Lazer Liposuction (Lazerle Yağ Aldırma)

Lazer Liposuction (Lazerle Yağ Aldırma)Lazer Liposuction orantılı ve zayıf vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biridir. En yeni teknoloji imkanları ile birleşen lazerli liposuction, yağ çekme hizmetinden yararlanan kişilerin iyileşme sürecini hızlandırıyor, daha etkili bir sonuç bırakıyor. Klasik Liposuction işlemine göre daha pratik ve hızlı gerçekleşen Lazer yağ aldırma inatçı yağlardan kurtulmanızı sağlar, bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olur.

Lazer Liposuction nedir?

Klasik yağ çekme işlemlerine kıyasla daha fazla yağ kaybı, sıkılaşma oranı ve hızlı bir iyileşme süreci sunan Lazerle Liposuction, zayıf vücut hatlarına sahip olmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri oluyor.

Lazer Liposuction için üçlü etki eden bir tekniği vardır. İlk adımda, lazer teknolojisi uygulama yapılacak olan bölgedeki yağ hücrelerini deforme eder. Böylece buradaki yağ dokusu erir ve sıvı forma gelir. Liposuction uygulamasında bu sıvı genellikle dışarı çekilir. Bazı durumlarda vücudun kendi kendine dışarı atması da sağlanabilir. İkinci adımda ise, uygulama yapılan bölgedeki ısı sayesinde kan damarları büzdürülür. Bu büzdürme işlemi hastanın sağlığı için önemlidir. Çünkü kan damarları büzüldüğünde kanama görülmez. Böylece ameliyat sırasında kanama, morluk ve hematom riskleri sıfıra indirilir. Üçüncü adımsa ise Lazer yağ aldırma, bölgesel olarak cilt altı dokusunu onarmaya başlar. Bu adımda cilt kendini toparlayarak daha sıkı ve gergin bir görünüme kavuşur.

Lazer Liposuction nasıl yapılır?

Öncelikle yağ alma işlemine başlamadan önce, vücuttaki bölgesel yağlar belirlenir. Bu bölgenin foto termal enerjiden korunması için buraya lokal anestezi yapılır. Daha sonra bu bölgeye lazer fiber kablo ile yağ çekme uygulaması yapılır. Buradaki yağ dokusuna belirli bir miktarda enerji tatbik edilir ve uygulama böylece tamamlanır.

Lazer yağ aldırma işleminde dikişe gerek yoktur. Yağ çekimi yapılan bölge bandaj ile korunur. Operasyon sonrasında vücudunuz da morluk veya şişlik görünebilir fakat bu görünüm, klasik liposuction uygulamasından sonraki şişlik ve morluktan çok daha azdır. Yağ çekilme işlemi bir bölge için ortalama 15-60 dakika arasında sürebilir. Bu sürecin sonunda ortalama olarak 3-4 kg. yağ çekilebilir.

Liposuction kimlere uygundur?

Lazer liposuction işlemi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Diyet ve ya spor yapsalar dahi bölgesel yağlardan kurtulamayan kişiler Liposuciton yaptırabilir. Çok kilolu kişiler Lazerle yağ aldırma işlemine uygun değildir. Bu tarz kişilerin önce kilo vermesi daha sonra yağ aldırmasını öneriyoruz.

Lazerle liposuction hangi bölgelere yapılabilir?

Lazer Liposuction uygulaması, kişinin vücudundaki inatçı yağlara uygulanabilir. Liposuction en çok karın bölgesine, sırt bölgesine, bel bölgesine, gıdı, çene, üst kol ve yüz bölgesine uygulanıyor. Bu bölgedeki fazla ve bölgesel yağlar Lazer yağ aldırma ile çekilerek ince görünmeleri sağlanabilir.

Lazer liposuction operasyonu sonrası

Lazer liposuction, ağrılı bir işlem değildir. Bu nedenle uygulamadan ertesi günü iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. Karın bölgesine yapılan Liposuction uygulamasından sonra 4 gün boyunca size önerilen korseyi giymeniz gerekir. Bu korse, derinin sıkılaşmasını ve daha hızlı toparlanmasını sağlayacaktır. Her operasyondan sonra olduğu gibi Lazer yağ alımı sonrası da ödem ve morluk görünebilir. Bu izler ortalama iki hafta sonra geçecektir.

Lazer Liposuction (Lazer Yağ Aldırma) Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Lazer Liposuction (Lazer Yağ Aldırma) fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.