Kusursuz Görünüm için İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz mezoterapi hayatımıza 1952 yılında girdi. Cildin altına enjekte edilen ilaçlarla yapılan bu gençleştirme tedavisi cildin daha sıkı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Orta deri tabakasına verilen vitamin, çeşitli enzimler ve amino asitlerle yapılan bu işlem 1987 yılından itibaren geleneksel tıp dünyasının bir dalı olarak kabul ediliyor. Mezoterapi ilk uygulanmaya başlandığı yıllarda iğne ile yapılıyordu. Ancak bu tedavide kanama, morarma gibi yan etkiler gün yüzüne çıkınca iğnesiz mezoterapi hayatımıza girdi.

İğnesiz Mezoterapi ve Yüz Gençleştirme

30 yaşından itibaren kişilerin cildindeki yağ oranı ve kollajen dokusu azalmaya başlar. Bununla birlikte ciltte kuruluk görülür. Kuruyan cilt kırışmaya ve sarkmaya başlar. Elastikiyetini kaybeden cilt kendini toplayamadığı için kişiler iğnesiz mezoterapi tedavisine başvurur. Çeşitli vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimlerden oluşan iğnesiz mezoterapi uygulaması cildi gençleştirir. Bu işlem sadece yüze değil, ellere ve boyun bölgesine de uygulanabilir.

Yüz gençleştirme uygulaması genellikle 6 -30 dakika arasında sürer, haftada bir kere uygulanır. Etkili bir sonuç için 4 ila 6 seans arasında yapılması önerilir.

İğnesiz Mezoterapi ve selülit tedavisi

İğnesiz mezoterapi tedavisi elektroporasyon prensibi ile yapılır. Yani uygulanan ilaçlar iğne ile değil elektriksel akımla deri altına gönderilir. İğnesiz mezoterapi uygulaması, iğneli olana göre daha başarılıdır çünkü cilt altına gönderilen ilaçlar daha eşit bir şekilde yayılır.

Mezoterapi uygulaması selülit tedavisinde yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hazırlanan ilaçlar cildin orta katmanına gönderilerek yağ hücrelerinin enerji olarak kullanılmasını sağlıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor ve lenf akımını uyarıyor. Böylece cildin gençleşmesini sağlayan kollajenlerin üretilmesi sağlanıyor.
Ciltte selülitin oluşmasına neden olan fibrotik bağ dokusu bantları çözülüyor ve böylece dokularda düzelme meydana geliyor. Böylece ciltteki selülit görünümü azalmış oluyor. Hazırlanan ilaçlar, uygulanacak bölgenin üzerine özel bir tabaka içinde gönderiliyor ve bu her uygulama 6 dakika sürüyor. İğnesiz olarak gerçekleşen bu uygulama sonucunda kanama, morarma ve ya ağrı oluşmuyor.

İğnesiz Mezoterapide Kullanılan İlaçlar

İğnesiz mezoterapi uygulamasında kullanılan ilaçlar FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmıştır. Bu işlemde en sık kullanılan ilaçlar şöyledir;

Hyalüronik asit

A,D,C, B ve E vitaminleri

Selenyum

Ginkgo biloba

DMHA maddesi

B5 vitamini

Bakır

Çinko

İğnesiz Mezoterapinin Estetik İçin Kullanım Alanları

Bölgesel kilo kaybı

Vücut cilt toparlama

Göğüs sıkılaştırma

Anti-aging

Göz altı torbası

Yüz gevşeklik tedavisi

Cilt ile İlgili Kullanım Alanları

Akne

Kontüzyon

Herpes enfeksiyonu

Deri çatlakları

Güneş lekeleri

Vitiligo

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir