Liposuction Sonrası İyileşme Süreci?

1.24K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben liposuction yaptırmak istiyorum. Çalıştığım için iyileşme süreci benim için çok önemli. Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,Vaser Liposuction ameliyatında iyileşme süresi liposuction yaptıracağınız bölge sayısına ve alınan yağ miktarına göre değişkenlik gösterir. Tek alan Vaser liposuction yaptığımız hastaların iyileşme süresi kısayken, 2-3 alan Vaser liposuction yaptığımız hastaların daha uzun sürmektedir. Bazı hastaların sadece karın bölgesine yaparken bazı hastalarda total tüm vücut yapıyoruz. Tek alan Vaser liposuctionlarda hastanede kalmanız gerekmezken, 2-3 alan vaser liposuction yaptığımızda hastanede 1 gece yatış gerekiyor. Ameliyat sonrası vücutta ödem ve şişlik oluşabilir, bu ödemlerin azalması için medikal masaj seansları uygulanır. Lenf drenaj seanslarına girilir. Medikal masajlar özellikle ameliyat sonrası ilk 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde kliniğimizde yapılır. Vaser liposuction işleminden sonraki 4 hafta boyunca korse giymenizi öneriyorum. Gece-gündüz giyeceğiniz bu korse ameliyat olan bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olacak ve ödem toplamanızı engelleyerek iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır. Daha sonraki 2 hafta sadece geceleri giyebilirsiniz. 3. Günden itibaren duşunuzu alabilirsiniz. 4. Günden itibaren günlük aktivitelerinize, yürüyüş yapmaya başlayabilirsiniz. 1 ay sonrasında hafif sporlar yapmaya başlayabilirsiniz. Hatta bu süreçte yürüyüş yapmanız ödeminizin hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olacaktır. 2 hafta sonrasında iş hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat ortalama iyileşme süresi 1 ay diyebilirim. 1 ay sonunda izler ve yaralar geçmeye başlar. 4 hafta sonra denize girmeye başlamanız da sakınca yoktur.

0

Doktor Hanım merhaba, ben basen bölgemdeki yağlanma için Liposuction yaptırmak istiyorum. Liposuction sonrası iyileşme süreci çok uzun sürer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilen, yağlanma oranı ve yağların alınacağı bölge ya da bölgelerin genişliği ile ilgili olarak 1 ila 3 saat arasında sürebilen ameliyatlardır. Bu operasyon sonrası ortalama 4 gün kadar bölgede ağrı hissedebilirsiniz. Biz bunların önüne geçmek için hastalarımızın ağrısını hafifleten kuvvetli ağrı kesiciler reçete ediyoruz. 10 ila 15 gün arasında ise ameliyat sonrası oluşabilme ihtimali olan morarma ve şişlikler yavaş yavaş azalmış oluyor. Vücuttan ödemin atılması ise kişinin yapısına göre 3 ila 6 ay arası sürebilir. Ameliyattan sonra doktorunuzun önerilerine uymanız ve size verilen korseyi giymeniz iyileşme sürecinin hızlı ve sorunsuz geçmesinde önemli. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, yaz aylarında liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak o tarihlerde müsaitim ancak işten uzun süre izin almam çok zor. Acaba liposuction sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Çok sancılı ve uzun sürüyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatı sonrasında bir gün hastanede kalmanız gerekir. Sonrasında evde dinlenme süreciniz başlar. İşlem esnasında anestezi etkisinde olacağınızdan herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Ancak anestezi etkisi geçtikten sonra ağrı hissetmeye başlayabilirsiniz. Çok şiddetli olmayan bu ağrı hissiyatını basit ağrı kesiciler ile hafifletmek mümkündür. Ağrıya genellikle morarma ve şişlik eşlik edebilir. Bu durum da oldukça normaldir. Hastalarımız genellikle en geç 10 gün içerisinde günlük hayatlarına dönmektedirler. Tam olarak iyileşme ise 1 ayı bulabilir. Bu süre içerisinde vücudunuzu zorlayacak her türlü aktiviteden kaçınmanız gerekir. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, annem için liposuction düşünüyoruz. Kendisi ideal kilosuna yakın herhangi bir kronik rahatsızlığı yok. Ancak yaşlı olduğu için sormak istedim. Acaba liposuction sonrası iyileşme süreci nasıl geçiyor? Çok zorlu bir dönem olur mu annem için? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatı sonrasında iyileşme dönemi çok sancılı geçmez. Özellikle doktorun dediklerine harfiyen uyarsanız sıkıntılı bir iyileşme süreci yaşamazsınız. Ameliyat süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte genel olarak 1 ila 3 arasında sürmektedir. Hasta anestezi altında olacağından dolayı işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Operasyon sonrası bir gün hastanede dinlenmeniz gerekir. Sonrasında evinize dönebilirsiniz. Liposuction sonrası ameliyat edilen bölgede şişlik ve morluk gibi komplikasyonlar görülebilir. Bunlar oldukça normal ve geçicidir. Ayrıca ameliyattan sonra bir süre korse kullanmanız ve işlem bölgesini zorlayacak aktiviteler yapmamanız gerekir. Böylece oldukça konforlu bir iyileşme süreci geçirmiş olursunuz.

0

Leyla Hanım merhaba, ben bel bölgeme Liposuction yaptırmak istiyorum. Beni düşündüren tek süreç ameliyat sonrası. Liposuction sonrası iyileşme süreci ile ilgili bilgi vermenizi rica ediyorum. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarını genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Bölgenin büyüklüğüne göre operasyon 1- 3 saat arasında sürebilir. Ameliyattan sonra ilk gece hastanede kalmanız gerekir. Ameliyattan sonraki 3- 4 gün ağrılarınız olabilir. Doktorunuz bunun için size kuvvetli ağrı kesiciler önerecek ve bu sayede ağrılarınızın şiddeti azalacaktır. Ameliyat sonrası hafif morarma, şişlik ve ödem oluşması normaldir. 10- 15 güne kadar bunlar azalmaya başlar. 3- 6 ay sonra ise tamamen ortadan kaybolur. Bu süreçte kuvvet gerektiren ve efor harcamanıza sebep olacak aktivitelerden uzak kalmaya çalışın. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam. Ben hem göbek hem de basen bölgem için Liposuction olmak istiyorum. Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Sınav tarihlerime göre operasyon zamanını ayarlamam gerek ve iyileşmem gerek aynı zamanda. Liposuction sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgesel yağlanmalarda en etkili çözümleri aldığımız tedavi yöntemlerinin başında gelen uygulamalardan biri Liposuction yöntemidir. Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Uygulama alanlarının büyüklüğüne göre 1- 3 saat sürer. Operasyon sonrasında ilk geceyi hastanede geçirirsiniz. İlk 3-4 gün operasyon olan bölgede ağrı hissi olabilir. Ancak bu ağrıların şiddeti doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler sayesinde minimum seviyeye düşer. Operasyondan sonra yağ alınan bölgelerde ödem ve morluklar oluşabilir. Bu durum normaldir, endişe etmenize gerek yoktur. Ameliyatta size giydirilen korseyi düzenli kullanmaya özen gösterin. Ödemi azaltacak ve iyileştirme sürenizi hızlandıracaktır. Ayrıca vücudun forma girmesinde de oldukça etkilidir. Ortalama 2 hafta sonra vücudunuzdaki ödem gözle görülür şekilde azalmaya başlar. Bu süreden sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Ancak kuvvet gerektiren ya da yüksek efor harcamanıza sebep olan aktivitelerden bir müddet daha uzak kalmanızı öneririm. Liposuction sonrası tam iyileşme kişiden kişiye değişebilmekle birlikte ortalama 1 ay kadar sürebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı