Lip Lift Estetiğinde Ne Kadar Deri Alınır?

1.18K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hanım ben dudak kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Üst dudağımla burun mesafem aşırı değil ama biraz fazla lip lift estetiği ile ne kadar deri çıkartılmaktadır? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim hocam çok teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip lifting estetiğinde üst dudak ile burun tabanı arasındaki fazla deri kesilerek çıkarılır. Bu işlem sırasında dikişler burun tabanın tam altında olduğu için ameliyat sonrasında izler neredeyse görünmez olur. Lip lifting estetiğinde ne kadar deri çıkarılacağı kişinin üst dudağın genişliğine ve yüzün ortantısına bağlıdır. Genellikle ameliyat istatistiklerine baktığımızda lip lifting ameliyatında 5-7 mm arasında deri çıkartıldığı görülür. Tabii bu derinin genişliği kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerde 2 mm deri çıkartılması bile etkili bir sonuç yaratabilir. Üst dudak bölgesindeki fazla deri yukarı çekilerek kişinin üst dudağı daha kalkık gösterilir. Bu da dudaklara kalıcı melek kanadı dokunuşu verecektir. Yüzünüz daha güleç ve genç görünecek. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, benim üst dudağım aşırı ince. Burnum ve dudağım arası mesafe o kadar çok ki bu görüntüden artık aşırı rahatsız oluyorum. Lip lift olmak istiyorum ama aklıma takılan bir konu Lip Lift estetiğinde ne kadar deri alınıyor? Sonradan sorun olmaz değil mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatı üst dudak ve burun arasındaki mesafeyi kısaltarak yüze daha canlı ve enerjik bir ifade kazandırmak amacıyla yaptığımız ameliyatlardır. Bunu yaparken de ara kısım da kalan fazlalık deriyi alırız. Ancak bunun miktarını standart olarak söylemem ne yazık ki mümkün değil. Çünkü boşluğun miktarı, dişlerin görünümü vs gibi konular ne kadar deri alacağımızı etkileyen faktörlerdir ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu ameliyatta amaç yüzünüzü en estetik şekle kavuşturmaktır. Alanında uzman, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip bir doktor ameliyatınızı gerçekleştirdiği sürece sorun yaşamazsınız. Unutmayın cerrahi tedavilerin geri dönüşü yoktur. Fazla deri alındığında gülüşünüz bozulabilir. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, üst dudak ile burnum arasında kalan bölge fazla geniş olduğundan yüzüm çok orantısız duruyor ve hiç estetik görünmüyorum. Lip lift ameliyatı olmak istiyorum. Acaba lip lift estetiğinde ne kadar deri alınır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatında burun tabanı ile üst dudak arasındaki fazlalık deri vücuttan atılır. Ne kadar derinin alınacağı ise kişiden kişiye değişir. Üst dudak genişliği ve yüz orantısı ne kadar deri alınması gerektiğini etkileyen en önemli faktörlerdir. Fakat genel ortalamaya bakıldığında yaklaşık 5 ila 7 mm arasında deri vücuttan atılır. Yine de en doğru cevabı verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli.

0

Merhaba Leyla Hanım, üst dudak ile burun tabanım arasında kalan kısım çok açık, bu durum da yüzümün orantısız görünmesine neden oluyor. Lip lift ameliyatı olmak istiyorum. Lip lift estetiğinde ne kadar deri alınıyor bilgi alırsam çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatı sizin de belirttiğiniz gibi üst dudak bölgesi ile burun tabanı arasında kalan aradaki açıklığın azaltılmasını sağlıyor. Üst dudak yukarı kaldırılarak daha kıvrımlı bir dudak yapısı elde ediyoruz. Lip lift ameliyatında arada kalan kısımdan fazla deriyi alarak üst dudağı yukarı kaldırıyoruz. Ancak hastadan ne kadar deri alacağıma karar verirken öncesinde hastayı mutlaka muayene ediyorum. Her hastadan farklı miktarda deri çıkarıyoruz. Bu sebeple size kesin bir bilgi vermem olası değil.

0

Leyla Hanım merhaba, benim sorunum burnum ve üst dudağımın arasında çok fazla boşluk olması. Asık suratlı bir ifadem varmış gibi duruyor. Rahatsız oluyorum. Lip lift olmak istiyorum. Lip Lift estetiğinde ne kadar deri alınıyor? Bununla ilgili bilgim yok. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatı burun ve üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltmak ve oradaki normalin üzerinde olan uzun görüntüyü ortadan kaldıran bir ameliyattır. Yüzünüzdeki yorgun ifadeyi yok eder. Daha genç, canlı bir ifadeye kavuşmanızı sağlar. Lip Lift ameliyatlarında fazla derinin alındığı doğru fakat bununla ilgili kesin bilgi veremem. Çünkü bu durum kişiden kişiye değişir. Kişide ihtiyaç ne kadarsa deri alımı da o oranda olur. Sizi muayene etmeden net bir şey söylemem mümkün değil ancak anlattığınız kadarıyla belirttiğiniz problemin çözümünde etkili olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, üst dudağımın son aylarda iyice içeri kıvrılması yüzümde çok orantısız bir görüntü yarattı. Burnumla dudağımın arasındaki mesafe inanılmaz açıldı. Aynaya ne zaman baksam gözüm o kısma kayıyor ve bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Lip Lift diye bir ameliyat duydum. Fazla deri alınıyor gibi bir bilgi vardı. Bu işlemi merak ettim. Lip Lift estetiğinde ne kadar deri alınıyor? Benim için uygun olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift estetik operasyonları zamana bağlı olarak dudakların üste olan kıvrımını kaybetmesi sonucu burun ile dudak mesafesinde boşluğu kısaltmak amacıyla yapılan ameliyatlardır. Yüzdeki yorgun ifadeyi yok eder ve dudakları eski estetik formuna kavuşturmaya yarar. Lip Lift ameliyatlarında belli bir miktarda deri alınır. Ancak alınacak deri miktarı kişiden kişiye değişir. Lip Lift estetiği anlattığınız sorunu çözer ancak ne kadar deri alınması gerektiğini sadece muayene sonrası söyleyebilirim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar