Liposuction ameliyatı öncesinde Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

924 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Liposuction ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmem gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Liposuction ameliyatı öncesinde özellikle dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur. Yalnızca her ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat tarihinden bir hafta on gün kadar önce kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar almamanız ve bitki çayı tüketmemeniz gerekecektir. Alkol ve sigara tüketimini azaltmanız gerekmektedir. Sigara tüketiminin devam etmesi yaraların iyileşmesini geciktiren bir faktördür.

0

Doktor Hanım merhaba, ben Liposuction yaptırmak istiyorum. Muayene için size geleceğim. Ama hızlıca operasyon olmak istiyorum. Hızlıca hazırlıklara başlayacağım. Liposuction ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmem gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, muayene için geldiğinizde sizden genel sağlık durumunuza yönelik bazı tahlil ve tetkikler yaptırmanızı isteyeceğim. Bu doğrultuda bazı özel önerilerim olabilir. Bunun dışında kan sulandırıcı veya kanı sulandırmaya neden olan ilaç ve hormon tedqavileri kullanımınız varsa doktorunuz kontrolünde sonlandırmanız lazım. Alkol kullanmayın, tütün ürünleri kullanmayın. Bitki çayı tüketmeyin. Dediğim gibi diğer önerilerimi sizin bünyenize özel olarak tahlilleriniz neticesinde verebileceğim. Görüşmek dileğiyle, sevgiler…

0

Doktor hanım selamlar, önümüzdeki yaz liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak merak ettiğim bir şey var; liposuction ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmem gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction vücudunuzda fazla yağlanma olan bölgedeki yağ hücrelerini vücudunuzdan atarak daha estetik ve çekici hatlara sahip olmanızı amaçlayan, oldukça etkili bir yöntemdir. Her cerrahi operasyon öncesindeki gibi liposuction öncesinde de dikkat etmenizde fayda olan birtakım hususlar bulunur. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse, operasyondan en az 2 hafta önce aspirin vs gibi kan sulandırıcı ilaçları -eğer kullanıyorsanız- bırakmanız gerekir. Aynı şekilde yara iyileşmesini geciktirdiğinden dolayı sigara ve alkol kullanımına da bir müddet ara vermeniz önemlidir.

0

Leyla Hanım selamlar, uzun zamandır aklımdaydı ancak bir türlü cesaret edememiştim. Nihayet liposuction yaptırmaya karar verdim. Acaba ameliyat öncesi dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Beni bilgilendirir misiniz? Çok teşekkür ederim kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Liposuction yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar tüm cerrahi operasyonlar ile aynıdır. Doktorunuz operasyon öncesi size mutlaka detayları aktarır ancak ben yine de bazı önemli noktaları belirtmekte yarar görüyorum. Cerrahi operasyon yaptırmadan en az 2 hafta önce aspirin gibi kan sulandırıcı özelliğe sahip ilaçların kullanımına ara vermeniz gerekir. Ayrıca vitamin desteği, yeşil çay gibi besinler de kanı sulandırdığından cerrahi işlem öncesi kullanılmamasında fayda vardır. Bunlara ek olarak sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklarınız var ise bunlara da ara vermelisiniz. Zira tütün ürünleri ve alkol kullanmak ameliyat sonrası vücudunuzda oluşan yaraların iyileşme süresini geciktirecektir.

0

Leyla Hanım merhaba, bel bölgeme Liposuction yaptırmak istiyorum. Liposuction ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmem gerekir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatı öncesinde zaten operasyon olacağınız doktorunuz size ve bünyesel yapınıza uygun olarak muayene sonrasında belli tavsiyelerde bulunacaktır. Bu tavsiyelere mutlaka uyun. Bunlar harici dikkat etmeniz gereken bazı genel durumlar var. Ameliyattan en az 10 gün önce kan sulandırıcı ilaç kullanımınız varsa kesmelisiniz. Bunun için size ilacı veren doktorunuzla mutlaka iletişimde olun. Kendi kendinize kesmeyin. Alkol ve tütün ürünleri kullanmayın. Bitki çayları tüketmemeye dikkat edin. Bu tavsiyelere uyarsanız operasyonunuzun başarısı artacak ve iyileşme süreciniz daha hızlı iilerleyecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, çok kilolu bir kadın değilim ama basen bölgemde aşırı bir yağlanma var. Kıyafetlerimi alırken zorlanıyorum ve istediğim hiçbir şeyi neredeyse giyemiyorum. Liposuction yaptırmak istiyorum kısa süre içerisinde. Liposuction ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmem gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatından önce hem iyileşme sürecini hızlandırmak hem de operasyon başarısını arttırmak için bazı yapılması gerekenler var. Operasyondan en az 10 gün önce kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız. Düzenli olarak kullandığınız bir kan sulandırıcınız varsa ilgili doktorunuzla görüşmeli ve ilaç kullanımına ara vermelisiniz. Bunu doktor kontrolünde yapın. Alkol ve tütün ürünleri kullanımından uzak durun. Çünkü bu ürünlerin kullanımı yaralarınızın iyileşme süresini arttırır. Bitki çayları tüketmeyin. Muayene esnasında liposuction öncesi ideal kilonuza bakılacaktır. Bu doğrultuda operasyondan önce diyet ve spor önerilebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı