Liposuction Sonrası Tekrar Eski Halime Döner miyim?

936 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Liposuction yaptırmak istiyorum; ama tekrar eski halime dönmekten korkuyorum, ne yapmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Vücudumuzdaki yağ hücrelerinin sayısı erişkinlik döneminde belirlenir ve sonrasında bu sayı değişmez. Kilo alıp verdikçe ise sadece yağ hücrelerinin büyüklüğü değişir, sayısında bir değişiklik olmaz. Dolayısıyla kilo verdiğinizde tekrar almanız her zaman bir ihtimaldir. Liposuction yaptırdığınızda ise bu yağ hücrelerinin de bir kısmı alındığı için, vücut şekliniz eskisi gibi olmayacaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, Liposuction ile vücudumu şekle sokmak istiyorum. Özellikle göbek ve bel bölgem için. Liposuction sonrası tekrar eski halime döner miyim? Yoksa bu kalıcı bir çözüm olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction vücudu şekle sokmada gerçekten oldukça etkili bir yöntem. Ancak bu uygulama sonrası hiç kilo almam diye düşünmeyin. Elbette uygulama esnasında biz yağ üreten hücre sayısını azalttığımız için ilk halinize dönmeyeceksiniz. Ancak yeme- içme ve egzersiz alışkanlıklarını hayatınızın bir parçası yapmalısınız. Bu şekilde Liposuction sizin için kalıcı çözüm üretmiş bir tedavi yöntemi olabilir. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, yıllarca gitmediğim diyetisyen gitmediğim spor salonu kalmadı. Ancak ne yazık ki hala vücudumun bazı bölgelerinde yağlanma mevcut. Bu durum da beni çok rahatsız ediyor. Bu nedenle en sonunda liposuction yaptırmaya karar verdim. Sadece merak ettiğim şu, acaba liposuction sonrası tekrar eski halime döner miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction sizin de bahsettiğiniz üzere diyet ve spor ile bir türlü kurtulamadığımız inatçı yağların önüne geçmek için uygulanan çok etkili bir yöntemdir. Liposuction bel, göbek, kalça, basen, kol gibi bölgelere uygulanır. Liposuction yaptırabilmeniz için öncelikle ideal kilonuzda olmanız veya mevcut kilonuzun ideale yakın olması gerekmektedir. Uzman hekim sonucu yapılan tetkikler sonrasında da eğer genel sağlık durumunuzda bir problem görünmezse bu uygulamayı gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Liposuction uygulaması vücudunuzda fazla yağ bulunan bölgedeki fazla yağ hücrelerini vücudunuzdan atmanızı sağlayarak aynı bölgeden kolay kilo almanızı önler. Liposuction sonrası asla kilo almazsanız diyemem, ancak eskisi gibi olmayacağının garantisini verebilirim. Siz yine de uygulama sonrası sağlıklı beslenmeye özen göstermeli, hareketli bir yaşam tarzını benimsemelisiniz.

0

Kolay gelsin doktor hanım, yıllardır fazla kilo problemi ile uğraşıyorum. Basenlerim ve kalçamda çok fazla yağ birikmesi var. Genel olarak ince görünsem de basenlerim yüzünden özgüven düşüklüğü yaşıyorum. Mini etek veya elbise giyemiyorum. Bu nedenle liposuction yaptırmaya karar verdim. Ancak liposuction sonrası tekrar eski halime dönme gibi bir durum söz konusu olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction bölgesel yağlanmanın önüne geçen, vücuttaki yağ hücrelerinin gereğinden fazla olduğu bölgelere uygulanan estetik işlemdir. Liposuction ile göbek, basen, kalça, bacak ve kollardaki fazla yağ hücreleri vakum yöntemiyle vücuttan atılır. Böylece vücudunuz daha estetik ve şekilli bir yapıya sahip olur. Liposuction yaptıran bir kişi asla kilo almaz diye bir durum söz konusu değildir. Eğer liposuction işleminden sonra kilo almaya devam ederseniz ve spor odaklı bir yaşam benimsemezsiniz yağ hücrelerinin hacmi tekrar artacaktır. Bu durum da kilo artışına sebep olarak daha kalın görünmenize yol açacaktır. Bu nedenle liposuction işleminin etkili olabilmesi için uygulama sonrası mutlaka sağlıklı beslenmeye özen göstermeli ve hareketli bir yaşamı benimsemelisiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben basen bölgem için Liposuction olmak istiyorum. Ancak merak ettiğim şu ki Liposuction sonrası tekrar eski halime döner miyim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction sonrası uygulama yapılan bölge eski haline dönmez. Ancak bu uygulama sonrası hiç kilo almazsınız diyemeyiz. Beslenmenize dikkat etmenizi ve düzenli egzersizi hayatınıza dahil etmenizi kesinlikle öneriyorum. Çünkü vücuttaki yağ üretim oranı sahip olunan yağ hücreleri ile bağlantılıdır. Liposuction uygulaması esnasında bölgedeki yağ hücrelerinin de sayısı azaltılmış olur. Dolayısıyla kilo alabilirsiniz ancak ilk günkü halinize dönmezsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler. Size bir sorum olacak. Spor ve diyet yapıyorum ama göbeğimdeki yağlar ne yazık ki bir türlü gitmiyor. Liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak merak ediyorum, Liposuction sonrası tekrar eski halime döner miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudumuzdaki yağ üretim oranı sahip olduğumuz yağ hücreleri ile ilgilidir. Biz Liposuction yönteminde bölgedeki fazla yağları alırken o bölgede bulunan yağ hücrelerinin sayısı da azalmış olur. Çok fazla kilo alınmalarında, bölgede tekrar yağ oluşma ihtimali yok diyemeyiz. Ancak yağ hücreleri azaldığı için yağ üretim miktarı hiçbir zaman ilk zamanki gibi olmayacaktır. Yağ hücreleri az olduğunda yağlanma da inatçı olmaz. Spor ve diyetle daha kısa sürede kurtulma ihtimaliniz fazladır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı