Lip Lift Ameliyatından Ne Zaman Sonra Yemek Yiyebilirim?

blank
1 Cevap

İyi akşamlar hocam ben lip lift ameliyatı olmak istiyorum. Sormak istediğim Lip lift ameliyatından ne zaman sonra yemek yiyebilirim? teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Lip lifting ameliyatından sonra iyileşme dönemi oldukça hızlı ilerler. Lip lifting estetiğinden sonra ortalama 7-10 saat sonra yemek yiyebilirsiniz. Ameliyattan sonra mutlaka sıvı gıdılarla beslenmeye çalışın, ilk gün katı gıdalardan uzak durun. Ameliyat sonrası dudaklarınız çok hassas olacağı için ilk günler çelik çatal-bıçak yerine plastik olanları kullanın veya çorbanızı pipetle içmeye çalışın. Ameliyat bölgesini ilk günler ne kadar iyi korursanız iyileşme sürecini o kadar çabuk atlatırsınız. Lip lifting estetiğinden sonraki ilk iki gün ağır ve yağlı yemeklerden uzak durun, bol sıvı tüketin. Dudaklarınızın şişmemesi için buz masajı yapmayı unutmayın. Çok soğuk ve çok sıcak içeceklerden ilk günler uzak durmalısınız. 4.günden itibaren normal yemek rutinize geri dönebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta iyileşme süreci vardır.Sevgiler.

blank

Merhabalar hocam, ben lip lift ameliyatıyla dudaklarımın daha dolgun görünmesini istiyorum. Nette dolaşırken biraz okuyup bilgi sahibi oldum ama operasyondan ne kadar süre sonra yemek yenilebileceği hakkında hiçbir bilgiye rastlamadım. Lip lift ameliyatından ne kadar sonra yemek yiyebilim acaba hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Lip lift ameliyatı dudağın kaldırılmasına ve dolgun görünmesine yönelik estetik bir müdahaledir. Bu estetik müdahalede burun alt çizgisinde yapılan bir kesi işlemiyle dudak üstündeki deri yukarıya doğru çekilir ve burun alt tabanıyla birleştirilip dikilir. Lokal anestezi altında yapılan bu müdahale öncesinde sigara kullanımını bırakmış yada azaltmış olmanız gerekmektedir. Sigara iyileşme sürecini negatif yönde etkilemektedir. Operasyondan sonra iyileşme süreci diğer operasyonlara oranla daha hızlı olmaktadır. Lip lift estetiğinden yaklaşık 10 saat sonra sıvı gıdalarla beslenebilirsiniz. İlk iki gün katı yiyecekler yenmez, dudak hareket ettirilmemeye çalışılır. Yağlı ve ağır yiyecekler yerine soft ve yumuşak dokuda ve besleyici gıdalarla beslenmeniz iyileşme sürecinize de olumlu etki edecektir. Özellikle et ve tavuk suyuna yapılan çorbaları pipet yardımıyla kolaylıkla içebilirsiniz. Meyve suları, besleyici shake karışımlarla da beslenmenizi yapabilirsiniz. Burada en önemli husus sizin nekahat döneminde dudaklarınızı fazla hareket ettirmemeniz gerektiğidir. Çok sıcak ve çok soğuk yiyecekler yenilmesini ilk günlerde tavsiye etmiyorum. Bir hafta sonunda normal yemek düzeninize rahatlıkla dönebilirsiniz.

blank

Hocam iyi günler, ben yakın zamanda liplift operasyonu olmayı düşünüyorum. Belki saçma gelicek ama bir sorum var:) Liplift operasyonu sonrası ne zaman yemek yiyebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 8, 2020

Merhaba, Liplift operasyonu dudak kaldırma için yapılan “dudak” kelimesini kapsayan bir estetik cerrahi prosedür olsa da ağız içerisindeki aktivitelerde çok büyük kısıtlamalara ihtiyacınız olmayacaktır. Operasyon sonrası itibari ile çorba ve yumuşak yiyecekler tüketebiliyor olacaksınız. ilk on gün gerginlik hissiyatı sebebi ile kendizi rahat hissetmesenizde aslında bir hafta tamamlandığında normal lokmalı yiyeceklerinizi yiyebiliyorsunuz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar