Lip Lift Ameliyatı Dudakları Kalınlaştırır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam Üst dudağım çok ince, lip lifting ameliyatı dudaklarımı kalınlaştırır mı? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Lip lifting ameliyatı üst dudağa daha kalkık bir görüntü yaratır. Ameliyat sonrası üst dudağınız daha kalın görünür. Fakat lip lifting ameliyatında herhangi bir dolgu maddesi kullanılmaz, sadece üst dudağında fazla olan deri parçası kesilerek üst dudak daha yukarı kaldırılır. Böylece sanki üst dudak daha kalın ve dolgunmuş gibi görünür. Lip lifting ameliyatı, dudak dolgusundan daha doğal sonuçlar ortaya çıkarır, yüz hatlarınızın daha estetik görünmesini sağlar. Ayrıca dolgu gibi geçici değil uzun yıllar kalıcılığı olan bir estetik uygulamadır.Sevgiler.

blank

İyi günler hocam, benim özellikle üst dudağım çok ince ve bıyık bölümüm de biraz uzun. Evde internetten aldığım acıbiberli lipsticki kullandım, dudaklarım çok yandı ama yine de kalınlaşmadı. Sonra lip lift uygulamasını okudum biraz. Lip lift dudaklarımı kalınlaştırır mı? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, lip lift üst dudak ile burun arasındaki mesafenin kısaltılması işlemidir. Bu işlemden önce dudak ile burun arasındaki mesafe ölçülüyor. Bazı kişilerde bu mesafe olması gerekenden çok daha uzun oluyor. Bu uzunluk kadının yaşından çok daha büyük ve yaşlı görünmesine sebep oluyor. Lip lift işlemi bir botoks ya da dudak dolgunlaştırma estetiği değildir. Ancak yapılan lip lift ile dudaklar dolgun ve hacimli görünür. Lip lift işleminden önce işlem yapılacak alan lokal anesteziyle uyuşturulur. Burun tabanından yapılan küçük bir kesi ile dudak ve burun arasındaki mesafe kesilerek alınır. Daha sonra üst dudak derisi ile burun tabanı birbirine yakınlaştırılarak dikilir. Bu işlemle üst dudak yukarıya doğru kalkık, dolgun ve naturel görünür. Lip lift uygulaması botoks ve medikal uygulamalar gibi geçici bir işlem değildir. Bir ömür boyu rahatlıkla kullanabileceğiniz bir estetik müdahaledir. Eğer dudaklarınızı biraz daha dolgun isterseniz lip lift uygulamasından sonra dolgu işlemleriyle çok daha volümlü gösterebilirsiniz. Bu tamamen hastanın ihtiyacı doğrultusunda uygulanabilecek işlemlerdir.

blank

Merhaba hocam, lip lift yazısını okudum fakat merak ettiğim bir konu var dudak ile burun aramdaki mesafeyi kısalttığımızda üst dudaklarım kalınlaşmış da oluyor mu? Yani lip lift ameliyatı dudakları kalınlaştırır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 5, 2020

Merhaba, lip lift ameliyatı lokal anestezi altında yapılan bir estetik prosedürdür. Lip lift yaptıran kişiler dudak dolgusuna oranla çok daha doğal bir görünüme sahip oluyor. Lip lift ameliyatı sonrası daha kalkık bir dudak evet olur fakat bu kendi dudağınızın iç kısmından gelebilecek etki kadardır. Çok daha dolgun bir dudağa sahip olmak isterseniz lip lift sonrası ek olarak dudak dolgusu yaptırabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar