Blog, Vücut Şekillendirme

Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Liposuction Liposuction ile vücut şekillendirme, vücudunuzda belli bölgelerde biriken, inatçı yağlardan kurtulmanızı sağlayarak, ideal görünüme kavuşmanızı sağlar. Vücudun bazı bölgelerinde yer alan yağlar ne yaparsanız yapın gitmez. Spor programları ve diyetlerin de fayda etmediği bölgesel yağlarınızdan kurtulmak için Liposuction yaptırmanızı öneriz. Liposakşın vücuttaki fazla yağların vakum yöntemiyle dışarı çekilmesini sağlar. Böylece tek bir seansta vücudunuzda incelme görülür, vücut hatlarınız daha kıvrımlı bir hal alır. Liposuction estetiği vücutta bölgesel yağların toplandığı her bölgeye yapılabilir. Kilo verme sürecinde olanlar, diyet yapanlar için de Liposuction uygundur. Zayıflama programları ile kurtulamadığınız yağlardan Liposuction ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Kilo verme sürecinin sonunda inatçı yağlarınızı Liposuction ile aldırarak daha çekici bir vücuda sahip olabilirsiniz. Liposuctionın amacı sizi zayıflatmak değil daha kıvrımlı ve ince görünmenizi sağlamaktır. Vücut tipinize, yağ oranınıza ve estetik planlarınıza uygun olarak size en uygun Liposuction yöntemini seçin ve hayalinizdeki ince vücuda kavuşun!

Liposuction ile vücut şekillendirme de hangi teknik kullanılır?

Klasik Liposuction

Klasik Liposuction bugüne kadar en yaygın olarak kullanılan yağ çekme yöntemidir. İnce kanüllerle vücuda girilerek katı formdaki yağlar dışarı çekilir. Liposuction yöntemi vücutta belirgin izler bırakmaz. İnce kanüller kullanıldığı için büyük dikişler atılmaz, minimal izlerle Liposuction tamamlanır. Klasik Liposuctionın neredeyse tek dezavantajı işlemden sonra ciltte dalgalı bir görüntü bırakmasıdır. Bazı durumlarda, özellikle yoğun miktarda yağ çekimi yapıldığında Liposuction sonrası dalgalı bir iz kalabilir. Klasik Liposuction sonrası ilk bir hafta mutlaka evde dinlenmeli, sizin için önerilen korseyi takmalısınız. Liposuctiondan sonra iyileşme döneminde korse kullanmak sarkma oluşmasını da engelleyecektir. Eğer karın, uyluk gibi bölgelerden yoğun miktarda yağ çekimi yapılıyorsa germe estetiği ile Liposuctionı birleştirebilirsiniz. Karın germe, bacak germe gibi estetik işlemler Liposuction sonrası daha genç ve sıkı görünmenizi sağlayacaktır.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction ile vücut şekillendirme, estetik dünyasının en etkili incelme yöntemlerinden biridir. Vaser Liposuctionın en büyük avantajı yağları dışarı sıvı olarak çekmesidir. Bu sistem sayesinde yağlar önce vaser teknolojisi ile sıvılaştırıp daha sonra dışarıya vakumlanır. Böylece Vaser Liposuction estetiğinde tek seansta daha çok yağ çekilebilir. Vaser Liposuctionda yağlar likit formda vakumlandığı için ciltte herhangi bir hasar bırakmaz, dalgalanma görünmez.

Liposakşın estetiğinin yanında vücudunuzu dolgunlaştırmak isterseniz kendi vücut yağlarınızı kullanabilirsiniz. Vaser Liposuction yöntemiyle dışarı çekilen yağlar, meme büyütme, kalça büyütme ve yüz dolgusunda kullanılabiliyor. Kişinin kendi yağıyla yapılan dolgunlaştırma estetiği, kimyasal dolgulara göre daha doğal sonuçlar bırakıyor. Liposuction sonrası çekilen yağları vücut şekillendirme olarak kullanmak isterseniz mutlaka Vaser Liposuction yaptırmalısınız. Klasik Liposuction yöntemiyle alınan yağlar, estetik amaçla tekrar kullanılmaz.

Liposuction ile incecik bir bele sahip olun!

En çok Liposuction yapılan bölgelerin başında karın bölgesi geliyor. Karın bölgesi, vücudun en zor eriyen bölgelerinden biridir. Karın ve bel bölgesindeki yağlanma, kişilerin olduğundan daha kilolu ve kısa boylu görünmelerine yol açar. Liposuction yöntemiyle karın yağlanmalarından sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Karın bölgesine ince kanüllerle giriş yapılarak buradaki yağ vakumla dışarı çekilebilir. Eğer spor yapıyorsanız ve cildinizde sarkmalar yoksa Liposuction sonrası karın derisi hızla kendini toparlayacaktır. Eğer cildiniz elastikiyetini kaybettiyse Liposuction sonrası karın germe ameliyatı da yaptırabilirsiniz.

Liposuction İncecik bacaklar hayal değil!

Bazı kişilerin genetik olarak, bazı kişilerde ise kilo alımından sonra bacakları kalınlaşabilir. Kalın bacakları kader olarak görmemeniz gerekiyor. Kalın bacak yapısı estetik yöntemlerle inceltilerek daha zarif ve sütun gibi görünmeleri sağlanabilir. Bacak şekillendirme için günümüzdeki en yaygın estetik yöntemlerden biri Liposuctiondır. Liposuction ile vücut şekillendirme de bacaklarda biriken bölgesel yağlar alınarak bacaklara dengeli bir incelik katılır. Kişinin ihtiyacına göre ince ayak bileği, ince üst bacak hatları ortaya çıkarılır. Liposuction ile bacak inceltme estetiğinde istenirse yağ dolgusu da yapılabilir. Yağ dolgusu ile diz şekillendirme yapılabiliyor veya çarpık bacak gibi simetri sorunları da ortadan kaldırılabiliyor.

Liposuction ile vücut şekillendirme 

Beğenmediğiniz vücut hatlarınız zamanla sizi mutsuzluğa ve depresyona sürükleyebilir. Kilo vermek için kendinizi baskı altında hissettiğinizde daha çok yemek yemek isteyebilirsiniz. Özellikle düğün, nişan gibi özel günlerden önce stresten kilo almanız çok normaldir. Vücut hatlarınızı şekillendirmek için bu kadar stres altına girmek yerine Vaser Liposuction ile tek seansta incelebilirsiniz. Vaser Liposuction ile vücut şekillendirmed de yağları sıvılaştırarak canlı bir şekilde dışarı çekilmesini sağlar. Eğer çekilen yağlarınızı vücut ve yüz şekillendirme için kullanmak isterseniz Vaser Liposuction yöntemi size uygun olacaktır. Ultrasound teknolojisi ile yağların uzun süre canlı kalması sağlanır. Canlı olarak vücuda enjekte edilen yağlar uzun süre kalıcılığını korur. Ortalama olarak 400cc yağ vücut şekillendirme için yeterli olacaktır. Vaser Liposuction sonrası evde 4-5 gün dinlenmenizi öneriyoruz. İlk haftadan sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Liposuction ile ne kadar yağ aldırabilirsiniz?

Liposuction ile vücut şekillendirme de yağ alım miktarı kişiden kişiye göre değişmektedir. Yağ aldırmak isteyen kişilerin öncelikle vücut kitle endeksi ölçülür. Tek bir Liposuction seansında ortalama olarak 5-6 litre yağ alınabilir. Eğer kişinin kilosu 100 ve üzerinde ise bu kişiden 7 litreye kadar yağ alınması uygundur. Liposuction ile yağ aldırmak size zayıflama garantisi vermez. Vücut hatlarınız daha ince görünür ve vücudunuzda zayıflama etkisi oluşur. Liposuction ameliyatı sonrası sizi gören herkes zayıfladığınızı ve inceldiğinizi söyleyecektir. İhtiyaç durumunda Liposuction birden fazla seansta yapılabilir.

Benzer Yazılar

Liposuction ile Vücut Şekillendirme” İçin 4 Soru Soruldu

 1. blank Mehmet dedi ki:

  Merhabalar
  Karın vaser yaptırmak istiyorum fiyat verirseniz memnun olurum
  Teşekkür ederim
  İyi çalışmalar

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. blank Azin Estakhri dedi ki:

  Mrhb hocam, bel/karin ve bacaklar lipomatik ameliyat ucreti ne kadar ? hem de iki bolge ameliyati ayni zamanda yapilabilir mi ? Tskkrlr.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba mail ile bilgi verilmiştir.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir