Lip Lift Ameliyatından Ne Zaman Sonra Yemek Yiyebilirim?

1.08K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

İyi akşamlar hocam ben lip lift ameliyatı olmak istiyorum. Sormak istediğim Lip lift ameliyatından ne zaman sonra yemek yiyebilirim? teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip lifting ameliyatından sonra iyileşme dönemi oldukça hızlı ilerler. Lip lifting estetiğinden sonra ortalama 7-10 saat sonra yemek yiyebilirsiniz. Ameliyattan sonra mutlaka sıvı gıdılarla beslenmeye çalışın, ilk gün katı gıdalardan uzak durun. Ameliyat sonrası dudaklarınız çok hassas olacağı için ilk günler çelik çatal-bıçak yerine plastik olanları kullanın veya çorbanızı pipetle içmeye çalışın. Ameliyat bölgesini ilk günler ne kadar iyi korursanız iyileşme sürecini o kadar çabuk atlatırsınız. Lip lifting estetiğinden sonraki ilk iki gün ağır ve yağlı yemeklerden uzak durun, bol sıvı tüketin. Dudaklarınızın şişmemesi için buz masajı yapmayı unutmayın. Çok soğuk ve çok sıcak içeceklerden ilk günler uzak durmalısınız. 4.günden itibaren normal yemek rutinize geri dönebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta iyileşme süreci vardır.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, önümüzdeki hafta Lip Lift olacaktım. Ancak bir arkadaşımın doğum günü yemeği de varmış. Lip Lift ameliyatından ne zaman sonra yemek yiyebilirim? 1 hafta ara vermek yeterli olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatından sonra hastalardan ilk bir hafta boyunca çatal bıçak kullanımını neredeyse yok denecek kadar az bir seviyeye düşürmelerini, yalnızca sıvı gıdalarla beslenmelerini istiyoruz. Sıvı gıda beslenmesinde de pipet kullanımı öneriyoruz. Sigara kullanımı olmasını önermiyoruz. Ameliyatın sonuçlarının başarısında ve iyileşme süresinin de hızlanmasında dudak bölgesinin ameliyat sonrasında çok iyi korunması büyük önem taşıyor. Yine de iyileşme süresi ortalama 1 hafta olsa da bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ödemlerin geçmesi ve dudakların son şeklini alması yaklaşık 1 ayı bulabilir.Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, lip lift ameliyatı olmak istiyorum. Acaba ne zaman sonra yemek yemeye başlayabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatından yaklaşık 7-10 saat sonra yemek yemeye başlayabilirsiniz. Ancak ilk zamanlar olabildiğince sıvı gıdalar ile beslenmelisiniz. Hatta mümkünüse çorbanızı pipet yardımıyla içebilirsiniz. Çelik kaşık-çatal kullanımı yerine bir süre plastik olanlarıyla beslenebilirsiniz. İlk günler aşırı yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmalısınız. Ayrıca çok soğuk ve sıcak besinlerden de uzak durmalısınız. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece daha çabuk iyileşirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, lip lift ameliyatı yaptırmak istiyorum fakat ameliyattan tahmini ne kadar süre sonra yemek yiyebilirim? Hangi gıdaları tüketmemi önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatı üzerinden yaklaşık 7-10 saat geçtikten sonra ilk yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ancak bu noktada yediğiniz yemeklere dikkat etmeniz gerekir. Daha çok sıvı besinler tüketmeye çalışın. Bol bol su için. Çok sıcak ve çok soğuk yiyecekler, katı gıdalar tüketmekten kaçının. Mümkünse sıvı gıdaları da pipet yardımı ile vücudunuza alın. İşlem bölgesini zorlayacak, dikişlerin yırtılmasına neden olacak her hareketten yaklaşık 1 hafta kadar olabildiğince uzak durun. Doktorunuzun tavsiyelerine kulak verin. Tüm bunlara uymak iyileşme sürecini de hızlandıracaktır.

0

Leyla Hanım merhaba, ben dudaklarıma kalkık bir görüntü kazandırmak için Lip Lift olmak istiyorum. Lip Lift ameliyatından ne zaman sonra yemek yiyebilirim? Yemek yersem bozulma olur mu? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatlarından 7 ila 10 saat sonra ilk yemeğinizi yiyebilirsiniz. İlk bir hafta boyunca çatal- kaşık kullanımını azaltın hatta hiç kullanmayın. Sadece sıvı gıdalarla beslenin. Ameliyat olduğunuz dudak bölgenizi ne kadar iyi korursanız iyileşme süreciniz de bir o kadar hızlı ilerler. Özellikle ilk günler bol bol su için, sıvı gıda tüketin. Sıvı gıda kullanımında pipet kullanın. Sigara kullanmamaya özen gösterin. 1 haftanın sonunda doktorunuzun muayenesi, onayı ve tavsiyeleri doğrultusunda normal beslenme şeklinize dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, kısa bir süre içerisinde Lip Lift ameliyatı olmayı planlıyorum. Ameliyattan sonra yemek yemek operasyonun başarısını etkiler mi? Lip Lift ameliyatından ne zaman sonra yemek yiyebilirim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatı sonrasında ilk yemeğinizi 7- 10 saat sonra yiyebilirsiniz. Ancak ilk bir hafta boyunca sadece sıvı gıdalarla beslenmelisiniz. Çatal- kaşık kullanımını yok denecek kadar aza indirmelisiniz hatta kullanmamalısınız. İyileşme sürecini hızlı atlatabilmeniz, operasyon geçirdiğiniz bölgeyi iyi koruyor olmanızla doğru orantılı olarak ilerleyecektir. İlk günlerde bol bol sıvı tüketmeye özen gösterin. Sigara kullanımından uzak durun. Sıvı gıdalar için pipet kullanabilirsiniz. Bir hafta sonra doktorunuzun da onayı ile rutin beslenme düzeninize geri dönebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı