Lip Lift Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülür?

2.06K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Leyla hanım merhaba ben 40 yaşındayım senelerdir üst dudağımdan şikayetçiyim. İnternette araştırma yaparken sizin yaptığınız lip lifting operasyonlarını gördüm. Ameliyat olmak istiyorum. Fakat benim için önemli olan kısım lip lifting ameliyatı sonrasında iş hayatıma ne zaman dönebilirim? bilgi verirseniz çok memnun olurum çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip lifting estetiğinden sonra iyileşme süresi 5 ila 7 gün arasında sürmektedir.. Bu nedenle ameliyat sonrası hastaların ortalama 1 hafta evde dinlenmelerini öneriyoruz.Her cerrahi müdahalede olduğu gibi ödem ve şişlik görülmesi normaldir. Bu dönemi daha konforlu geçirmek adına buz kompresi yapmanızı öneririz. Ameliyattan bir hafta sonra işe başlayabilirsiniz. Dudaklarınızın şişliği ilk haftadan sonra inmeye başlayacaktır.Lip lifting ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra dikişlerin alınması için pansuman yapılır. Lip lifting ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmaz. Burun tabanına gizlenen dikişlere dikkatli bakılmadığı sürece kimse tarafından fark edilmeyecektir. Ameliyatın en güzel sonuçlarını 3.aydan itibaren görmeye başlayacaksınız. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 50 yaşındayım, çalışan bir bayanım. Lip lift yaptırmak istiyorum. Sizden Lip Lift ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür bunu öğrenmek istemiştim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatları uzun bir iyileşme süreci gerektirmez. Ancak sonuçta bu cerrahi bir operasyon ve dolayısıyla ben bir süre dinlenmeyi uygun buluyorum. Bence lip lift operasyonunda istirahat için ortalama 7 gün ideal bir zaman. Zaten bu süre içerisinde operasyon sonrası bölgede oluşan şişkinlik ve ödem de büyük ölçüde sonlanmış oluyor. Kısaca lip lift ameliyatın ortalama 1 hafta sonra günlük yaşantınıza gönül rahatlığıyla dönebilirsiniz. Dudakların son şeklini alması 1 ay kadar sürebilir.Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, önümüzdeki yaz lip lift ameliyatı olmak istiyorum ancak başka şehirden geleceğim için çok vaktim yok. Acaba lip lift ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, lip lift cerrahi bir operasyon olduğundan dudak dolgusu işlemi gibi sonrasında hemen gündelik yaşamınıza dönmeniz zordur. Genellikle lip lift ameliyatı sonrası iyileşme süreci 5 ila 7 gün arasında değişiklik gösterir. Operasyon sonrasında tedavi bölgesinde ödem ve şişlik gibi belirtiler meydana gelebilir. Buz kompres uygulaması ile bu şişlikleri daha kısa sürede geçirmeniz mümkündür. Ayrıca yine tedavi bölgesinde hafif ağrı ve sızı hissedebilirsiniz. Bu ağrılar basit ağrı kesiciler ile kolaylıkla hafifletilebilir düzeydedir. Ortalama 7 gün içerisinde günlük yaşantınıza geri dönmeniz mümkündür.

0

Hocam iyi günler öncelikle, dudaklarımın inceliğinden çok şikayetçiyim. Özellikle üst dudağım neredeyse yok gibi. Senelerdir dudak dolgusu yaptırıyorum ama artık bıktım. Kalıcı bir uygulama istiyorum, bu nedenle de lip lift ameliyatını düşündüm ancak ameliyat olması beni korkutuyor. İyileşme süreci çok uzun sürer mi? Normal yaşamıma hemen dönebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift uygulaması cerrahi bir operasyon olması nedeniyle dudak dolgusu işlemine göre çok daha uzun süren bir iyileşme sürecine sahiptir. İyileşme süreci hastadan hastaya farklılık gösterse de genellikle ameliyat sonrası yaklaşık bir haftayı gözden çıkarmanız gerekir. Bu bir haftalık sürede tedavi bölgesinde yoğun ödem ve şişlikler, morluklar görülebilir. Ancak bu durumun korkulacak bir yanı yoktur. Oldukça olağandır ve hemen hemen her hastada karşılaştığımız geçici sorunlardır. Bu süreç içerisinde hastalarımıza soğuk kompres uygulamasını önermekteyiz. Soğuk kompres uygulaması ödem ve şişliğin azalmasında oldukça etkili bir uygulamadır. Aynı zamanda işlem bölgesinde ağrı ve acı hissi meydana gelmesi de normaldir. Basit ağrı kesiciler yardımıyla bu his kolayca hafifletilebilmektedir. Lip lift uygulaması sonrası fazla deri alınan yerler dikiş ile kapatılarak bu dikişlerin en az 5 gün bekletilmesi gerekir. Bu süre zarfında dudağı çok zorlamamak, mümkünse çok oynatmamak önemlidir. Dikişler çıkarıldıktan sonra operasyonun tam olarak etkisini göstermesi ve ödemin tamamen azalması 1-2 ayı bulabilir.

0

Leyla Hocam merhaba, üst dudak kıvrımının aşağı sarkmasından dolayı yüzümde yorgun bir ifade oluştu. 40 yaşındayım. Özel sektörde çalışıyorum. Lip Lift ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür? Bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatından sonra iyileşme süreci oldukça kısadır. Ancak cerrahi bir operasyon olduğu için ben genellikle 1 hafta istirahat öneriyorum. Bu süre içerisinde operasyon olan bölgede oluşan hafif şişkinlikler ve ödem de iyileşmiş oluyor. 1 hafta sonunda iş yerinize ve sosyal yaşantınıza dönmenizde bir sakınca yoktur. Ameliyat sonrası çok ağrı hissi de yaşamazsınız. Böyle bir durumda zaten doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile bu hissi en aza indirebilirsiniz. Ancak ödemin tam olarak inmesi ve operasyonun etkisinin son halini alması 2 aya kadar sürebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben Lip Lift olmak istiyorum. Ancak hem çalışan bir kadınım hem de bir anneyim. O yüzden bu operasyonun iyileşme süreç beni biraz düşündürüyor. Lip Lift ameliyatı sonrası günlük hayata ne zaman dönülür bilgilendirebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatlarında iyileşme süreci çok uzun sürmez. Cerrahi bir operasyon olduğu için ortalama bir hafta kadar dinlenmeniz gerekir. Bu süreç dudakta oluşan şişlik ve ödemlerin geçmesi için yeterlidir. Bu bir haftanın sonunda iş yerinize dönmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Operasyon sonrası çok ağrılı olmaz. Ağrı hissi duyarsanız, doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler bu rahatsızlığınızı giderilmesinde etkili olacaktır. Ancak ameliyatın etkisinin tam görünür olması için 1 ay beklememiz gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı