Blog, Botox®

Kaz Ayaklarına Botox ile Veda Edin!

 

Orta yüz yani kaz ayakları adı verilen kırışıkları gidermek için orta yüz botoks işlemi yapılır. Göz çevresindeki kırışıklarının oluşma sebebi yaş faktörü ve tekrarlayan mimik hareketleridir. Bu kırışıklığın derinliği kişiden kişiye göre değişebilir. Göz kenarındaki kasların çok kullanılması kişinin erken yaşlarda kaz ayağı görüntüsüne sahip olmasına yol açabilir. Göz kısma veya gülmek gibi hareketler de kaz ayağı oluşumunun nedenlerinden bazılardır. Bunların yanı sıra cilt yapısı çok ince olan kişilerde göz kenarındaki kırışıklıklar daha erken oluşmaya başlar. Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltleri kırışmaya daha yatkındır. Bu nedenle cilt tipinize uygun göz kremi kullanmak göz çevresindeki kırışıklığı geciktirecektir.

Kaz ayakları botox işlemi nedir?

Gözün dış yapısının etrafında oluşan ışınsal tarzdaki çizgilenmelere kaz ayağı denir. Bu kırışıklıkların açılması için botox tedavisi önerilir. Eğer kişinin kaz ayağı çizgileri henüz yerleşmediyse botox işleminden mükemmel bir sonuç alabilirsiniz. Kişinin orta yüz bölgesindeki çizgiler derine indiyse botox tek başına yeterli olmayabilir. Bu aşamada dolgu uygulaması devreye girer. Dolgu ile göz çevresindeki kırışıklar doldurulur ve cildin kırışmasına karşı direnç elde edilir.

Botox nasıl yapılır?

Kaz ayakları bölgesi için botox uygulaması ortalama olarak 25 ünite önerilir. Her bir göz çevresine 12.5 ünite kullanılması önerilir. Dysport uygulaması için her bir göz çevresi için 40, toplamda 80 ünite kullanılmalıdır. Eğer kişinin kırışıkları derinse, bunun yanı sıra dolgu uygulaması da yapılmalıdır. Göz çevresindeki kırışıklıkları doldurmak için Volbella veya Teosyal Redensity 2 dolguları tercih ediliyor. Çünkü bu dolgular su gibi akışkan olduğundan göz çevresinde çok iyi yer tutar, doğal bir görüntü bırakırlar. Dolgu uygulaması için toplamda 05 & 1 ml. yeterli olacaktır.

Kaz ayakları botoksu hangi işlemlerle birleştirilebilir?

Kaz ayakları görünümü botox ile açılarak daha genç ve gergin göz çevresi oluşturulabilir. Fakat göz çevresine botoks yaparken, yüzünüzün diğer kısımlarıyla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Göz çevresindeki kırışıklardan kurtuldunuz, peki ya göz kapağınız? Gözlerinizi bütünüyle kusursuz göstermek için alt göz kapağını alt ve dış yanlarına da botox yapılmalıdır. Böylece gözlerinizde daha yumuşak bir geçiş olacak, yoğun farklılık görülmeyecektir.

Diğer bir opsiyon ise, kaz ayaklarına uygulanan botoks, daha yüksek bir noktaya yapılarak alt göz kapağının yanına hiç inilmemelidir. Böylece kaz ayakları ile alt göz kapağı arasındaki kırışıklık farklı çok belirgin durmayacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir