Liposuction İçin En Doğru Zaman?

blank
1 Cevap

Hocam selamlar yağ aldırma ameliyatı için çok araştırma yaptım artık kesinlikle ameliyatı olmak istediğime de karar verdim. Ancak hocam ben ameliyatı tatil zamanıma denk getirmek istiyorum yoğun bir iş hayatım var yaz iznimde planlamış olsam Liposuction ameliyatı yazın yapılır mı? Aydınlatırsanız çok sevinirim hocam iyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , bu durum kişiye bağlıdır. Aslında tam olarak bir mevsimi yoktur, sadece korse kullanmak zorunda olduğunuz için yazın sıcak ile birlikte korse kullanmanız zor olacağından bahar ayları uygun olabilir. Ama siz yazında yara izlerini güneşten koruyabilirim ve korse kullanırım derseniz düşünebilirsiniz. Benim önerim daha konforlu bir iyileşme süreci geçirmeniz açısından size hangi ay daha uygun olacaksa o zaman düşünmeniz olur. Sağlıklı günler.

blank

Merhaba Leyla Hocam, geçen gün televizyonda sizi izledim. Liposuction uygulamasını anlattınız. Benim de liposuction yaptırmaya ihtiyacım var, özellikle karnımdaki yağlar erimiyor hiç. Hocam ropörtajınızda kaçırmış olabilirim, liposuction için en doğru zaman ne zamandır acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

Merhaba, aslına bakarsanız liposuction uygulamasının tam olarak bir mevsimi bulunmuyor. Ancak şöyle bir durum söz konusu, liposuction uygulamasından sonra yeniden şekillendirilip forma sokulan vücut yapısının sabit durması için yaklaşık 5 hafta boyunca korse giyilmesini tavsiye ediyoruz. Liposuction uygulamasında belirlenen bölgelerden 1,5 – 2 cm genişliğinde küçük kesiler yapılarak bu kesilerden ince kanüller yardımıyla yağların vücudun dışına çıkması sağlanır. Yapılan bu kesilerin güneşten korunması gereklidir. Yaz ayları ülkemizde oldukça sıcak geçtiği için korse kullanımı sizi sıkabilir ayrıca yara izlerinin güneşten korunması biraz zor olabilir. İyileşme sürenizi konforlu bir şekilde geçirmek için bahar aylarını değerlendirmeniz sizin için daha avantajlı olabilmektedir.

blank

Hocam merhaba, yaz ayları yaklaşırken kilolarım gözüme çarpmaya başladı. Ameliyatlar yazın yapılmıyor diye biliyorum ama Liposuction ameliyatı yazın yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Liposuction her mevsim yapmaya uygundur. Liposuction sonrası iyileşme sürecinin kolay geçmesi için kış ve sonbahar ayları ameliyata daha uygundur. Fakat eğer hasta yaz aylarında Liposuction olmak istiyorsa bu durumda bir sakınca olmaz. Yaz mevsiminde Liposuction olan hastaların ortalama 3 ay boyunca denize veya havuza girmemesini öneriyoruz. Dikişleriniz tam olarak kapandıktan sonra deniz/havuza girmeye başlayabilirsiniz. Liposuction olduktan sonra ameliyat bölgenize uygun olan korseyi mutlaka 2 hafta ila 4 hafta arasında takmalısınız. Korse kullanımı yaz aylarında her ne kadar zor olsa da ameliyat sonrası hızlı iyileşme için korse kullanımı öneriyorum.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar