Klasik iplerle Cidinizi Geçmişe Döndürün!

İple yüz germe tekniği, sarkan cilt dokusunu kaldıran ve sıkılaştıran izsiz bir tedavi yöntemidir. Yaşla birlikte gelen sarkmaları toparlar, cilde sıkı ve genç bir hava katar. İple yüz germek, ciltte belirgin biz iz bırakmaz, kişilerin hızla günlük hayatlarına dönmelerini sağlar. Bu nedenle ameliyatla yüz germe işleminden daha pratiktir. Medikal iplerle yüz kaldırmak, cilde sıkılık kazandırır, kolajen uyarımını arttırır ve cilt dokusunu gençleştirir. Yüzünüzdeki ince çizgilerden ve kırışıklardan da iple yüz germe tekniği sayesinde kurtulabilirsiniz.

Yüz germe tekniğinin avantajları

İple yüz germe tekniği sizlere daha kalkık yüz kontürü sağlar. Hücresel olarak sizlere gençleşme sağlayan bu operasyonun etkinliği 3-6 ay sürer. Cilt hücreleriniz yeni kolajen üretmek için uyarılır ve cilt mikro sirkülasyonunu iyileştirmek için yeni kan damarları görevlendirilir. Aynı zamanda, medikal ipler, yağ dokusunun büzülmesine neden olarak, ciltte bir sıkılaştırma ve yüz zayıflama etkisi yaratır.

İple yüz germe, minimal invaziv bir uygulamadır. Lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra medikal ipler, cildin farklı katmanlarına künt uçlu iğneler yani kanüller yardımı ile sokulur. Daha sonra ipler cilt altı dokusuna tutturulur ve yukarı doğru cilt kaldırılır. Fazla kalan ipler kesilir.

Tedavi edilen bölgelere bağlı olarak, uygulama 15-30 dakika sürmektedir. İple yüz kaldırma uygulaması, tedavi etmek istediğiniz bölgeye göre tasarlanır. Yüz kaldırma için genellikle 3-4 giriş noktasına yerleştirilen farklı kalınlık ve uzunluktaki ipler tercih edilir. Böylece kişinin mimikleri daha doğal görünür.

Hızlı bir uygulama, daha genç bir yüz

Medikal ipler, yüzde gençleşme, hacim kazandırma, daha dolgun elmacık kemikleri veya yağ azaltmak için kullanılabilir. Önemli olan sizin neye ihtiyacınız olduğudur. İple yüz germe tekniği ilk uygulandıktan sonra yüzünüzün sert göründüğünü düşünebilirsiniz. Fakat bir hafta sonrasında esnek ipler sayesinde, yüz hatlarınız yumuşayacaktır. Mimiklerinizi kullandıkça ipler esneyecek ve yüzünüze doğal bir gençlik gelecektir.

Yenileyici etkiler 1-2 ay sonra başlar, cilt dokusunu daha doğal görünecek, daha sıkı ve pürüzsüz bir cildi fark edeceksiniz. Tedaviden yaklaşık 9 ay sonra, ipler tamamen çözülmüş olur. İlk uygulamadan 6-9 ay sonra iple yüz germe tekniğini tekrarlayabilirsiniz.

Medikal iplerin kullanıldığı alanlar;

Gözaltı alanı

Kaşlar

Göz çevresi kırışıklıkları

Yanaklar

Ağız çevresindeki kırışıklıklar

Çene hattı

Alt çene

Elmacık kemikleri

Boyun

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir