Ameliyatsız Yüz Germe, İple Askı Yöntemi

Kilit Askı Yöntemi ile Yüz Gençleştirme

kilit askı

Kilit askı yüz germede kullanılan bir ip askı teknolojisidir. İstenen bölgelere konan kilit ipler ile yüz ameliyatsız gerilir. Yaş faktörü ile birlikte yüz şekli değişir, yüze şekil veren dokular aşağı doğru sarkmaya başlar. Cilt derisinin hassas olması, yaşlılığın ilk izlerinin yüzde görülmesine neden olur. Göz çevresindeki kaz ayakları, yanak sarkmaları, boyun bölgesindeki sarkıklık kişilerin olduğundan daha yaşlı görünmelerini sağlar. Zayıflayan bağ dokusuyla birlikte askılayıcı gücünün azalması, cilt altı yağ yastıklarının yer değiştirmesi ve yüzdeki kasların gevşemesi yüzde sarkmaya neden olur. Aynı zamanda kolajen azalmasıyla birlikte cildin elastikiyeti de azalır. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde cildi sıkı ve genç tutmak neredeyse imkansız olabiliyor. Kilit askı yöntemi ile yüz askılama, yüz hatlarına hızlı bir şekilde genç bir hava katar, ameliyatsız face-lift etkisi yaratır.

Kilit askı ile ameliyatsız yüz germe nedir?

Kilit askı, ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kullanılan yeni bir tekniktir. Oldukça esnek, kopmayan ve erimeyen bu özel ipler, yüz ve boyundaki sarkmaları toparlar. Kırışıkları giderir. Fransız askı da denen, yüz germe tekniğinde kontrollü bir esneklik sağlar. Esnek yapıdaki ipler, kişilerde ifade bozukluğu yaratmaz. Cilt altındaki dokulara tutunarak ayrılmayan yapısı ile üstün tutunma özelliği sayesinde vücut dokularına uyumludur. Yüz ve boyundaki dokulara sıkıca tutunarak bu dokuların tamamen bir parçası haline gelir.

Kilit askı yöntemi, doğal yüz ifadesine uyumlu olduğu için mimik hareketlerine uygun olarak zamanla gevşeyecektir. Bu nedenle uygulama sonrası doğal bir görünüm yakalanır. İpler hissedilmez ve dışarıdan görülmez. Medikal iplerle yapılan Fransız askı yöntemi sayesinde kişilerde 5-10 yaş gençleşme sağlanır. Bu ipler, ileri teknoloji ile birleşerek işlemin ömrünü 5-6 seneye kadar uzatır.

Kilit askı yönteminde kullanılan ipler;

  • Mimik hareketlerine uyumludur,
  • Yüzde ifade bozukluğu bırakmaz,
  • Yüz ovalini ortaya çıkarır,
  • Kaşları daha kalkık gösterir,
  • Çene hattını toplar,
  • Boyundaki sarkmaları giderir.

Kilit askı ile 10 yaş gençleşin

Kilit askı yönteminde kullanılan medikal ipler silikon yapıdadır. Doku esnekliğini destekler, lifleri uyararak sıkılaşma sağlar. Bu teknik yüzün 5-10 yıl arasında gençleşmesine yardımcı olur. Cildi yukarı doğru gerer ve kaldırır.

Uygulamada kullanılan ipler saçlı deriye kitlendiği için kaldırma ve germe etkisi belirgin aynı zamanda kalıcıdır. Uygulamanın izi gözle görülmez. Klasik iplerle yapılan uygulamanın aksine kilit askı yönteminin ömrü 5-6 sene kadar kalıcıdır. Daha sonra yer çekiminin etkisi ile yüzde tekrar aşağı doğru sarkmalar görülebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.