Liposuction İçin En Doğru Zaman?

1.23K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Hocam selamlar yağ aldırma ameliyatı için çok araştırma yaptım artık kesinlikle ameliyatı olmak istediğime de karar verdim. Ancak hocam ben ameliyatı tatil zamanıma denk getirmek istiyorum yoğun bir iş hayatım var yaz iznimde planlamış olsam Liposuction ameliyatı yazın yapılır mı? Aydınlatırsanız çok sevinirim hocam iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , bu durum kişiye bağlıdır. Aslında tam olarak bir mevsimi yoktur, sadece korse kullanmak zorunda olduğunuz için yazın sıcak ile birlikte korse kullanmanız zor olacağından bahar ayları uygun olabilir. Ama siz yazında yara izlerini güneşten koruyabilirim ve korse kullanırım derseniz düşünebilirsiniz. Benim önerim daha konforlu bir iyileşme süreci geçirmeniz açısından size hangi ay daha uygun olacaksa o zaman düşünmeniz olur. Sağlıklı günler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben Liposuction yaptırmak istiyorum. Bel bölgemde bir kalınlaşma oldu da. Ama havalar da ısınmaya başladı. Şimdi olmam doğru mu? Liposuction için en doğru zaman nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction her mevsimde yapılabilen bir operasyon. Ancak ben hastanın konforu açısından çok sıcak dönemleri pek önermiyorum. Operasyondan sonra iyileşmeniz için kritik öneme sahip bir korse kullanımı oluyor. Yaz ayları bu yüzden biraz sıkıcı olabilir. İkinci bir neden de güneş ışınları yara izlerinin iyileşmesinde olumsuz etkiye sahip. İzleri güneşten çok iyi korumak gerek iz kalmaması için. Bunu yapmak da yaz aylarında daha zor. Eğer istisna bir durumunuz yoksa Eylül ayı gibi tekrar konuşalım. Bu sürede siz de diyet ve egzersiz ile ulaşabileceğiniz en düşük kiloya ulaşabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba, uygunluk durumum yaz mevsimine denk geldiğinden yaz aylarında liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak yaz mevsimi bunun için doğru bir seçim mi emin değilim. Liposuction için en doğru zaman nedir? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction her mevsim uygulanabilen bir operasyondur. Ancak ameliyat sonrası dikiş izlerinin güneş ışınlarından olabildiğince korunması gerekir. Aynı zamanda uygulama sonrası bir süre korse kullanmanız bölgenin çabuk toparlanması ve şekillenmesi açısından son derece önemlidir. Dikiş izlerini güneşten korumak ve yaz aylarında korse takmak kış mevsimine kıyasla daha meşakkatli olacağından hastalarımıza imkanları varsa bu operasyonu kış aylarında yaptırmalarını öneriyoruz. Ancak sizin uygunluğunuz yaz aylarına denk düşüyor ise bu mevsimde de liposuction yapıyoruz.

0

Merhaba Leyla Hanım, liposuction yaptırmak istiyorum ancak bir müddet iyileşme dönemi olacağı için işyerinden izin alabileceğim bir dönem yaptırmak istiyorum. İşyerimden de yalnızca yazın izin alabilmem mümkün olduğundan sormak istedim. Liposuction her mevsim uygulanabilir mi? En uygun zaman ne zaman? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction uygulaması her mevsim yapılan bir işlemdir. Yazın geldiğiniz takdirde yazın da bu işlemi uygulayabiliriz. Ancak imkanınız var ise kışın liposuction yaptırmanızı öneririm. Çünkü işlem sonrası ameliyat bölgesini güneş ışınlarından korumak gerek. Yaz mevsiminde daha çok güneş ışığına maruz kaldığımız için işlem bölgesini korumak zorlaşabilir. Bu da iyileşme sürecini uzatacaktır. Ancak kendinize güveniyorsanız yaz mevsiminde de yaptırabilirsiniz. Sağlıkla kalın.

0

Leyla Hocam merhaba, Liposuction için en doğru zaman nedir? Ben basen bölgem için yaptırmak istiyorum. Yazın olur mu? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction olmak için herhangi belli bir zaman bulunmuyor. Her zaman Liposuction olabilirsiniz. Sadece konfor açısından yaz mevsimini pek tavsiye etmiyorum. Çünkü ameliyat sonrasında size giydirilecek olan ve bir süre düzenli kullanmanız gereken bir korse var ve sıcak havalarda bu korseyi kullanmak rahatsız edici olabilir. Bir diğer neden ise iz kalma riski. Ameliyatta atılan ufak kesiler var. Zamanla yok olan bu izlerin güneşle temas etmesi halinde kalıcı olma riski var. Tüm bunlara dikkat edebilirseniz yaz aylarında da operasyon olabilirsiniz. Öncelikle muayene için gelirseniz yağ oranını analiz edelim. Belki medikal işlemler de yeterli gelir. Görmeden bir yorum yapmam zor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, 26 yaşındayım. Göbek ve bel bölgemdeki bir türlü erimek bilmeyen bölgesel yağlanmalarımdan çok rahatsızım. Ameliyat olmak istiyorum. Liposuction için en doğru zaman olarak hangi ayları önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction için belirli bir tedavi mevsimi yoktur. İstediğiniz zaman olabilirsiniz. Sadece yaz aylarını çok önermem. Çünkü iyileşme süreci çok konforlu geçmez, zorlanabilirsiniz. Öncelikle operasyon sonrasında düzenli giymeniz gereken bir korseniz olacak. Sıcak havalarda bu korseyi giymek sizi rahatsız edebilir. Bir diğer neden ise iz kalma riski çok az olsa da açılan küçük kesilerin güneş ışınları ile temas etmesi halinde bu risk söz konusu hale gelebilir. Çok iyi korumak gerek, bu da ayrı bir efor gerektirir. Benim önerim daha serin ayların tercih edilmesi. Önümüz kış, bana kalırsa önümüzdeki 2- 3 ay operasyonu olmak için çok ideal, sizin için de daha konforlu bir iyileşme süreci olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı