Karın Germe ile Kol Germe Estetiği Kombine Edilir mi?

1.01K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

İyi akşamlar ben karın germe ameliyatı olacağım fakat kollarımdaki sarkmalarda beni çok rahatsız ediyor. Aynı ameliyatta hem karın germe hem kol germe birlikte yapılır mı? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,Karın germe estetiği Liposuction ile karın ve bel bölgelerindeki fazla yağları almayı amaçlar. Liposuction sonrasında sarkma olmaması için fazla olan karın derisi kesilerek daha sıkı bir görüntü ortaya çıkarılır. Karın germe sonrasında üst vücudunuzun kusursuz ve genç görünmesi için kol germe estetiği ile kombine yapılabilir. Kombine ameliyatlar hem maliyet açısından hem de iyileşme süreci bakımından daha avantajlıdır. Kol germe ve karın germe estetiğini birlikte yaptıran kişiler için iyileşme süreci 10-15 gün civarında sürer. Bu süreçte evde dinlenmeli, ağır eşyalar kaldırmamalısınız. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hanım, acaba karın germe ile kol germe estetiği kombine edilir mi? Her iki bölgemde de çok fazla sarkıklık mevcut. Ayrı operasyon yerine hepsini tek seferde halletme şansım var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, karın germe ameliyatı ile kol germe ameliyatı kombine edilebilir. Her iki ameliyatta da aynı işlem uygulanır. Öncelikle yağlanma varsa yağlar vücuttan atılır. Ardından sarkmaya neden olan fazla deri kesilir ve gergin bir cilt elde edilir. İki ameliyatın aynı anda uygulanması hastanın sağlığı açısından daha avantajlıdır. Böylece kişi yalnızca tek sefer anesteziye maruz kalmış olur.

0

Merhaba hocam, tüp mide ameliyatı sonrası çok hızlı ve fazla kilo verdim. Bu nedenle vücudumda hiç istemediğim kadar sarkmalar oluştu. Özellikle kol ve karın bölgemde ciddi boyutta sarkıklıklar var. Bunların üstesinden estetik operasyon ile gelebileceğimi umuyorum ancak hem kol germe hem de karın germe estetiği kombine edilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı kilo kaybı sonucu vücutta oluşan sarkmaların giderilmesinde estetik operasyonlara başvurulur. Kollardaki sarkmalar için kol germe, karındaki sarkmalar için ise karın germe ameliyatı uygulanır. Bu ameliyatlarda eğer var ise fazla yağlar vücuttan atılır, ardından fazlalık deri de vücuttan atılarak daha gergin bir deri yapısı elde edilir. Kol germe ve karın germe ameliyatı aynı anda uygulanmasında sakınca bulunmayan ameliyatlardır. Hatta yalnızca bir defa anestezi uygulanacağından hasta açısından çok daha verimli olacaktır.

0

Merhaba Leyla Hocam, Karın germe ile kol germe estetiği kombine edilir mi? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet. Karın germe estetiği kol germe estetiği ile kombine edilerek tek bir ameliyatta uygulanabilir. Buradaki kritik nokta, genel sağlık durumunuzun operasyon süresi için engel teşkil ediyor durumda olmaması. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz, gerekli tahlil ve analizlere bakalım. Sonuçlara göre nasıl bir yol izleyebileceğimizi konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben hem karın germe hem de kol germe estetiği olmak istiyorum. Karın germe ile kol germe estetiği kombine edilir mi? İki defa ameliyat olmak istemiyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, farklı iki estetik operasyonu birçok zaman kombine uygulayabiliyoruz. Dolayısıyla kol germe ve karın germe ameliyatı birlikte yapılabilir. Bu benim de uyguladığım bir yöntem açıkçası. Hastamın tek bir sefer anestezi alması ve iyileşme sürecini aynı anda atlatmasının konforlu olacağını düşünüyorum. Burada dikkat ettiğim en önemli etken genel sağlık durumu. Gerekli muayene ve tahlilleriniz yapıldıktan sonra herhangi bir sorun görülmezse hem kol germe hem de karın germe ameliyatınızı bir arada yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, karın bölgemdeki ve kollarındaki sarkmalarda kurtulmak için vücut germe estetiklerinden faydalanmak istiyorum. Ama iki farklı bölge için ayrı ayrı ameliyat olmak istemiyorum. Karın germe ile kol germe estetiğini kombine edebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, estetik ameliyatların kombine edilerek bir arada uygulanmasında tıbbi açıdan herhangi bir sakınca olmadığı için karın germe ve kol germe estetiğini kombine edebilirsiniz. İki ameliyatın tek seferde uygulanması hasta sağlığı için daha uygundur. İki ameliyatın kombine edilmesiyle kişi tek bir iyileşme süreci geçirmiş olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar