Lip lifting estetiğinden ne kadar sonra dudak dolgusu yaptırabilirim?

blank
1 Cevap

İyi akşamlar, ben lip lift dudak kaldırma ameliyatı düşünüyorum. Burun ile dudak mesafem çok fazla ama dudaklarımda ince ameliyat sonrasında dolgu uygulamasına da devam etmek istiyorum. Size sormak istediğim lip lift estetiğinden ne kadar sonra dudak dolgusu yaptırabilirim. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Öncelikle şunu söyleyelim; lip lifting estetiğinden sonra dudak dolgusuna ihtiyaç duymayacaksınız. Fakat illa ki dolgun ve büyük dudaklar istiyorum diyorsanız lip lifting estetiğinden 6-8 hafta sonra dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. Dudak dolgusunun kalıcılığı ortalama olarak 5 ay sürdüğü için deneme amaçlı dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. 5.ayın sonunda dudaklarınızın daha büyük görünmesini isterseniz dudak dolgusunu yeniletebilir veya kalkık dudaklarınızı daha doğal bir şekilde kullanmak için dudak dolgusuna ara verebilirsiniz. Lip lifting sonrasında hastalar genellikle dudak dolgusuna ihtiyaç duymuyorlar fakat bu tamamen kişinin özel isteklerine bağlıdır. İsteyen kişilere dudak dolgusu yapılır. Sevgiler.

blank

Hocam iyi günler, Lip lift estetiği olmak istiyorum fakat mesafe sorunum dışında dudaklarım oldukça ince olduğu için ek olarak dolgu da uygulamak istiyorum. Lip lift estetiğinden sonra dudak dolgusu yaptırabilirmiyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Daha dolgun dudaklar isteyen kadınlara, enjekte edilebilir hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi de uygulanabilir. Kesinin yeri dolayısıyla izler bu ameliyatta gizlenmekte ve gölgelenmektedir. İhtiyaca göre cilt miktarı çıkarmayı izin veren, ayarlanabilen bir ameliyattır. Fakat dolguyu uygulamak istendiği zaman liplift sonrası iyileşmenizin; yani ödeminin tamamen inmesini beklemek gerekir. Ödem sorunu kişilerin bünyesine göre değişkenlik gösterdiği için bu kontrol randevularınız takibinde ortak verebileceğimiz bir karardır.

blank

Merhabalar. Lip lift operasyonu oldum fakat üst dudağımın kalınlığı yeterli gelmedi ve dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Lip lift estetiğinden ne kadar sonra dudak dolgusu yaptırabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhaba, Üst dudağının inceliğinden yakınan kadınlar için hyaluronik asit bazlı dermal dolgular ve lip lift operasyonu ile bu sorunu çözebiliyoruz. Bazen üst dudağımız çizgi gibi çok ince olabilir. Bu tip durumlarda lip lift yapıp önce üst dudağı biraz kaldırıyoruz, lip lift iyileşme süreci bittiğinde, yaklaşık 1-1,5 ay sonra dudak dolgusu ile hacim veriyoruz. Alt ve üst dudağın birbirine olan uyumu da oldukça önemli. Üst dudağınızın alt dudağınızdan daha kalın olması estetik olmayan bir görüntü verebilir size. Bu durumda alt dudağınızı da hyaluronik asit bazlı dolgularla kalınlaştırıyoruz.

blank

İyi günler hocam, sizi medyadan takip ediyorum. Son zamanlarda lip lift uygulaması sosyal medyada sürekli karşıma çıkıyor. Benimde burun ve dudak aramda bir uzunluk var. Ayrıca dudaklarım da çok ince, ip gibi. Ben lip lift yaptırmak istiyorum. Lip lift yaptırdıktan ne kadar süre sonra dudak dolgusu yaptırabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, Lip lift ameliyatı dudak ile burun arasındaki uzunluğun kısaltılması aynı zamanda dudakların yukarıya doğru çekilmesiyle beraber naturel bir dolgunluk verilmesi işlemidir. Lip lift ameliyatı son derece kullanışlı ve doğal botoks etkisi olan bir işlemdir diyebiliriz. Lip lift işleminin etkileri kalıcıdır ve tekrarlanmadığı için sizi üzmez. Lip lift işlemi dudaklara doğal bir hacim ve dolgunluk kazandırmaktadır. Ancak kişi çok daha büyük görünen dudaklara sahip olmak isteyebilir. Lip lift estetiğinden yaklaşık 1,5 – 2 ay sonra dudak dolgusu işlemi yaptırabilirsiniz. Dudak dolgusunun kalıcılığı yaklaşık olarak 5 ay sürmektedir. Yaptırdığınız dudak dolgusunun etkisi geçince isterseniz tekrar edebilirsiniz. İstediğiniz takdirde de doğal haliyle de kullanabilirsiniz. Bu tamamen hastanın istekleriyle doğru orantılıdır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar