Liposuction Sonrası Deri Sarkması Olur mu?

2.50K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hocam, benim karın bölgemde çok yağlanma var. Doğumdan sonra daha fazla oldu. Yağ aldırmaya karar verdim ama bazı endişelerim var acaba yağ aldırdıktan sonra sarkma olur mu? yardımcı olun lütfen. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction sonrası cilt kalitesi yumuşaksa, zayıfsa sarkma olabilir. Sıkı ciltlerde özelliklerle erkeklerde her zaman daha iyi sonuçlar almamızı sağlar. Liposuction yaparken cilt kalitesine bakmak çok önemli. Cilt kalitesinin en hızlı bozulduğu yerler bacak içleri. Kol içlerinde cilt kalitesi bozuksa çok kötü görüntüler ortaya çıkabiliyor. İlk başta çok güzel gözükürken sonrasında sarkmalar görülebiliyor. Çatlakların olduğu bölgelerde de cilt kalitesi kötü olduğu için kötü sonuçlar elde edebiliyoruz. Dolayısıyla mutlaka cilt kalitesine bakmak gerekiyor. Farklı şekillerde teknik olarak liposuction yapabiliriz. Vaser liposuction da uygulayabiliriz. Öyle vakalarımda var. Ama mutlaka karşılıklı görüşüp ondan sonra karar vermem gerekiyor. Çatlaklı deriye liposuction yapıldığında sarkmama ihtimali var ama orada bazı dengelerin oturması gerekiyor. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben kollarımdaki yağları aldırmak istiyorum. Bunun için Liposuction olacağım. Liposuction sonrası deri sarkması olur mu? Uygulama sonrası daha kötü olmaz değil mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu konu hastadan hastaya farklılık gösterir. Çünkü herkesteki yağ oranı birbirinden farklı, herkesin deri elastikiyeti aynı değil. Dolayısıyla şöyle söyleyebilirim eğer cilt kalitesi yüksekse sarkma olmaz ancak deride elastikiyet varsa yağların alınması sarkmaya neden olabilir. Bu tip durumları biz önceden yaptığımız muayenelerle tespit edebiliyoruz. Bu durum söz konusuysa eğer Liposuction’ı germe ameliyatı ile kombine ediyoruz ve operasyonu en estetik şekilde gerçekleştiriyoruz. Muayene için gelebilirseniz gerekli tetkikleri yapıp size özel bir cevap da verebilirim. Sevgiler…

0

Merhabalar Leyla Hanım, acaba liposuction sonrası deri sarkması olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her hastada olmasa da bazı hastalarımızda liposuction sonrası deride sarkma görülebiliyor. Genellikle bu durum ileri yaştaki hastalarımızda daha çok ortaya çıkıyor. Cildin eski elastikiyet düzeyini kaybetmesi veya işlem sırasında çok fazla yağ alınması bu durumun gerçekleşmesine sebep oluyor. Liposuction sonrası sarkma problemi ile karşı karşıya kalan hastalarımıza germe ameliyatı uyguluyoruz. Kombine olarak gerçekleştirilen bu ameliyat ile hastalarımız genel sonuçta oldukça memnun kalıyor. Eğer sizin de böyle bir arzunuz olursa liposuction’a ek olarak germe işlemi de uygulayabiliriz.

0

Merhaba hocam, ben 28 yaşındayım. Liposuction düşünüyorum ancak işlem sonrası derimde sarkmalar meydana gelir mi diye şüphelerim var. Acaba liposuction sonrası deri sarkması olur mu? Bilgi alabilirsem minnettar kalacağım. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction sonrası işlem uygulanan bölgede daha sonra sarkma meydana gelebiliyor. Bu durumla sık olmasa da karşılaşabiliyoruz. Ancak sizin yaşınız henüz çok genç ve elastikiyet seviyeniz iyi durumda olduğundan sarkma problemi ile karşı karşıya kalma riskiniz çok düşük. Genellikle yaşı ilerlemiş olan hastalarda ve cilt elastikiyet düzeyi düşük olan hastalarda sarkma sorunu yaşıyoruz. Ancak yine de liposuction yaptırmadan önce detaylı bir muayeneden geçmenizi öneririm.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göbek bölgemde yağlanma var. Liposuction olmak istiyorum ama Liposuction sonrası deri sarkması olur mu? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kişiye özel olarak bir bilgi vermem bu konuda yanlış olur. Çünkü yağlanma oranına, cilt ve derinin yapısına göre bu durum değişiklik gösterebilir. Burada sizi muayene etmeli ve bölgedeki yağlanma oranını analiz etmeli, derinin sarkma meylini incelemeliyim. Eğer Liposuction sizin ihtiyacınız olan yöntemse ve deriniz sarkmaya meyilliyse Liposuction ameliyatını germe ameliyatı ile kombine şekilde uygularız ve bu şekilde istediğiniz sonuca ulaşabiliriz. Ancak dediğim gibi muayene etmeden kesin bir şey söyleyemem. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim kollarım vücut yapıma göre olması gerekenden çok daha kilolu bir görünüme sahip. Ne yaptıysam kollarımı formuna sokamadım. En son bu bölgedeki yağları aldırmanın iyi olabileceğine karar verdim. Ancak endişe ettiğim bir konu var. Liposuction sonrası deri sarkması olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu konu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Çünkü herkesteki yağlanma oranı ve cilt, deri yapısı birbirinden farklıdır. Deri sarkmaya meyilli ise ya da bölgede aşırı bir yağlanma mevcutsa bu yağların alınması sonucunda sarkmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumların oluşma risklerini yüksek oranda muayene esnasında anlayabiliriz. Eğer sarkmaya meyilli bir yapı mevcutsa, hastamıza Liposuction eşliğinde kol germe ameliyatı da uygularız ve kötü bir görüntü oluşmasının tüm olasılıklarını ortadan kaldırırız. Hem Liposuction hem de kol germe ameliyatında kesiler kol altına atıldığı için dışardan görülen bir ameliyat izi de kalmaz. Size özel en doğru bilgi için muayene olmanızı tavsiye ederim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı