Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben 3 yıl önce yurt dışında kollarıma liposuction yaptırdım fakat başarısız oldu yani başarısız oldu derken kollarımda sarkma ve dalgalanmalar oluştu bu yüzden çok canım sıkılıyor, çok çirkin görünüyor. Kol germe ameliyatı düşünüyorum. Kol germe ameliyatında iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 23, 2020

Merhaba, liposuction uygulanması sonucu maalesef bu tür sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Kolunda fazla sarkma olan bir hastaya tek başına liposuction işlemini uygulamak sarkmayı arttırabilir, bu yüzden germe işlemiyle beraber yapılması gerekir. Kol derisindeki sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak, yapılacak operasyonun tekniğine ortak karar veririz. Liposuction uygulamasından sonra boşalan deri, cerrahi olarak alınır ve gerilir. Bazı kişilerde buradaki deri boşalması sadece koltuk altında görülebilir. Bu tarz hastalarda minimal dikişlerle koltuk altındaki fazla deri alınır. Eğer derideki boşluk dirseğe kadar devam ediyorsa dirsekten başlayarak koltuk altına doğru uzanan bir kol germe işlemi yapılır. Kol germe estetiği ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık olarak 1-3 saat arası sürer. Hastanede 1 gün kalmanız gerekir. Kol germe ameliyatı sonrasında, yaklaşık olarak 6 hafta boyunca kol korsesi takılması gerekmektedir. Bu süre zarfında oluşan ödem ve hafif morluklar yavaş yavaş kaybolur. Kol estetiği ameliyatında ciddi ağrı veya sızı görülmez, ağrı kesiciler ile bu durum hafifletilir. Günlük rutininize 5-7 gün sonrasında dönebilirsiniz.

blank

Hocam hayırlı günler, ben kol germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecini merak ediyorum? Kollarımda kilo verdikten sonra aşırı sarkma kaldı, resmen alttan meme gibi duruyo derilerim katlandığı için koku problemi yaşatıyo sürekli çocuk pudrası sürmek zorunda kalıyorum. Kol germe ameliyatı olmayı düşünüorum ama sonrasından korkuyorum lütfen bana yardımcı olun.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 17, 2020

Kol germe ameliyatında herhangi bir fazla yağ ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak adına liposuction ile kombin operasyon uyguluyorum. Vaser liposuction ultrasonik dalga teknolojisi sayesinde dokulara zarar vermeden tereyağı kıvamındaki yağı zeytinyağı kıvamına getirmemizi sağlıyor. Böylelikle fazla yağı çekmemiz çok daha “smooth” yani yumuşak oluyor. Kalan sarkan derinin fazlasını alıyor ve gererek dikiyoruz. Kol germe ameliyatından sonra dirseğinizin iç kısmından koltuk altına doğru uzanan ince bir çizgi oluyor. Bu hat dikiş hattınızdır. Dikiş hattınızı korumak için ve cildin alttaki dokulara yapışmasını sağlamak için bir korse kullanmanızı öneriyorum. Hastalarım bu korseyi minimum 6 hafta gece gündüz, daha sonra ise gündüzleri kullanıyor. Yani toplamda yaklaşık 6 haftalık bir korse kullanımı mevcut. Dikişler alındıktan sonra küçük pansumanlar ile haftada bir pansumanlarla, ameliyat kontrolüne gelip, gidiyor. 4 haftadan sonra da tamamen günlük yaşantısına, spor hayatına devam edebiliyor. Özellikle kilo vermeye bağlı en çabuk deformasyon yaşadığını gözlemlediğimiz kol bölgesine yapılan kol germe operasyonlarında, cerrahi izi, kör nokta olarak ifade ettiğimiz, kolun iç kısmında bırakarak, çok daha estetik bir duruş yakalıyoruz.

blank

Merhaba hocam ben çok kilo alıp verdim ve kollarımda gevşeklik oldu görüntü olarak çok kötü ameliyat benim için uygun olur mu, iyileşme süreci nasıl oluyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba kilo alıp verme durumlarında vücudun belirli bölgelerinde yağlanmalardan dolayı sarkıklık ortaya çıkar.Kol germe ameliyatında vaser liposuction ile kombine ameliyat yapıyoruz. Kol bölgesindeki fazla olan deriyi alıyoruz ve vaser liposuction ile içerisindeki yağları çıkararak germe işlemi yapılıyor.İyileşme sürecinde bol yürüyüş ve su içmek çok sağlıklı bir şekil de iyileşmesine yararlı olacaktır. Ameliyat sonrası 6 hafta kullanmanız gereken bandajlar olacaktır, ortalama 2 hafta içerisinde toparlanıyor hastalarım ve en önemlisi ameliyat sonrası yaptığım medikal masajlardır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar