Liposuction ameliyatı öncesinde Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

blank
1 Cevap

Liposuction ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmem gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Liposuction ameliyatı öncesinde özellikle dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur. Yalnızca her ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat tarihinden bir hafta on gün kadar önce kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar almamanız ve bitki çayı tüketmemeniz gerekecektir. Alkol ve sigara tüketimini azaltmanız gerekmektedir. Sigara tüketiminin devam etmesi yaraların iyileşmesini geciktiren bir faktördür.

blank

Hocam iyi günler, liposuction öncesinde nelere dikkat etmem gerekir biraz detaylı bilgi almamız mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, Liposuction ameliyatı öncesi hastadan liposuction ameliyatına uygun olup olmadığını görmek için temel sağlık testlerinden geçmesini isteriz. İşlemden iki hafta önce hastadan antienflamatuar ilaçları bırakılması önemlidir. Kadınlardan da oral kontraseptif almayı bırakmalarını mutlaka belirtirim.

blank

Merhaba Leyla Hocam. Karın bölgem için liposuction ameliyatı olmayı planlıyorum. Ancak dikkat etmem gereken bir şey var mıdır acaba? Liposuction ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmem gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba. Liposuction ameliyatı olmadan önce kan sulandırıcı, aspirin, doğum kontrol hapı ve hormon ilacı kullanılmaması gerekir. Tansiyon, şeker veya tiroid vb. rahatsızlıklar var ise gerekli tetkiklerin yapılması gereklidir. Tetkikleriniz olumlu yönde çıktığı takdirde uygun görülür ise ameliyat olunabilir.

blank

Leyla Hocam merhabalar, öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Leyla Hocam benim bel bölgemde kalıcı yağlanmalar var, eritemiyorum. Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. Liposuction ameliyatından önce dikkat etmem gereken şeyler var mı acaba? Nelere dikkat etmeliyim? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

Merhaba, vücut şeklini bozan ve kıvrımları yok eden vücut yağlanmalarından liposuction ile kolaylıkla kurtulmanız daha kolay hale gelmektedir. Liposuction bir zayıflama tedavisi değil, vücut kontürünü belirginleşmesine yardımcı olan bir prosedür olma özelliğindedir. Liposuction operasyonundan 10 gün önce varsa kan sulandırıcı ilaçların kullanılmasının bırakılması gerekir. Yeşil çay, bitki çayı, alkol tüketmemek ve varsa sigara tüketiminizi azaltmanız gerekmektedir. Sigara kullanımına devam edilmesi halinde yaralar daha geç iyileşir. Liposuction uygulamasından önce rejim programı uygulamak ve düzenli spor –egzersiz programınızı günlük hayatınızın içine yerleştirmek, liposuction uygulamasından sonra kilo almamanızı ve günlük rutininize dönmeniz bakımından oldukça önemlidir. Planlarınız arasında gebelik varsa, tüm gebeliklerinizden ve emzirme döneminizden sonra liposuction uygulamasını yaptırmanız sonuçların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar