Kol Germe Sonrası Sarkma Tekrarlar mı?

blank
1 Cevap

Merhaba kollarımda çok fazla sarkma var kol gerdirme operasyonu olmak istiyorum. Hocam danışmak istediğim kol germe ameliyatı sonrasında tekrar sarkma olur mu? Teşekkür ederim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, İnsan derisinin yaşlanma sürecinin önüne geçilemez. Bu nedenle kollardaki germe işleminden sonra kilo aldığınızda kollarınız tekrar kalınlaşabilir. Fakat kollarınızdaki sarkma veya kalınlaşma hiçbir zaman ameliyat öncesine dönmeyecektir. Kol germe estetiğinden sonra kollarınızdaki sıkılığı korumak için hafif spor ve egzersiz programlarını öneririz. Kol germe estetiğinden sonra kollarınızda ileri dereceli sarkma görünürse tekrar kol germe ameliyatı yaptırmanız mümkündür. Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, 48 yaşındayım, kollarımda sarkmalar var. Bu sarkmalar beni çok çirkin gösteriyor. Kısa kollu kıyafet giymekten utanıyorum. Kol germe sonrası koldaki sarkma tekrarlanır mı? İyi günler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, kol sarkmalarının başlıca iki nedeni bulunuyor. Bunlardan biri yaş alma, ikincisi ise aşırı kilo alıp verme sonrasında deri deformasyonuyla beraber derinin sarkması. Kol germe ameliyatında kolların sarkan derilerini çıkartıp gergin ve sıkı bir görünüm elde etmek mümkün. Kilo alıp vermeye bağlı olarak kollarda da genişleme görülebilir. Ancak bu değişim operasyon öncesi gibi olmaz. Kol germe estetiğinden sonraki yaklaşık altı haftalık dönem, kollardaki dikişlerin kapanması, kolların eski gücüne dönmesi için yeterli bir zamandır. Altı haftalık dönemden sonra hafif kol egzersizleri yapılarak kol sıkılığını korumak mümkün olmaktadır. Ancak daha sonraki dönemde kol sarkması tekrarlanırsa yine operasyon yapılabilir. Sağlıklı günler dilerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar