Ameliyatsız Yüz Germe, Botox®

Kusursuz Bir Boyun İçin Nefertiti Botox

Alt yüz nefertiti, uzun boyunlu çene hattına sahip olan Mısır Kraliçesinden gelir. Mısır döneminden beri kadınların güzellik anlayışlarının başında uzun ve pürüzsüz boyun görünümü geliyor. Günümüzde de bu güzellik akımı devam etmekte. Alt yüz nefertiti gençleştirici ve canlandırıcı botox uygulamasına verilen isimdir. Bu uygulamada kişilerin boyun ve çene çizgisi hedef alınarak daha genç ve sıkı bir boyuna sahip olmaları amaçlanır. Yüz bakımının gölgesinde kalan boyun bölgesi oldukça hassas ve incedir. Kadınların çoğu, yüzlerine gösterdiği önemi boyun bölgesine göstermez. Bu nedenle ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerden biri boyundur.

Nefertiti botoxu

Boyun bölgesinin cilt dokusu hassas ve ince olduğu için buradaki kırışıkları tedavi etmek zordur. Özellikle kırışıkların yoğunlaştığı durumlarda kozmetik kremlerle bu görünümü yok etmeniz neredeyse imkansızdır. Nefertiti botoksu, cerrahi müdahaleye gerek bırakmadan kişinin boyun bölgesindeki sarkmaları toparlar, daha genç bir görünüm yaratır. Nefertiti botoksu aynı zamanda çenenin yeniden yapılanmasına da yardımcı olur.

Nefertiti botoksunun etkisi

Nefertiti botoxu aslında iki alana uygulanan botoks işlemine denir. İlk botoks enjeksiyonu alt çene hattı boyunca, diğeri ise boyun bölgesindeki kaslara uygulanır. Böylece boyun ve çene çizgisindeki sarkık duran kaslar gerilir, daha yukarı çekilir. Bu da kişiye daha sıkı, gergin ve pürüzsüz bir boyun görünümü sağlar. Nefertiti işleminden sonra kişiler daha canlı ve estetik görünecektir.

Nefertiti botoksu ile sıkı bir cilt

Çene çizgisi kaybolmuş, yoğun kırışıkların arasında görünmez olmuş kişiler nefertiti botoksu ile daha belirgin çene yapısına kavuşabilir. Yüz germe operasyonundan sonra boyun bölgesinin daha genç, yüzün daha sıkı göründüğü bir boyun için nefertiti botoksu önerilir. Böylece sizin yüzünüze bakanlar bütünüyle sağlıklı ve genç birini görecektir.

Acısız güzellik için Nefertiti botoksu

Nefertiti botoksu, cerrahi bir işlem olmadığı için acısız olarak gerçekleşir. Botoks sırasında çok ince uçlu iğneler kullanılması, enjeksiyon sırasındaki acı hissini minimuma düşürür. Kişinin acı eşiği düşükse, botox yapılacak olan bölgeye topikal anestezi uygulanabilir.

Nefertiti botoksunun ilk etkisini tedaviden sonraki 2-3 hafta sonra görebilirsiniz. 2-3 haftadan sonra çene hattınızın daha belirgin ve şekilli olduğunu göreceksiniz. Botoksun etkisi kişiye bağlı olarak 3-6 ay arasında sürer. İşlemin etkisini uzatmak için enjeksiyon işlemini tekrarlatmanız önerilir. Böylece kalıcılığını daha uzun süre arttırmış olursunuz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir