Lip Lift Estetiğinde Ne Kadar Deri Alınır?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hanım ben dudak kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Üst dudağımla burun mesafem aşırı değil ama biraz fazla lip lift estetiği ile ne kadar deri çıkartılmaktadır? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim hocam çok teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Lip lifting estetiğinde üst dudak ile burun tabanı arasındaki fazla deri kesilerek çıkarılır. Bu işlem sırasında dikişler burun tabanın tam altında olduğu için ameliyat sonrasında izler neredeyse görünmez olur. Lip lifting estetiğinde ne kadar deri çıkarılacağı kişinin üst dudağın genişliğine ve yüzün ortantısına bağlıdır. Genellikle ameliyat istatistiklerine baktığımızda lip lifting ameliyatında 5-7 mm arasında deri çıkartıldığı görülür. Tabii bu derinin genişliği kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerde 2 mm deri çıkartılması bile etkili bir sonuç yaratabilir. Üst dudak bölgesindeki fazla deri yukarı çekilerek kişinin üst dudağı daha kalkık gösterilir. Bu da dudaklara kalıcı melek kanadı dokunuşu verecektir. Yüzünüz daha güleç ve genç görünecek. Sevgiler.

blank

Doktor hanım merhabalar, Benim dudak ile burun aramdaki mesafe çok uzun değil fakat buna rağmen üst dudağım içerde olduğu için ve uzun ömürlü sonuç istediğim için liplift ameliyatı uygulaması istiyorum. Liplift estetiğinde ne kadar deri alınır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Lip lift uygulaması oldukça konforludur. Üst dudak bölgesiyle burnun buluştuğu kısımda, tam burun altında bir kesi yapılır. Fazlalık kabul edilen uzunluk çıkarılır. Dolayısıyle uzunluğun ne kadar olduğu değil yüz hattınıza en uygun ne kadar alınması gerekiyorsa o’kadar deri alınır. Fazla cilt çıkarıldıktan sonra, birleştirme yapılarak dikilir. Kesiyi katlar halinde kapatmak önemlidir çünkü dudağın şeklini korumak için ve yeterli kuvvet sağlamak için dikişlerin cildin altına yerleştirilmesi hayati önem taşır. Yani önemli olan ne kadar deri alındığı değil sizin ne kadar alınmasına ihtiyacınızın olduğudur.

blank

Merhaba Leyla Hanım. Benim yüz şeklimden dolayı burnum ve dudağım arasında sevmediğim kadar uzun bir mesafe var. Bu konuyu araştırdım ancak yeterli bilgi edinemedim. Lip Lift estetiği olmaya karar verirsem dudak üstü bölgemden ne kadar bir deri alınıyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba. Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişmektedir. Dudak ve burun arasındaki mesafenin boyutuna göre ne kadar deri alınacağı belirlenir. Estetik olarak yüzünüzün asimetrisinin korunması için işlem yapılacak bölgeden ne kadar deri alınacağı muayenede belirlenir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, dudaklarıma lip lift yaptırmak istiyorum. 53 yaşındayım. Videolardan izlediğim kadarıyla bıyık bölgesinden bir miktar deri alınıyor. Lip Lift estetiğinde ne kadar deri alınır? Bir oranı var mı? İyi çalışmalar dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, Lip lift ameliyatında özellikle kadınlarda burun ile dudak arasındaki mesafenin bir miktar kısaltılması ile dudaklarda melek kanadı etkisi oluşturulur. Yaşın ilerlemesiyle beraber burun altıyla dudak arasındaki bölüm uzar ve nitral çizgi dediğimiz çizgiler azalarak kaybolur, bu bölüm düzleşir. Kişiye yaşlı ve yorgun bir ifade katan bu düzleşmeyi hiçbir kadın çekici bulmamaktadır. Kişinin dudak ile burun tabanı arasındaki mesafenin belirli bir uzunlukta olması gerekiyor. Lip lift estetiğinde öncelikle kişinin üst dudak ile burun altı çizgisi arasındaki mesafe ölçülür. İdeal ölçü 12 mm ile 15 mm arasındadır. Dudak ile burun arasındaki mesafe ölçümü yapıldıktan sonra yüz ile tam uyumlu, doğal görünen hacimli bir dudak yapısı oluşturmak için lip lift tekniği kullanılır. Lip Lift ile bu alandaki kaslar birbirine yaklaştırılarak dikilir ve fazla olan deri çıkartılır. Çıkarılan deri, operasyonu yaptıran kişinin bıyık mesafesine bağlı olarak değişir. Bu mesafe herkeste farklı olduğu için net bir sayı vermek mümkün değildir. Lip lift ameliyatıyla dudaklara hacim ve dolgunluk verilir, yüz simetrisi sağlanır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar