Lip Lift Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülür?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhaba ben 40 yaşındayım senelerdir üst dudağımdan şikayetçiyim. İnternette araştırma yaparken sizin yaptığınız lip lifting operasyonlarını gördüm. Ameliyat olmak istiyorum. Fakat benim için önemli olan kısım lip lifting ameliyatı sonrasında iş hayatıma ne zaman dönebilirim? bilgi verirseniz çok memnun olurum çok teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Lip lifting estetiğinden sonra iyileşme süresi 5 ila 7 gün arasında sürmektedir.. Bu nedenle ameliyat sonrası hastaların ortalama 1 hafta evde dinlenmelerini öneriyoruz.Her cerrahi müdahalede olduğu gibi ödem ve şişlik görülmesi normaldir. Bu dönemi daha konforlu geçirmek adına buz kompresi yapmanızı öneririz. Ameliyattan bir hafta sonra işe başlayabilirsiniz. Dudaklarınızın şişliği ilk haftadan sonra inmeye başlayacaktır.Lip lifting ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra dikişlerin alınması için pansuman yapılır. Lip lifting ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmaz. Burun tabanına gizlenen dikişlere dikkatli bakılmadığı sürece kimse tarafından fark edilmeyecektir. Ameliyatın en güzel sonuçlarını 3.aydan itibaren görmeye başlayacaksınız. Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hocam, benim üst dudağım oldukça ince, uzun süredir kalıcı olan Lip Lift uygulamasını yaptırmak istiyorum ama yoğun iş hayatımdan dolayı yaptırmaya vakit bulamıyorum. Lip lift ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür, iyileşme süreci ne kadar sürer acaba? Şirkete izin durumum hakkında bilgi vermek durumundayım. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, lip lift operasyonu üst dudak ile burun arasındaki mesafenin kısaltılarak üst dudağın kalkık ve dolgun görünmesi estetiğidir. Lip lift operasyonundan sonraki iyileşme süresi yaklaşık olarak bir haftadır. Bu bir haftalık süre boyunca evde istirahat etmeniz, sakız çiğnemek gibi dudaklarınızı yoracak hareketlerden kaçınmanız oldukça önemlidir. Operasyondan sonra hafif derecede ödem oluşabilmektedir. Bu ödem vücudun operasyona verdiği bir tepkidir. Evdeki istirahatiniz boyunca ara ara buz kompresi yapmanızı öneriyoruz. Buz kompresi uygulaması uygulama yapılan alanın rahatlamasını sağlamaktadır. Ameliyattan bir hafta sonra dikişlerin alınması için pansuman uygulanır. Operasyondan sonra yaklaşık 7-8 gün sonra işe başlayabilirsiniz. Lip lift uygulamasında burun tabanında yapılan dikiş izleri ilk etapta kızarıklık olarak biraz belli olabilmektedir. İşe döndüğünüz bir hafta sonrasında hafif bir kapatıcı uygulamanızda herhangi bir mahsur yoktur. Operasyondan üç ay sonra ise izler belli belirsiz görünmektedir.

blank

Hocam iyi günler, ben öğrenciyim ve lip lift ameliyatı yaptırmak istiyorum fakat okula dönüş süreci önemli benim için. Tamamen iyileşmiş olarak başlamak istiyorum okuluma dolayısıyle lip lift ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür? bunu sormak istedim. Yanıtlarsanız sevinirim. Çok teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 5, 2020

Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi dudak kaldırma yani lip lift operasyonu sonrasında da hastanın iyileşme sürecinde minimal de olsa ödem oluşur bunun sebebi vücudun ameliyata ve dikişlere tepkisinden kaynaklıdır. Korkulmaması gerekir, bu kolay atlatılan 3 ila 7 gün süren bir süreçtir. 7. günde dikişleriniz alınır ve makyaj bile yapabilirsiniz. Yani tam bir hafta günlük rutininize tamamen dönmeniz için oldukça yeterli bir süre zarfıdır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar