Karın Germe Sonrasında Denize Girebilir miyim?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben yaz iznimde karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Sonrasında bir tatil planlarsam karın germe operasyonundan ne kadar sonra denize girmem mümkün olur?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Karın germe ameliyatından sonra denize yada havuza girebilmek aslında kişinin iyileşme süreci ile alakalıdır. Biz genelde 2 hafta diyoruz. Çünkü 2 hafta izlerin iyileşme, yaraların kapanma süresidir. Dolayısı ile 2 hafta sonra denize girilebilir. Fakat yine kişiden kişiye göre değişebiliyor. Eğer yara iyileşmişse izin veriyoruz. Eğer yara iyileşmemiş ve açık alanlar varsa buna izin vermiyoruz. Dolayısı ile hasta bizim kontrolümüz dışında bir hafta sonra özellikle şehir dışından ve yurt dışından gelen hastalarıma mutlaka bir fotoğraf istiyorum. Eğer izler geçmişse o zaman denize girmelerine izin veriyorum. Bu tip durumlarda mutlaka hekiminize danışıp onayını almanızı tavsiye ederim. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar