Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

Karın germe ameliyatı olmak istiyorum; fakat oluşucak izden çok korkuyorum ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , karın germe ameliyatında karın göbek deliği hizasından kesilir ve fazla deri çıkarılarak, deri gerginleştirilir ve tekrardan dikilir, yeni bir göbek deliği oluşturulur. Karın germe ameliyatı sonrasında iz kalacaktır; fakat oluşacak iz bikini bölgesinde olacağı için görünmeyecektir. Ayrıca oluşacak olan yara izini tedavi edebilmemiz için de pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Krem, bant ve lazer tedavisi gibi. Operasyon sonrasında bu süreç doktorunuz tarafından detaylıca anlatılacaktır.

blank

Selamlar Leyla Hanım. Vücudumda çok fazla kilo alıp vermekten dolayı sarkmalar oluştu fakat en çok karın bölgem sarktı. Bu sarkmadan çok rahatsızım ve son çare olarak artık karın germe ameliyatını olmayı düşünüyorum ama iz kalıp kalmadığını merak ediyorum. Karın germe ameliyatından sonra iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhabalar. Karın germe operasyonunda karnınızdaki kesi, sarkmanızın seviyesine göre kesilir ve o bölgedeki sarkan fazla deri alınarak, cildiniz gerilip tekrardan dikilir. Göbek deliğiniz de yeni, gerilmiş karnınızla uyumlu olacak şekilde tekrar konumlandırılır. Karın germe operasyonu sonrasında iz kalacaktır ama bu iz bikini bölgenizde kalacağı için görünmeyecektir. Eğer bu iz sizi çok rahatsız ederse, ciltteki izleri azaltmaya yönelik çeşitli alternatif tedavilerimiz bulunmaktadır. Kremler, bantlar ve lazer tedavilerinden size uygun olanını ameliyat sonrası, kontrol ve muayene esnasında belirleyip bir yol haritası çizebiliriz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar