Lip Lift Ameliyatı Dudakları Kalınlaştırır mı?

955 görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

İyi günler hocam Üst dudağım çok ince, lip lifting ameliyatı dudaklarımı kalınlaştırır mı? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip lifting ameliyatı üst dudağa daha kalkık bir görüntü yaratır. Ameliyat sonrası üst dudağınız daha kalın görünür. Fakat lip lifting ameliyatında herhangi bir dolgu maddesi kullanılmaz, sadece üst dudağında fazla olan deri parçası kesilerek üst dudak daha yukarı kaldırılır. Böylece sanki üst dudak daha kalın ve dolgunmuş gibi görünür. Lip lifting ameliyatı, dudak dolgusundan daha doğal sonuçlar ortaya çıkarır, yüz hatlarınızın daha estetik görünmesini sağlar. Ayrıca dolgu gibi geçici değil uzun yıllar kalıcılığı olan bir estetik uygulamadır.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 19 yaşındayım. Dudaklarım çok ince. İnternette lip lift diye bir işlem gördüm. Lip Lift ameliyatı dudakları kalınlaştırır mı? Önerir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatlarının asıl amacı üst dudak ile burun arasındaki mesafeyi kısaltmaktır. Sarkmadan dolayı üst dudakta düzleşme yaşanabilir. Biz de bu durumda düzleşen kısmı lip lift operasyonu ile yukarı kaldırırız. Bu işlem dudağı yukarı doğru kıvırdığı için belli ölçüde bir hacim de kazandırır. Ancak sadece üst dudak bir miktar büyür. Amaç alt dudakta dolgunluksa dudak dolgusu da tercih edilebilir. Sizi muayene etmeden size özel işlemi önermem ne yazık ki mümkün olmaz. Kliniğe gelebilirseniz mevcutta duruma bakıp ve ona göre bir işlem planlaması yapalım. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, dudaklarımı daha dolgun hale getirmek istiyorum. Acaba lip lift ameliyatı dudakları kalınlaştırır mı? Öneriniz nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatında üst dudakta bulunan fazla deri kesilip atılarak geri kalan kısım da yukarı doğru gerdirilir. İşlem sonucunda daha dolgun ve kalın dudaklara sahip olabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki lip lift yalnızca üst dudağa uygulanan bir işlemdir. Bu nedenle daha çok dudak asimetrisi bulunan kişiler için önerilir. Dudak kalınlaştırmak istiyorsanız dudak dolgusu sizin için çok daha uygun bir işlem olacaktır. Sevgiler.

0

Doktor hanım selamlar, alt dudağımın kalınlığını seviyorum ama üst dudağım alt dudağıma göre aşırı ince. Bu nedenle asimetrik bir görüntü ortaya çıkıyor ve aynaya bakınca hiç estetik göründüğümü düşünmüyorum. Lip lift ameliyatı olsam üst dudağım kalınlaşır mı merak ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, lip lift uygulamasında burun dudak arasındaki fazla deri cerrahi yöntemler eşliğinde vücuttan atılarak üst dudak yukarı doğru kıvrılarak kalkmış görünür. Böylece daha kalkık bir dudak görüntüsü ortaya çıkar ve bunun sonucunda da dudaklarınız eskiye oranla daha kalın görünür. Ancak lip lift uygulamasının asıl amacı dudak dolgunlaştırmak değildir. Lip lift yaşlanmaya ve çeşitli nedenlere bağlı olarak sarkan dudakların yüzde yarattığını sinirli ve bitkin görüntüyü yok etmek için başvurulan bir operasyondur. Bu sebeple dudak dolgunlaştırmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken uygulama dudak dolgusudur.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 24 yaşındayım. Özellikle üst dudaklarım çok ince. Görüntüsü beni rahatsız ediyor. Dolgun bir görüntü istiyorum. Lip Lift ameliyatı dudakları kalınlaştırır mı? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatları cerrahi operasyonlardır. Bu operasyonları genellikle üst dudaklarda aşağı sarkmanın önüne geçilmesi veya giderilmesi amacıyla uygularız. Üst dudak kıvrımının düzleşen kısmını yukarı kaldırırız ve sarkmadan dolayı yüzdeki yorgun ifadeden hastayı kurtarırız. Elbette bu işlemde üst dudaklar ekstra bir hacim de kazanır. Sizi muayene edersem ihtiyacınızı daha net saptayabiliriz. Dudak dolgusu olabilir ya da hem Lip Lift hem dudak dolgusu da kombine edilerek istediğiniz sonuca ulaşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Hocam, benim dudaklarım çok ince. Ama ben daha hacimli dudaklar istiyorum. Dudak dolgusu mu yoksa Lip Lift mi olsam diye çok kararsızım. Dolgu güzel duruyor ama sürekli tekrarlamak gerekiyor. Lip Lift kalıcı ama etkisi aynı olur mu bilmiyorum. Lip Lift ameliyatı dudakları kalınlaştırır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatının asıl amacı zamanla yüzde oluşan yorgun ve sinirli ifadeyi ortadan kaldırmaktır. Yaşın verdiği etkiyle dudaklar aşağı doğru sarkar ve burun ile dudak arasındaki mesafe gittikçe uzamaya başlar. Üst dudak kıvrımı da git gide düzleşir. Lip Lift ameliyatı ile düzleşen bu dudak kıvrımı yukarı kaldırılır ve sarkmadan ötürü yüzde meydana gelen yorgun ifade de ortadan kalkar. Lip Lift ameliyatı üst dudağa bir hacim kazandırır, çok da doğal bir görünüm sağlar. Eğer operasyon sonrasında dudaklarınızın dolgunluk seviyesi sizin için tatmin olmazsa dudak dolgusu ile elde edilen görüntüyü destekleyebilirsiniz. Ancak alt dudak dolgunluğu için dolgu tek seçenektir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar