Kol Germe Estetiği Yazın Yapılır mı?

1.04K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

İyi günler hocam benim kollarımda sarkma var. Kol germe estetiği düşünüyorum ama iznim yazın olacak. Acaba yazın kol germe estetiği yaptırmak uygun olur mu?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Kol germe estetiği her mevsim yapılabilir fakat yaz aylarında tatile gitmeyi planlayanlar için kol germe ameliyatı uygun değildir. Kol germe estetiğinden sonra ilk 10 gün kollarınızı dinlendirmeli ve mutlaka güneş ışığından korumalısınız. Dikişleriniz kapanana kadar deniz ve havuzdan uzak durmalısınız. Bu nedenle genellikle kol germe estetiği kış aylarında daha rahat ve konforlu olabiliyor. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, ben kol germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak tek müsait dönemim yazın. Acaba kol germe estetiği yazın yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatı yaz mevsiminde de uygulanabilir. Ancak hastalarıma onlar için de uygun ise kış mevsiminde yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü dikiş izlerini güneş ışınlarından korumak daha kolay olacağı gibi, ameliyat sonrası takılan korse içinde kişi kendini daha rahat hissedecektir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım iyi çalışmalar, kol germe estetiği ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak izin günlerim yaz aylarına denk geliyor. Acaba kol germe estetiği yazın yapılır mı? Güneş ışınlarının kollarıma bir zararı olur mu? Çok teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatı her mevsim uygulanabilen bir operasyondur. Fakat daha sık hangi mevsim uyguladığımızı sorarsanız bu soruya kış mevsimi diye cevap vermek durumundayım. Ameliyat sonrası oluşan yara izlerini güneş ışığından korumamız gerekir. Bu nedenle kış mevsimi cerrahi operasyonlar için çok daha elverişli bir dönemdir. Tavsiyem imkanınız var ise kış mevsimi kol germe ameliyatı olmanız ancak sizin için böyle bir durum söz konusu olmayacak ise yaz mevsiminde de kol germe işleminizi gerçekleştirmek mümkün. Fakat ameliyat sonrası kollarınızda bulunan yara izlerinizi güneş ışığından korumalı, bu konuda çok dikkatli davranmalısınız. Ayrıca işlemden sonra bir müddet korse kullanmanız gerekecek. Yaz aylarında korse kullanmakta sıkıntı yaşamam derseniz yaz mevsimi de rahatlıkla kol germe ameliyatı olabilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben kol germe yaptırmak istiyorum. Almanya’da yaşıyorum. Yazın İstanbul’a geleceğim ailemin yanına. Kol germe estetiği yazın yapılır mı? Bir sakıncası olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet kol germe estetiği yaz mevsimi de dahil olmak üzere her mevsim yapılabilir. Bu operasyon sonrasında kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 3 haftalık bir iyileşme süreci gerekir. Bu süre içerisinde bir tatil planınız mevcutsa, ne yazık ki bu plana yüzme gibi aktiviteleri yapamıyacağınızı hatırlatmak isterim. Bu sürede kollarınıza yük bindirmemeli ve yüksek efor gerektiren aktivitelerden kaçınmalısınız. Bu önerilere dikkat ederseniz yazın kol germe estetiği olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim kollarımda yaşım ilerledikten sonra deri sarkması oldu. Ameliyat olmak istiyorum vakit kaybetmeden. Ancak bu yıl yaza doğru müsaitlik durumum olacak. Kol germe estetiği yazın yapılır mı? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe estetiği ameliyatları için bir mevsim sınırlaması yoktur, her mevsim ameliyat olabilirsiniz. Ancak, yazın eğer bir yaz tatili planınız varsa ameliyatınızı bu plandan kısa süre önceye organize etmenizi önermem. Tahmin edeceğiniz gibi kol germe ameliyatları da cerrahi bir işlem olduğu için belli bir iyileşme süreci gerektirir. Bunun haricinde 3 hafta gibi bir süre denize ve havuza girmenizi, yüzme gibi kolları yoracak aktivitelerin yapılması uygun olmayacaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde yaz aylarında da kol germe estetiği olmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yazın yıllık izin kullanmayı düşünüyorum ve bu süreçte kollarımdaki sarkık ve rahatsız edici görüntüden kurtulmak için kol germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ama bir arkadaşım kol germe ameliyatını yazın yapmadıklarını söyledi. Bu doğru olabilir mi, kol germe ameliyatını yazın yaptıramaz mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe estetiğinin yaz aylarında yapılmasında bir sakınca yoktur ama ameliyat olan kişiye bu noktada önemli bir görev düşüyor. Kol germe ameliyatı yapıldıktan sonra ciltte açılan kesi izlerinin mutlaka güneşten korunması gerekir ve neredeyse bütün cerrahi estetik uygulamalardan sonra olduğu gibi kol germe ameliyatından sonra da korse kullanılması gerekir. Eğer yara izlerinizi güneşten korumakta zorlanmayacaksanız ve yaz sıcağında korse takmak sizin için sorun olmayacaksa kol germe estetiği yaptırabilirsiniz. Ama yaz aylarında bu söylediklerinizi yapmak çok zor diyenlerdenseniz kol germe estetiği planlarınızı ertelemenizi tavsiye ederim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı