Kulak Deliği Küçültme Estetiği

Aksesuar için takılan ağır küpeler zamanla kulak deliğinin büyümesine hatta ileri durumlarda yırtılmaya kadar gidebilir. Yaş faktörünün devreye girmesiyle kulak deliği yer çekimine karşı koyamaz ve sarkamaya başlar. Geniş kulak deliği de sarkmanın etkisiyle estetik olmayan bir görünüme yol açabilir. Günümüz estetik teknolojisiyle kulak deliği küçültme operasyonu kısa bir süre içinde gerçekleşebiliyor. Kulak deliğinizin küçültmesiyle yüzünüzün estetik görünümü bir anda değişecek ve daha genç bir görünüme kavuşacaksınız.

Kulak deliği neden genişler?

Kulak deliği çoğunlukla takılan aksesuardan dolayı genişler. Ağır ve yırtıcı küpeler, kulak deliğini aşağı çekerek yırtılmasına da neden olabilir. Küpelerin kulağa takılan metal kısmında oluşan enfeksiyonlar da kulak deliğinin yırtılmasına sebep olabilir. Bu bölgede oluşan egzama kulak deliğine yayılır ve kulak deliği genişleyerek estetik olmayan bir görünüme bürünür. Sadece küpeler değil günümüzde popüler olan tünel kulak modası da kulak deliğinin genişlemesine yol açar. Tünel kulak modası, adım adım kulak deliğinin genişletilmesine ve halka şeklindeki küpenin kulak deliğinin içine geçirilmesine deniyor.

Kulak deliği estetiği nasıl gerçekleşir?

Kulak deliği estetiği lokal anestezi altında gerçekleşir. Geniş veya yırtılmış kulak deliği farklı isimler verilen bazı dikiş teknikleri ile dikilerek tedavi edilir ve işlem gerçekleştirilmiş olur. Kulak deliğinde oluşan deformasyonlar da bu operasyon sırasında düzeltilir. İşlem sırasında kulağın üst kısmı korunur sadece kulak deliğinde işlem gerçekleşir.

Kulak deliği küçültme operasyonu sonrası iyileşme süreci

Kulak deliği operasyonundan sonra bir süre hasta aynı gün içinde taburcu edilir fakat hastanın evde bir süre bandajlı şekilde istirahat etmesi önerilir. Bandajlar ve dikişler alındıktan sonra kulak dokularının tamamen iyileşmesi beklenir. Bu süreçte hastanın hijyen kurallarına dikkat etmesi çok önemlidir. Kulak deliği küçültme operasyonundan sonra küpe takmak isteyen hastalarımızın sonra 2-3 ay küpe takılmaması önerilir. Kulak memesi hassas ve yumuşak bir doku olduğu için tamamen iyileşmesi 8-10 ay gibi bir süre alabilir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir