Blog, Dudak Estetiği

Kusursuz Dudaklar Mümkün

dudaklar

Gelişen dudak estetiği seçenekleri ile her dudak şekline uygun estetik çözümler bulunabilir!

dudakDolgun, asimetrik ve kalkık dudaklara sahip olmak çoğu zaman sağlık, güzellik ve gençlik işareti olarak kabul edilir. Genetik olarak ince dudaklara sahip olsanız veya dudaklarınız doğal yaşlanma sürecinden dolayı incelse dahi dudakları kalınlaştırmanın veya yumuşak doku kaybını gidermenin birçok yolu vardır. Doğal veya sentetik dolguların kullanıldığı dudak enjeksiyonları, dudaklarınızın aylarca dolgun görünmesini sağlar. Daha kalıcı bir çözüm için dudak implantları ve diğer cerrahi operasyonlar da uygulanabilir. Dudak dolgusu, dudak kalınlaştırma estetiği, dudak inceltme, dudak asimetrisi düzeltme ve lip lifting uygulamaları dudaklarınızın kusursuz görünmesini sağlar.

Dudak estetiğini neden yaptırmalısınız?

  • Gülümsediğinizde dudaklarınız zayıf görünüyorsa,
  • Yaşlanma süreciyle birlikte dudak dokunuz inceldiyse,
  • Dudaklarınızın üzerinde çizgiler belirmeye başladı ise,
  • Dudaklarınız aşağı doğru sarkıyorsa,

Ve en önemlisi dudaklarınızın görüntüsünden memnun değilseniz sizin için dudak estetiği zamanı gelmiş demektir.

Dudak estetiği kimlere uygundur?

Dudak estetiği yaptırmak isteyenler ilk aşamada ikiye ayrılır. Dudağını kalınlaştırmak isteyenler ve dudağını inceltmek isteyenler dudak estetiği için uygun kişilerdir. Dudağını kalınlaştırmak isteyen kişiler için gülümseme testi yapılır. Eğer gülümsediğinizde üst dudağınız veya her iki dudağınız kayboluyorsa dudak dolgunlaştırma sizin için uygun olacaktır. Bazı kişilerde dudak asimetrisi eşit olmadığı için gülümsediğinde dudaklar farklı görünebilir. Bu kişiler için dudak dolgunlaştırma estetiği ile birlikte dudak asimetrisi estetiği de önerilir.

Eğer hastanın dudakları çok büyükse ve yüz dengesini bozuyorsa dudak inceltme önerilir. Dudak küçültme yani dudak inceltme estetiği kişinin dudaklarını kalıcı olacak daha ince gösterecektir.

Lip lift ile dudaklara melek dokunuşu

Lip lift estetiği yüze meleksi bir gülümseme katar. Lip lift ameliyatında burun tabanı ile üst dudak arasındaki uzun deri parçası kesilerek dışarı atılır. Kalan deri parçası yukarı doğru kaldırılarak tekrar dikilir. Lip lift ameliyatı üst dudağın daha kalkık görünmesini sağlayacaktır. Ameliyat sonrası dudaklarınız daha dolgun ve çekici görünür. Böylece yüz daha asimetrik ve altın oranda görünecektir. Lip lift aynı zamanda sarkan ağız yapısının yukarı doğru toparlanmasını sağlar, dişlerin görünürlüğünü arttırır. Lip lift ameliyatı solgun ve mutsuz görünen yüz ifadeleri için uygundur. Dudak çerçeveniz aşağı doğru bakıyorsa her daim mutsuz görünmeniz çok normaldir. Lip lift dudak kenarlarının da yukarı doğru kaldırılmasını sağlar. Yüzünüz tıpkı melek kanadı gibi güleç ve genç görünür.

Lip lift estetiğini dilerseniz burun estetiği veya çene estetiği ile kombine edebilirsiniz. Kombine ameliyatlar sayesinde yüzünüzde daha etkili değişimler ortaya çıkarabilirsiniz.

Dudak kalınlaştırma operasyonu

Dudaklarınızda ömür boyu kalıcı dolgunluk yakalamak istiyorsanız cerrahi yöntemleri tercih edebilirsiniz. Dudak kalınlaştırma estetiği lokal anestezi veya hastanın tercihine göre genel anestezi altında yapılabilir. Dudak protezi için ağız içinden giriş yapılır. Ameliyat sonrasında görünür bir dikiş izi kalmayacaktır. Dudak kalınlaştırma tek bir dudağa veya her iki dudağa da yapılabilir. Dudak kalınlaştırma ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Dudak kalınlaştırma ameliyatında kullanılan protezlerin büyüklüğü hastanın ihtiyacına ve dudak yapısına göre değişir. Ameliyat sonrası ödem oluşması normaldir. Dudağınızda ki ödemlerin tamamen geçmesi bir hafta ila 10 gün arasında değişir. Bu nedenle nihai sonucu görmek için en az 10 gün boyunca beklemenizi öneriyoruz. Sonuçtan memnun olmayan hastalar için dudak implantları farklı bir operasyon ile çıkarılabilir.

dudakİnce Dudaklara Dolgu Uygulaması

Dudaklarınızda geçici bir dolgu etkisi yakalamak isterseniz dudak dolgusu sizin için doğru seçenek olacaktır. Dudak dolgusu ameliyatsız bir dudak dolgunlaştırma işlemi olduğu için işlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Enjekte edilebilir dolgu maddeleriyle dudak büyütme işlemi çok basit bir işlemdir. Dudak dolgusu enjektesi ortalama 30 dakika sürer. Hekiminiz, dudak hacmini en üst düzeye çıkarmak ve düzgün bir kontur sağlamak için dudaklara uygun miktarda dolgu maddesi enjekte eder. Dudak dolgusu için hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit dudaklara 4-6 ay boyunca kalıcılık sağlayacaktır. Dudak dolgusu ile sadece dudaklara dolgunluk sağlanmaz, aynı zamanda dudak kontürü de belirginleştirilir.

Dudak dolgusu herkeste aynı noktaya enjekte edilmez. Bazı kişilerin dudak kenarları sarkıktır. Dudaklara daha güleç bir ifade kazandırmak için dolgu enjekte edilebilir. Bazı kişilerde ise dudakların kırmızı olan kısmı ön plana çıkarılması için dudak dolgusu tercih edilir. Hyaluronik asit dudak dolgusu dudakların üzerindeki kırışıkları da yok edip dudakların daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

Medikal dokunuş ile dudak asimetrisi düzeltme

Yanlış yapılan dudak enjeksiyonları dudak asimetrisini bozar. Bazı kişilerde kaza sonucu veya doğuştan asimetrik / yamuk dudaklar olabilir. Günümüzde şekil bozukluğu görülen dudaklar kolay bir işlem ile düzeltilebiliyor. Dudak asimetrisi için en sık tercih edilen yöntem dolgu işlemidir. Kişinin dudaklarını eşitlemek ve kusursuz görünmelerini sağlamak için minik dolgu dokunuşları yapılır. Dudakların eşit olmayan yerlerine dolgu enjekte edilerek alt ve üst dudağın eşit görünmesi sağlanır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.