Kol Germe Sonrası Sarkma Tekrarlar mı?

937 görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

Merhaba kollarımda çok fazla sarkma var kol gerdirme operasyonu olmak istiyorum. Hocam danışmak istediğim kol germe ameliyatı sonrasında tekrar sarkma olur mu? Teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, İnsan derisinin yaşlanma sürecinin önüne geçilemez. Bu nedenle kollardaki germe işleminden sonra kilo aldığınızda kollarınız tekrar kalınlaşabilir. Fakat kollarınızdaki sarkma veya kalınlaşma hiçbir zaman ameliyat öncesine dönmeyecektir. Kol germe estetiğinden sonra kollarınızdaki sıkılığı korumak için hafif spor ve egzersiz programlarını öneririz. Kol germe estetiğinden sonra kollarınızda ileri dereceli sarkma görünürse tekrar kol germe ameliyatı yaptırmanız mümkündür. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, kol germe ameliyatı sonrası kollarımda tekrar sarkma ortaya çıkar mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kol sarkıklığını gidermek için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemler mevcuttur. Kol germe ameliyatı genellikle ileri yaşlarda olan ve ciddi sarkma görülen hastalarımızda tercih ettiğimiz bir operasyondur. Kol germe ameliyatı cerrahi bir işlem olduğundan etkilerini uzun süre hissetmek mümkündür. Ancak yaşlanmanın önüne geçilemediğinden tekrar sarkma olmaz demek doğru değildir. Ayrıca ameliyat sonrası kilonuzu korumalı ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye özen göstermelisiniz. Böylece ameliyatın etki süresini de uzatmış olursunuz. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hanım, yaşım geçtikçe kollarımdaki sarkıklıklar bir hayli fazlalaştı. Aynaya bakınca kendimi hiç beğenmiyor, insan arasına çıkmaktan çekiniyorum. Bu nedenle estetik operasyon ile bu durumu düzeltmek istiyorum ancak tekrar eski halime döner miyim diye de endişe etmiyor değilim. Acaba kol germe sonrası sarkma tekrarlar mı? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin de belirttiğiniz üzere yaş aldıkça insan cildi gençliğinde sahip olduğu elastikiyet düzeyini gitgide yitirir ve vücudundaki kolajen üretimi de buna bağlı olarak azalır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde yaşlanma evresi başlamış olur. Yaşlanmanın en önemli belirtisi de ciltte meydana gelen sarkmalardır. Kol bölgesi de bu sarkmalardan nasibini alan en önemli bölgelerdendir. Kol sarkmasını ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler ile ortadan kaldırmak mümkündür. Ancak operasyon sonrasında yeniden bir sarkma meydana gelmeyeceğinin garantisini hiçbir doktor size vermez. Zamanın geçmesine bağlı olarak cilt elastikiyetini günden güne kaybetmeye devam edecektir. Bu nedenle ciltte sarkmaların oluşması kaçınılmaz olacaktır. Aynı şekilde operasyon sonrası kilo alımı olursa bu durum cildinizdeki sarkmaların artışını tetikler. Estetik operasyonlar uzun süreli olarak sarkmaların önüne geçen etkili uygulamalardır. Ancak ömür boyu kalıcı değildir. Bu nedenle devamlı yeniletmeniz gerekir.

0

Leyla Hocam merhaba, benim kollarımda alt kısma doğru sarkma var. Deri elastikiyetim çok kötü. Hiç hoş durmuyor. Ameliyat olsam kol germe sonrası sarkma tekrarlar mı? Yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle kol germe ameliyatı ile mevcut durumu ideale çevirmemiz lazım. Kol germe operasyonunda kolları en estetik haline gelinceye dek gereriz ve ameliyat sonrası istediğiniz görüntüye kavuşmuş olursunuz. Ancak elbette ki operasyon sonrası bazı konularda dikkatli olmanızda yarar var. Örneğin aşırı kilo alıp verme durumları ya da yaşın ilerlemesi gibi faktörler yeniden sarkmayı tetikleyebilir. Yine de ameliyat sonrasında kolun eski rahatsız edici haline dönmesi pek mümkün olmaz. Eğer tekrar sarkma olursa erken müdahale edip medikal uygulamalar ile önüne geçebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben kollarımdaki sarkmadan şikayetçiyim. 44 yaşındayım. 90 kiloyum. Ameliyat olsam kol germe sonrası sarkma tekrarlar mı diye merak ediyorum. Yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatlarının sonucu ve başarısı çoğunlukla uygulanan tekniğe ve germe miktarına bağlı olarak ortaya çıkar. Ancak kişinin deri elastikiyeti de oldukça önemlidir. Kol germe ameliyatı esnasında biz kolu en uygun olacak şekilde gerer ve en estetik haline getiririz. Fakat yine de eğer hasta ameliyattan sonra aşırı kilo alıp verirse kolda yeniden sarkma görülebilir. Ayrıca yaşın çokça ilerlemesi ve yerçekimi etkisi gibi etkenler kol bölgesinde yeniden sarkmaya yol açabilir. Yine de görüntü ilk günkü gibi olmayacaktır. Eğer ameliyatınızı olduktan sonra düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme programlarını hayatınıza dahil ederseniz kol germenizin tekrarlama riskini en aza indirgemiş olursunuz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, kollarım yağlı ve sarkık bir görünüme sahip. Kol sarkma ameliyatı yaptırarak kollarımı sıkılaştırmak istiyorum. Ancak merak ettiğim bir konu var, kol germe sonrası kol sarkması tekrarlar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hiçbirimiz zamanın etkilerinden kendimizi koruyamıyoruz ve yaşlanıyoruz. Yaşlanmaya çok sık kilo alıp vermede eşlik edince vücudumuzda görmek istemediğimiz sonuçlar ortaya çıkıyor. Zamanla bedenimiz dinamikliğini kaybediyor ve cilt elastikiyetimiz azalmaya başlıyor ve yıllar içerisinde de kırışıklıklarımız ve sarkmalarımız oluşuyor. Yılların bedeninde yarattığı bu değişimden memnun olmayan kadınlar da farklı arayışlara giriyor, genç ve fit görünmenin yollarını arıyor. Tam bu noktada da biz devreye giriyoruz ve çeşitli estetik uygulamalarla kadınların diledikleri görünüme kavuşmalarınız sağlıyoruz. Kol sarkması için de yardım alabileceğimiz hem cerrahi hem de cerrahi olmayan uygulamalar var. Eğer sarkmanız ileri düzeydeyse, cilt elastikiyetini ciddi şekilde kaybettiyse hastalarımıza kol germe ameliyatı öneriyoruz. Kol sarkmalarını germe ameliyatı sırasında bölgede bulunan fazla yağlar alınır, ciltteki sarkmayı gidermek için fazla deri kesilir ve kola yeni şekli verilir. Ameliyattan sonra zarif ve sıkı görünen kollara sahip olursunuz. Kol germe ameliyatı cerrahi bir uygulama olduğu için etkisi uzun süre kalıcıdır. Ancak yaşlanmanın önün geçemediğimiz için asla tekrar sarkma olmaz demek yanlış olur. Ayrıca kilo alıp vermeye ve sağlıksız beslenmeye devam ederseniz kollarınızız tekrar sarkmasının önün geçemezsiniz. Sonuç olarak bu operasyonun etkileri kalıcıdır ancak bu süreci uzatmak ya da kısaltmak sizin elinizde.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı