde olacağı için görünmeyecektir. Ayrıca oluşacak olan yara izini tedavi edebilmemiz için de pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Krem, bant ve lazer tedavisi gibi. Operasyon sonrasında bu süreç doktorunuz tarafından detaylıca anlatılacaktır.

0

Hocam merhaba, yakın dönemde karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Acaba karın germe ameliyatından sonra iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, karın germe ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Cerrahi operasyonların hemen hepsinde olduğu gibi karın germe ameliyatı sonrası da iz kalma riski bulunur. Karın germe ameliyatında fazla yağları vücuttan atmak ve sarkıklığa neden olan fazla deriyi çıkarmak için karnın alt kısmından 8 ila 10 cm genişliğinde kes açılır. Kesi açılan bölgede bir süre dikiş izleri varlığını sürdürecektir ancak izler zamanla giderek azalır ve neredeyse belli belirsiz bir hal alırlar.

0

Merhaba hocam iyi günler, doğum sonrası sarkan alt karın bölgemi toparlatmak adına karın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Fakat sezaryen doğum yaptığımdan hali hazırda vücudumda iz var. Karın germe ameliyatından sonra da iz kalır mı? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, özellikle sizin gibi sezaryen doğum yapmış kadınlarda doğum sonrası karın bölgesinde sarkma meydana gelebiliyor. Bu sarkmayı düzeltmenin en etkili yolu ise karın germe estetiği yaptırmaktır. Karın germe estetiğinde öncelikle fazla yağlar vücuttan atılır. Ardından fazlalık deri kesilerek yine vücudunuzdan alınır. Böylece daha gergin ve toparlanmış bir karın bölgesi elde edilmesi sağlanır. Tüm bunları yapabilmek için karın bölgenizde kesi açılması gerekmektedir. Kesi açılan kısımlarda ameliyat sonrası iz kalır. Ancak bu izler yalnızca ilk zamanlar oldukça belirgin olur. Sonradan yavaş yavaş belirginliğini kaybederek ten renginizle aynı rengi alır. Ayrıca karın germe ameliyatında izler bikini bölgesi altında kalır. Böylece yazın denize girerken de görünür olmazlar. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben hamilelikte çok kilo almıştım. Şimdi o kiloları verince karın bölgemde bir sarkma oldu. Yaza kadar bu problemi çözmek istiyorum. Ameliyat etkili dediler ama karın germe ameliyatından sonra iz kalır mı diye de endişe etmiyor değilim. Bu konuda sizden bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, karın germe ameliyatlarını genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Göbeğin altı kısmına bir kesi atıyoruz ve en estetik görüntüye ulaşıncaya dek deriyi geriyoruz. Fazla kalan deriyi de keserek alıyoruz. Kesi atılan bölgede ameliyat sonrası biz iz kalır. Ancak bu kesi göbeğin alt bölgesinde çamaşır içinde olduğu için göze çok çarpmaz. Ameliyat sonrası iz kremlerinizi düzenli kullanarak bu izi maksimum düzeyde azaltabilirsiniz. İlaveten, bazı medikal yöntemler var. Bunlar da izlerin silinmesinde oldukça etkili oluyor. Müsait olduğunuzda kliniğimizi ziyaret ederseniz, izi de en aza indirecek şekilde bir tedavi planı organize edelim ve detaylı görüşelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 29 yaşındayım. 1 yılda diyet yaparak 20 kilo verdim. Göbek bölgemde sarkma oldu. Bu sarkıklar için ameliyat olmak istiyorum ama aklıma takılan bir konu var. Karın germe ameliyatından sonra iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, fazla kilo alıp verildiğinde vücudun farklı bölgelerinde sarkmalar görülmesi olağan bir durumdur. Göbek bölgesi de sarkmaların en çok görüldüğü bölgelerden bir tanesidir. Karın germe ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Göbeğin altı kısmına bir kesi atılarak cilt gerilir, fazla deri kesilerek alınır. Kesi atılan bölgede iz kalır ancak göbek altında olduğu için bu iz saklanılmış olur. Düzenli iz kremleri kullanarak iz görüntüsünü azaltabilirsiniz. Ayrıca operasyondan bir zaman sonra medikal estetik uygulamaları ile de iz tedavisi yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım karın bölgemde sarkma var, karın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ama ameliyat sonrasında iz kaldığını okudum. Bu doğru mu,  karın germe ameliyatından sonra iz kalır mı,  eğer kalıyorsa bu iz dışarıdan belli olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, karın germe ameliyatları göbek altına açılan 8-10 cm’lik kesi yardımıyla gerçekleştirilir. Bu kesi alanı sayesinde karın bölgesindeki fazla deri kesilerek alınır ve karın bölgesine gergin bir görünüm kazandırılır. Ameliyat esnasında cilde açılan kesiden dolayı karın germe ameliyatı sonrasında iz kalır ancak bu iz bikini bölgesi içinde kaldığı için dışarıdan bakıldığında görülmez.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar