Liposuction Sonrası Tekrar Eski Halime Döner miyim?

blank
1 Cevap

Liposuction yaptırmak istiyorum; ama tekrar eski halime dönmekten korkuyorum, ne yapmalıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Vücudumuzdaki yağ hücrelerinin sayısı erişkinlik döneminde belirlenir ve sonrasında bu sayı değişmez. Kilo alıp verdikçe ise sadece yağ hücrelerinin büyüklüğü değişir, sayısında bir değişiklik olmaz. Dolayısıyla kilo verdiğinizde tekrar almanız her zaman bir ihtimaldir. Liposuction yaptırdığınızda ise bu yağ hücrelerinin de bir kısmı alındığı için, vücut şekliniz eskisi gibi olmayacaktır.

blank

Hocam merhaba benim üst bacaklarım asla incelmiyor, bunun için yağ aldırmak istiyorum ama merakım var. Liposuction Sonrası Tekrar Eski Halime Döner miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, liposuction ile saf yağ hücrelerini alıyoruz, alınan hücreler geri gelemez fakat kalan yağ hücreleri genişleyebilir. Bu noktada aynı bölgeden yağlanma çok zor olsa da başka bölgelere dağılan bir yağlanma oluşabilir. Liposuction bir vücut şekillendirme prosedürüdür ve sonrasında yaşam tarzına ve beslenmeye önem verilmesi gerekmektedir.

blank

Merhaba Leyla Hanım, 38 yaşında bir ev hanımıyım. Son senelerde özellikle basen bölgemde fazla bir yağlanma oluştu. Eski halime dönebilmeyi çok istiyorum. Liposuction ile eski halime döner miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba. Liposuction işlemi yapılan bölgedeki yağların tamamı alınır. İşlem sayesinde bölgesel incelme mümkündür. Tabii cildinizin kalitesi eski halinize dönmenizde önemli bir rol oynar. Cildinizin kalitesine göre yağ alınan bölgede sarkma meydana gelebilir. Bu durumda hem liposuction hemde germe işlemi yapılması gerekir. Liposuction sonrası sarkan bölgeniz germe işlemi ile toparlanır ve dilediğiniz görüntüye ulaşırsınız.

blank

Merhaba Leyla Hocam, benim basen bölgemde bir türlü gitmeyen yağlanmalar var. Diyet yapıyorum, egzersiz her gün yapıyorum, günde 45 dakika yürüyorum, ne yaptıysan fayda etmedi. Basen bölgem için liposuction yaptırmak istiyorum. Tek korkum şu, Liposuction sonrası tekrar eski halime döner miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

Merhaba, vücudumuzdaki yağ hücrelerinin sayısı, büyüme hormonlarının durmasıyla beraber durur ve sayısı sonradan değişmez. Ancak vücut sürekli olarak yağ üreterek korunma mekanizmasını çalıştırmaya yönelik programlanmıştır. Kilo aldıkça yağ hücrelerinin içindeki yağ oranında fazlalaşma olur. Kilo verildiğinde ise hücrelerin içindeki yağ oranında azalma olur. Liposuction uygulamasında vücuttaki yağ hücrelerinin bir bölümü alındığı için tekrar aynı bölgeden aynı oranda kilo almak zor olsa da kesinlikle kilo alınmaz diye bir kural yoktur. Bu aşamada kişinin diyetine ve egzersiz programına harfiyen istikrarlı bir şekilde devam etmesi gerekmektedir. Diyet ve egzersiz programına uyulmaması kişinin tekrar kilo almasına ve yağlanmasına sebep olmaktadır. Kişinin beslenme düzenine dikkat etmesi halinde yağlanmanın tekrar etmesi zordur. Liposuctiondan sonra alınacak her kilo tekrar vücut kıvrımlarını ve kontürünü bozacağı için işlem sonrasında dikkatli ve özenli beslenmek gerekmektedir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar