Liposuction Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben liposuction yaptırmak istiyorum. Çalıştığım için iyileşme süreci benim için çok önemli. Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 29, 2020

Merhaba,Vaser Liposuction ameliyatında iyileşme süresi liposuction yaptıracağınız bölge sayısına ve alınan yağ miktarına göre değişkenlik gösterir. Tek alan Vaser liposuction yaptığımız hastaların iyileşme süresi kısayken, 2-3 alan Vaser liposuction yaptığımız hastaların daha uzun sürmektedir. Bazı hastaların sadece karın bölgesine yaparken bazı hastalarda total tüm vücut yapıyoruz. Tek alan Vaser liposuctionlarda hastanede kalmanız gerekmezken, 2-3 alan vaser liposuction yaptığımızda hastanede 1 gece yatış gerekiyor. Ameliyat sonrası vücutta ödem ve şişlik oluşabilir, bu ödemlerin azalması için medikal masaj seansları uygulanır. Lenf drenaj seanslarına girilir. Medikal masajlar özellikle ameliyat sonrası ilk 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde kliniğimizde yapılır. Vaser liposuction işleminden sonraki 4 hafta boyunca korse giymenizi öneriyorum. Gece-gündüz giyeceğiniz bu korse ameliyat olan bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olacak ve ödem toplamanızı engelleyerek iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır. Daha sonraki 2 hafta sadece geceleri giyebilirsiniz. 3. Günden itibaren duşunuzu alabilirsiniz. 4. Günden itibaren günlük aktivitelerinize, yürüyüş yapmaya başlayabilirsiniz. 1 ay sonrasında hafif sporlar yapmaya başlayabilirsiniz. Hatta bu süreçte yürüyüş yapmanız ödeminizin hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olacaktır. 2 hafta sonrasında iş hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat ortalama iyileşme süresi 1 ay diyebilirim. 1 ay sonunda izler ve yaralar geçmeye başlar. 4 hafta sonra denize girmeye başlamanız da sakınca yoktur.

blank

Merhaba hocam ,sizi çok yakından takip ediyorum sürekli öncesi sonrası fotoğraflarınızı inceliyorum . Yağ aldırma ameliyatını düşünüyorum ama ameliyat sonrasındaki süreç beni korkutuyor, liposuction sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor, anlatabilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba liposuctıon uygulamasında vücutta istenmeyen yağ birikimi vakum sistemiyle dışarı
alınır. Kadınlarda en çok basen ve kalça bölgelerinde oluşur, bu ameliyatta sıvı verilerek yağ hücrelerini kanül yardımıyla alıyoruz, hastane de bir gece yatışınız oluyor, kullanmanız gereken ilaçların reçetesini veriyoruz ve en önemlisi su içip bol yürüyüş yapmanız gerekir. 6 hafta giymeniz gereken bir korseniz oluyor ve ameliyatın ilk haftasından başlayarak durumunuza göre medikal masajlar yapıyoruz, iyileşme süreci her hastaya göre (kilosuna , yağ oranına,işlem yapılan alana ) değişir. İyileşme süreci ortalama 1 ay sürer, fakat 10-15 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar