Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

1.05K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben 3 yıl önce yurt dışında kollarıma liposuction yaptırdım fakat başarısız oldu yani başarısız oldu derken kollarımda sarkma ve dalgalanmalar oluştu bu yüzden çok canım sıkılıyor, çok çirkin görünüyor. Kol germe ameliyatı düşünüyorum. Kol germe ameliyatında iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction uygulanması sonucu maalesef bu tür sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Kolunda fazla sarkma olan bir hastaya tek başına liposuction işlemini uygulamak sarkmayı arttırabilir, bu yüzden germe işlemiyle beraber yapılması gerekir. Kol derisindeki sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak, yapılacak operasyonun tekniğine ortak karar veririz. Liposuction uygulamasından sonra boşalan deri, cerrahi olarak alınır ve gerilir. Bazı kişilerde buradaki deri boşalması sadece koltuk altında görülebilir. Bu tarz hastalarda minimal dikişlerle koltuk altındaki fazla deri alınır. Eğer derideki boşluk dirseğe kadar devam ediyorsa dirsekten başlayarak koltuk altına doğru uzanan bir kol germe işlemi yapılır. Kol germe estetiği ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık olarak 1-3 saat arası sürer. Hastanede 1 gün kalmanız gerekir. Kol germe ameliyatı sonrasında, yaklaşık olarak 6 hafta boyunca kol korsesi takılması gerekmektedir. Bu süre zarfında oluşan ödem ve hafif morluklar yavaş yavaş kaybolur. Kol estetiği ameliyatında ciddi ağrı veya sızı görülmez, ağrı kesiciler ile bu durum hafifletilir. Günlük rutininize 5-7 gün sonrasında dönebilirsiniz.

0

Merhaba Leyla Hanım, kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatı genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilir. Ameliyat yaklaşık 1 ila 3 arasında sürmektedir. Süre hastadan hastaya farklılık gösterir. İlk gece hastanede istirahat edilmeli, sonraki süreçler evde dinlenerek geçirilmelidir. Her cerrahi operasyonda görüldüğü üzere kol germe sonrası da ameliyat bölgesinde morarma, şişlik ve ödem görülmektedir. Daha hızlı toparlanma ve daha çabuk sürede ödem atılmasını desteklemek amacıyla 6 hafta gibi bir süre ile korse kullanmanız gerekecektir. Kol germe ameliyatı iyileşme süresi genellikle 2 ila 10 gün arasında sürmektedir.

0

Sevgili Leyla Hanım merhabalar, 60 yaşında emekli bir bayanım. Kol sarkmalarımı düzeltmek için ameliyat olma düşüncesindeyim fakat hali hazırda başka sağlık sorunlarım da var. Bu nedenle cerrahi operasyon düşüncesi biraz korkutuyor beni. Acaba rica etsem benimle paylaşır mıydınız, kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Teşekkür ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yaşlanmanın etkisinin ve zamanın su gibi akıp gitmesinin izlerini vücudumuzun çoğu bölgesinde hissediyoruz. Kollarda meydana gelen sarkmalar da bu değişimden nasibini alan bölgelerin başında geliyor. Neyse ki estetik operasyonlar yardımı ile daha genç, diri ve sağlıklı görünmenin yolları mevcut. Kol germe ameliyatı da kollardaki sarkmaları toparlayan en önemli cerrahi operasyonlardan bir tanesi. Kol germe ameliyatı iyileşme süreci doktorun tavsiyelerine uyduğunuz müddetçe oldukça konforlu geçer. Ameliyat anestezi etkisi altında gerçekleştiğinden ilk gece hastanede misafir edilmeniz gerekir. Sonrasında evinizde istirahat etmeye devam edebilirsiniz. İşlem sonrası kollarda morarma, ödem ve şişlik gibi olağan durumlar görülebilir. Aynı zamanda bir süre ameliyat bölgesinde ağrı da hissedebilirsiniz. Fakat unutmayın, tüm bunlar geçicidir ve ağrı kesiciler yardımıyla kolayca çözülebilir. Kol germe ameliyatı sonrasında yaklaşık olarak 6 hafta boyunca korse kullanmanız gerekir. Korse takmak ameliyat bölgesindeki ödemleri daha hızlı sürede atmanıza yardımcı olur ve daha kısa sürede iyileşmenize katkı sağlar. Genel olarak bir hafta 10 gün içerisinde günlük yaşamınıza geri dönmeniz mümkündür.

0

Leyla Hocam merhaba, ablam kol germe estetiği olmak istiyor. Ancak çok yoğun bir işte çalışıyor. Kendisi için araştırma yapıyorum. Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe operasyonundan sonra ilk gece hastanede yatılır. Sonraki 1 hafta süresince mutlaka evde istirahat öneriyorum. Bu ameliyat sonunda hastaya özel bir korse giydirilir. İstenilen sonucun alınmasında ve iyileşme sürecinin daha hızlı ilerlemesinde bu korseyi sürekli ve düzenli kullanmak önemli. 6 hafta sürekli kullanılması gerekiyor. Ameliyat sonrası 3 hafta kolları yük bindirilmemeli, kolları çalıştıran spor ya da egzersizler yapılmamalı, ani ve sert hareketlerden kaçınılmalı. Bunlara dikkat edilmesi haricinde ilk 1 haftanın sonunda rutin hayatına dönebilir. Ancak tekrar altını çiziyorum ki işi kolları çok çalıştıran bir iş ise izin planını 6 haftaya göre ayarlaması en sağlıklısı. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, 58 yaşındayım. Kollarımda deri sarkmaları var. Ameliyat olmak istiyorum. Ancak ameliyat sonrası iyileşme süreci çok sürer mi diye merak ediyorum. Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatlarını genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Ameliyat süresi kişiye göre değişebiliyor ancak ortalama 1- 3 saat kadar sürdüğünü söyleyebilirim. Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalmanız gerekir. Devam eden 1 haftada ise evde istirahat etmelisiniz. Operasyondan sonraki 6 hafta size giydirilecek korseyi süreklilikle kullanmanız iyileşme süreci ve ameliyatın sonuçlarının başarısı için çok önemli. Ameliyat sonrasında biraz ağrınız olabilir. Özellikle ilk 3-4 gün daha yoğun ağrılar olacaktır ancak size verilen ağrı kesicileri kullanırsanız ağrının hafiflemesini sağlayabilirsiniz. 3 hafta süresinde kollarınıza fazla yük bindirmemeli, ani hareketlerden kaçınmalı ve aşırı efor gerektiren aktiviteler yapmamalısınız. Bunlar haricinde operasyondan sonraki 5- 7 gün içerisinde günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla hanım iyi günler, maalesef ben de herkes gibi yaşlanma belirtileri gösteriyorum, özellikle kollarım yaşlanma sürecinden çok etkilendi şu anda sarkık bir görüntüleri var. Kollarımdaki bu sarma beni çok mutsuz ediyor, kollarımı açıkta bırakacak kıyafet kullanmaktan çekiniyorum. Eskisi gibi kollarım sıkı görünsün ve her istediğimi giyebileyim istiyorum. Bu nedenlerden ötürü kol germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ama çalıştığım için ameliyat için ve sonrasında kendimi toparlayabilmek için çok fazla vakit ayıramayabilirim. Kol germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef birçok kişi yaşlanmanın etkilerini vücudunda görmekten hoşlanmaz, merak etmeyin bu konuda yalnız değilsiniz. Ama endişe etmenize de gerek yok, kişiyi gençleştirmek için kullanılan birçok estetik yöntem vardır. Kol germe ameliyatı da bunlardan biridir ve kollarda sıkı ve fit bir görünüm yakalamak için en etkili uygulamalardan biridir. Kol germe ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci yaklaşık olarak 2-10 gün arasında sürer. Bu sürenin ilk gecesini kişi hastanede geçirir ama sonrasında evinde istirahat edebilir. Kollarda ilk birkaç gün düşük şiddetli ağrı oluşabilir ama ağrı kesici bu konuda faydalı olur. Kollarınızı ilk günlerde zorlamamaya özen göstermelisiniz. Eğer kollarınızı aktif bir şekilde kullanmanızı gerektiren ağır eylemler içeren bir iş yaşantınız yoksa işinize ortalama olarak 5-6 günde dönebilirsiniz ama bu aşamada kolları zorlamamak çok önemlidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı