Liposuction Sonrası Deri Sarkması Olur mu?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hocam, benim karın bölgemde çok yağlanma var. Doğumdan sonra daha fazla oldu. Yağ aldırmaya karar verdim ama bazı endişelerim var acaba yağ aldırdıktan sonra sarkma olur mu? yardımcı olun lütfen. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Liposuction sonrası cilt kalitesi yumuşaksa, zayıfsa sarkma olabilir. Sıkı ciltlerde özelliklerle erkeklerde her zaman daha iyi sonuçlar almamızı sağlar. Liposuction yaparken cilt kalitesine bakmak çok önemli. Cilt kalitesinin en hızlı bozulduğu yerler bacak içleri. Kol içlerinde cilt kalitesi bozuksa çok kötü görüntüler ortaya çıkabiliyor. İlk başta çok güzel gözükürken sonrasında sarkmalar görülebiliyor. Çatlakların olduğu bölgelerde de cilt kalitesi kötü olduğu için kötü sonuçlar elde edebiliyoruz. Dolayısıyla mutlaka cilt kalitesine bakmak gerekiyor. Farklı şekillerde teknik olarak liposuction yapabiliriz. Vaser liposuction da uygulayabiliriz. Öyle vakalarımda var. Ama mutlaka karşılıklı görüşüp ondan sonra karar vermem gerekiyor. Çatlaklı deriye liposuction yapıldığında sarkmama ihtimali var ama orada bazı dengelerin oturması gerekiyor. Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hocam. Liposuction yaptırmak istiyorum fakat hızlıca kilo alıp veren bir yapım var ne kadar dikkat etsemde. Liposuction sonrasında deri sarkması olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Liposuction öncesi ve sonrasında kiloya dikkat etmek ve stabilize etmek çok önemli çünkü vücut kilo alıp verdikçe sarkabiliyor. Liposuction öncesindeki muayenelerde ilk önce hastanın cildinin kalitesine bakıyorum. Hastanın cildi eğer zayıfsa ya da çok yumuşak yapılı bir cildi varsa liposuction sonrası da zamanla sarkmalar oluşabiliyor. Bu nedenle erkek hastalarda ciltleri daha sıkı olduğu için liposuction operasyonlarında daha iyi sonuçlar görüyoruz. Ben genellikle liposuctionı vaser liposuction olarak uyguluyorum. Vaser liposuction ile daha fazla miktarda ve dokulara zarar vermeden uygulayabiliyorum. Bu da sonuçları direkt olarak etkileyip sarkmaların daha az görülmesini sağlıyor.

blank

Hocam benim karnımda bolbol yağlar düşüyor önüme, yağ aldırma yapsam liposakşın ile karnım sarkar mı? Liposuction Sonrası Deri Sarkması Olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Bir hastanın ameliyattan önce sahip olabileceği herhangi bir gevşek cilt, liposuction sonrası kalacaktır. Kalıtım, hamilelik ve kilo dalgalanmaları cilt gevşekliğine katkıda bulunur ve istenmeyen yağ şişkinliklerinin giderilmesi gevşek cilt hacmine katkıda bulunabilir. Karın germe, boyun germe ve göğüs germe gibi prosedürler gevşek cildi ve sarkmayı ortadan kaldırmak ve daha ince vücut hatlarınızı tamamlamak için sıkı, bir cilt varlığı oluşturmak için uygun tedavilerdir.

blank

Leyla Hocam merhaba, benim karnımın alt bölgesinde yağlanma var, doğumdan sonra sanki oraya yapıştı, hangi egzersizi denediysem o bölgemdeki yağları eritemedim. O bölgedeki yağlarımı liposuction ile aldırsam, liposuction sonrası karın derim sarkar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, estetik ve plastik cerrahlar için liposuctiona uygun adaylarda olması gereken özelliklerden birisi de cilt elastikiyeti olmasıdır. Cildin elastik bir yapıda olması liposuction ameliyatından sonra, yağların alındığı bölgede sarkma olmasına engel olur. Eğer cildiniz yumuşaksa, kolajen üretimi az ise liposuction ameliyatından sonra işlem gören bölgede sarkma meydana gelebilir. Genel olarak liposuction işleminden sonra en fazla sarkma eğilimi gördüğümüz yerler uyluk dediğimiz bacak içleri, üst kol altı derisi ve alt karın bölgesidir. Bu alanlardan liposuction yapıldığı zaman ilk başlarda güzel görünebiliyor ancak deri kalitesi sıkı ve elastik bir yapıda olmayan hastalarda bu bölümdeki deri sarkarak kötü bir görünüm oluşturuyor. Liposuctiondan sonra eğer alt karın bölgenizde bir sarkma oluşursa o zaman mini karın germe ameliyatıyla da kombinleyebiliriz. Size verdiğim bu bilgiler genel bilgi niteliğinde olup ayrıntılı olarak ancak sizi muayene ettiğimde ve cilt kalitenize baktığım zaman net bilgi verebilirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap
Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Liposuction sayfamızı ziyaret ediniz.
blank

Merhaba hocam ben uzun zamandır spor yapıyorum ama kollarımdaki yağlanmadan kurtulamadım. Buda kollarımda sarkma meydana getiriyor.Kollarımdan yağ aldırmak istiyorum. Kollara liposuction yapıldığını okudum peki bu işlem sonrasında yeniden sarkma meydana gelir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Nisan 17, 2020

Merhaba, Kollarınıza sadece liposuction yaptırırsanız sarkma görünebilir. Burada önemli olan nokta kollarınızda olan yağ miktarıdır. Eğer kollarınızdan yoğun bir yağ çekilecekse mutlaka kol gerdirme ameliyatı da yaptırmalısınız. Kol germe ameliyatı lokal anestezi altında 1.5- 2 saat sürer. Eğer kollarınızda hafif dereceli yağlanma varsa sadece liposuction sizin için yeterli olacaktır. Bunun kararı için mutlaka uzman bir hekimin görüşünü almalısınız. Bazı kişilerde sadece liposuction ile yağ çekimi yeterli olurken, bazı kişilerde liposuction ile kol germe ameliyatının kombinlenmesi gerekebiliyor. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar